Skocz do zawartości
tokarex pontony

Problem z wyrobieniem karty wędkarskiej


erwinnf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem. Otóż 3 miesiące temu razem z rodziną przeprowadziliśmy się z Ostrzeszowa (woj. Wielkopolskie ) do Jeleniej Góry. Ostatnio namówiłem mojego młodszego brata na wspólne wędkowanie, postanowił więc zrobić kartę wędkarska. W PZW w Jeleniej wszystko ok wypisano mu zaswiadczenie o zdanym egzaminie. W starostwie powiatowym pani jednak powiedziała, że nie może wyrobić karty bo ma adres (wg. dowodu osobistego tj. Ostrzeszów) niezgodny z powiatem jeleniogórskim, wiec musi zostac poprawione w PZW na adres zamieszkania a nie zameldowania. W PZW panowie stwierdzili, że musi być adres z dowodu. Co robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Starostwo działa wg właściwości miejscowej, a PZW posiłkuje się danymi z dokumentu tożsamości.

Trzeba dopełnić obowiązku meldunkowego (mamy go do 2014r) - wymeldować się z Ostrzeszowa i zameldować w Jeleniej Górze, potem wymienić dowód osobisty (oraz inne dokumenty, które zawierają nieaktualne dane). Takie są niestety koszty przeprowadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.