Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Daiwa Exceler 270\3-18g


sensas

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Na jakie ryby masz zamiar używać tego kija? Ja posiadam ten kijek od lutego. Sprawdza się jako taki rzeczny uniwersał. Kijek wydaje się być sztywny, ale nieźle amortyzuje podczas holu. Póki co(odpukać) nie miałem z niego żadnego spadu. Byłem z nim kilka razy na pstrągach(największy 40cm, ale hol ze wszystkimi sztuczkami jakie potrafią pstrągi) i pod tym względem jak dla mnie się sprawdził - moim zdaniem hol 60-tki nawet w dość silnym nurcie nie powinien sprawiać problemu. Wyjąłem też na niego kilka szczupaków w przedziale 40-50cm, również bez zastrzeżeń. Jeżeli planujesz go zakupić z nastawieniem na okonie to bym go odradzał, brania wyczuwalne nawet 15 centymetrowych okoni, ale hol na dośc sztywnym kiju to jednak nie to. Na kleniojaziach go nie testowałem jeszcze, bo póki co chodzę za nimi i widocznie jeszcze za mało wychodziłem :)

A co do właściwości technicznych kijka wachlarz przynęt jakie obsłuży myślę, że zaczyna się od 2gr. Obrotówki 00 i najmniejsze paproszki raczej nie na tym kiju. Zabawa zaczyna się od obrotówek w rozmiarze 0-1 kończąc na 3(większymi nie rzucałem prawdę mówiąc), gumkami na główkach od 1,5gr w górę oraz wobkami 3-7cm. Ostatnio rzucałem nim lunaticiem na 6 gramowej główce i łowiło się bardzo przyjemnie. Przynęty te oraz brania są dobrze wyczuwalne na dolniku. Niektórym może przeszkadzać dość długi dolnik jednak wcale nie jest on taki długi, dla mnie wystaje jakieś 3cm za łokieć(a mam 178cm wzrostu).

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem i zaznaczam, że to są moje subiektywne odczucia!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

heh raczej na obrotówke 3 nie połapiesz przy 2 sie gnie na obrotówketo 00 i 01 ok wobki i gumy na główkach 12g chodzi pięknie miełęm 2 spadki 1 szczupak i sandacz mój błąd łowię na pletce a co do samej wędki pracuje pięknie nawet pod szczupaniem 97cm nie było problemu niby parabolik ałe przy cholu na pleciące to błank robi za amortyzator polecam urzywam 2 sezon w tej cenie nie bedzie lepszego wyboru ja bym nie zamienił na inną chyba ze z seri hm80 ale to inna półka cenowa a sandacza też łądnie sie zacina a brania czuć na dolniku najmniejsze pukniecia pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Cześć

Dawno nie zaglądałem na forum i po prostu zapomniałem :). Już kupiłem ten kijek. Bardzo dobrze sprawdził się na jaziach i kleniach. Co do okoni i bocznego troka moim zdaniem troszkę za sztywny kijek, choć faktem jest, że barania są wyczuwalne ale przyjemność w holowaniu praktycznie żadna. Dobrze spisał się podczas łowieniu sandaczy na kopyta. (główka 10-12g) Bardzo dobrze wyczuwalne tzw. „pstryknięcia” na dolniku. Zauważyłem, że podczas łowienia na plecionkę tej kijek dostaje więcej mocy, jakby był bardziej mocniejszy. Może to tylko moje odczucie. Co do innych ryb kilka zębatych też wyciągnął i nie było z nim większych problemów. Choć podczas jaziowania przegrał walkę z sumem to i tak uważam, że to dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ten kij jest zdecydowanie za delikatny na takie obciążenie.

Zależy od warunków , na jeziorku z twardym dnem da rade , ale w rzece z zaczepami będzie ciężko.Co jest ważne ....zastosowanie odpowiedniej plecionkii do takowego kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.