Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki bat 7 metrowy do 500 zł?


jabadaon

Rekomendowane odpowiedzi

witam pięknie

Powrócił mi temat zakupu bata 7 m. Mikado UV nigdzie nie mogę trafić - wycofana z katalogu i ponieważ musiała mieć duży popyt, po prostu nie ma jej po hurtowniach. Oczywiście będę jej konsekwentnie szukał, ale powoli zacznę rozglądać się za czymś innym. Może Mikado Tournament? Co koledzy powiedzą na na temat tego kijka? Może jeszcze coś innego? Odpada Jaxon - nawet ich topowe modele.

Organoleptycznie nie sprawdzę, więc decyzję podejmę tylko na podstawie uzyskanych opinii

ps. do kolegi ChaoTic - przyznaję rację - lepiej na ogólnym

I jeszcze jedno - czy mikado uv da sobie radę z leszczem takim powiedzmy 40-50 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

dokładnie na forum lepiej - przynajmniej zostanie dla przyszłych rozterkowiczów

tak jak pisałem Koledze na pw UV na wody stojące na średnią rybkę z zapasem mocy, turnament na rzeki na "potworki' i zabawę na komercji (kosztem ciut gorszego wyważenia i wolniejszej akcji odrobinę). Oba kijki w tej cenie zacne i IMO lepsze niż xt-pro do tego tańsze.

Opcji w tej cenie jest jeszcze parę:

- colmic baviera (bardo dobrze wyważony) jednak nie miałem okazji w go bezpośrednio porównać do konkurencji bo jej sprzedawca zwyczajnie nie posiadał.

- Trabucco Xelion STP - macałem 7m przy poszukiwaniach mocnej 9tki i sprawiał wrażenie mocy przy stosunkowo dużej sztywności.

więcej wartych wymienienia nie macałem/łowiłem.

tak jako ciekawiostkę odnośnie mocy batów dodam że w ostatni weekend bawiłem się aquą w przepływankę na warcie i jak podszedł grubszy zwierz i pozamiatał mi zestawy założyłem "desperata" jak na ten kij : dobrej klasy 0,18/0,16 ryzykując klęknięcie blanku. Torpedy nie wróciły za to wyjąłem konar i złapałem zaczep na pełnym zasięgu. Zmuszony rwać z kija okazało się że zdrowaśki zostały wysłuchane bo strzelił krętlik pozostawiając mnie w zadumie nad mocą mojej przypadkowo (bądź co bądź)kupionej 7mki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChaoTic

UV jest lepiej wyważony od Tournamenta? Nie trzymałem w łapsku UV,a tournament leżał mi bardzo dobrze i myślałem ,że nie może być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChaoTic

UV jest lepiej wyważony od Tournamenta? Nie trzymałem w łapsku UV,a tournament leżał mi bardzo dobrze i myślałem ,że nie może być lepiej.

takie odniosłem wrażenie przy porównaniu na sucho. UV był ciut sztywniejszy i mniej (niewiele ale zawsze) ciążył w ręce (waga katalogowa mimo że ta sama bywa myląca). Oba to bardzo dobre baty o różnym przeznaczeniu.

Lepiej być może tylko w ... wyższej klasie cenowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze obdzwoniłem chyba pół Polski i nigdzie nie ma tego UV :cry:

widziałem ostatnio w jednym z poznańskich wędkarskich ale cenę miał zabójczą...szkoda zachodu żeby dzwonić i karmić "zdzierców" :)

kup tournamenta będziesz miał równie dobrego bata za to bardzo mocnego.

Niby można zamówić i poczekać ale nie wiem czy jest sens bo dostawy w mikado są dość ... specyficzne (w kontenerach od małych rączek przybywa losowa zawartość :)

znajomy od 9 miesięcy czeka na 8m budżetowego sensei i się nie może doczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cześć,

Jestem nowy jeśli chodzi o baty :P

Czy w tych tournamentach albo UV używacie standardowych szczytówek, czy wymieniacie je na pełne, czy może amortyzator? :shock:

pusta - jak biorą bardzo dobrze większe płocie/leszczyki - do brania na klatę (szybszy "hol" niż na wklejce)

wklejka - jak dobrze bierze drobnica (ogranicza spady)

amortyzator - dla mnie porażka w bacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no dokupić 1 bo zapewne jeden wariant z nich już firmowo kij posiada :)

mistrale maja wklejki, mikado zazwyczaj puste, jaxony podobnie.

w ogóle polecam rozwiązanie z wymianą szczytówek - bardzo wygodne i pozwala bardzo szybko dostosować się do tego co woda dyktuje - zwłaszcza gdy używa się sztywnych batów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.