Skocz do zawartości
tokarex pontony

gołębie odchody w zanęcie?


cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno "podsłuchałem" rozmowę dwóch niedaleko łowiących ode mnie wędkarzy na temat dodawania gołębich odchodów do zanęty. Nawet sie kłócili na ten temat. Niestety z tej rozmowy nie wywnioskowałem do jakiej zanęty się takie cosik dodaje a właściwie jakie ryby to wabi.

Chciałbym sie cos na ten temat dowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
:( Panie , napewno jest Pan lepszy ode mnie w wędkowaniu ale jak się coś pisze ( obojętnie co ) to trzeba używać słownika ortograficznego albo tego z WORDA. Nie będę sie z Panem "kłucił" czy to jest ważne, czy nie!! :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając te błędy ortograficzne, temat jest ciekawy i też chciałbym się coś dowiedzieć jeżeli chodzi o dodawanie gołębich odchodów do zanęty.

Też o tym słyszałem i chyba nawet można kupić "gotowe" takie dodatki w sklepach wędkarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Anonymous
Niedawno "podsłuchałem" rozmowę dwóch niedaleko łowiących ode mnie wędkarzy na temat dodawania gołębich odchodów do zanęty. Nawet sie kłócili na ten temat. Niestety z tej rozmowy nie wywnioskowałem do jakiej zanęty się takie cosik dodaje a właściwie jakie ryby to wabi.

Chciałbym sie cos na ten temat dowiedzieć?

witam...

niestety nigdy takiego czegoś nie stosowałem.i podejżewam że bardzo dobre dla wody to nie jest a jeśli nawet to nie będzie przyjemne.ci dwaj panowie morze mieli na myśli białe robaki które sie w tym oborniku zalęgły bo takowe w nim widywałem...stosują rozrzedzone mikstury z w /wym...do zasilania ogródków ale żeby na zanęte???.sory ale nie mam pojęcia.morze coś o muszkarstwie jak pan panie ceńku łowi tą metodą....pozdrawiam serdecznie do zobaczyska...mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym też już pisałem ale gdziś wcina moje posty.

czytałem kiedyś o tym conajmniej specyficznym dodatku, mam gdzieś(a gdzie któż to wie) nr Wędkarza Polskiego z artykułem na ten temat.

a tak na marginesie to sorki za błędy w moich postach ale z moją dysleksją tak niestety się zdarza np. "dwuch" :oops: może ktoś mi podpowie jak zmieniać (poprawiać błędy w postach) z góry dziękuje Artech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Anonymous
:( Panie , napewno jest Pan lepszy ode mnie w wędkowaniu ale jak się coś pisze ( obojętnie co ) to trzeba używać słownika ortograficznego albo tego z WORDA. Nie będę sie z Panem "kłucił" czy to jest ważne, czy nie!! :P
może skup się na problemie a nie stresuj gościa pomimo wszystkoto nieładnieBUMEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Anonymous

odchody golebie niejednokrotnie potwierdzily swoja skutecznosc na lowisku , jendak trudno o wieksza ilosc, skrobanie z parapetu czy samochodu jest czasochlonne, lepiej samemu NAROBIC, i tu najlepsza bedzie kac kupa, na gruba rybe...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odchody golebie niejednokrotnie potwierdzily swoja skutecznosc na lowisku , jendak trudno o wieksza ilosc, skrobanie z parapetu czy samochodu jest czasochlonne, lepiej samemu NAROBIC, i tu najlepsza bedzie kac kupa, na gruba rybe...

Pozdrawiam

temat jak widzę poruszył sprawy ortografi oraz wywołał szereg ciekawych skojarzeń :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Cinek że Mimo swej gupoty :D hunt trafił w temat. Na odchody gołebie trafił M.VD.Eynde. Kidyś jak zaczynał przed tym jak został 3- krotnym mistrzem świata miał mieszalnie zanęt w starym magazynie. Jedyną wtedy, Jak sam opowiadał w wywiadzie na kupach :oops: leżały a to bułka , a to chleb , na innej pieczywa cukiernicze. W jednym miejscu na krokwii pod dachem nocowały gołębie- te z rynków i placyków. I ten łebski facet skojarzył że zanęta z komponętów z miejsc gdzie robiły w zanęte :oops: gołębie sprowadza więcej płoci niż ta z tych samych czystych materiałow. Zatrudnił laboranta i poddał analizie odchody gołębie. Okazało się że gołebie tylko częściowo trawiły ziarna. i to co zostawało strasznie pasowało płociom ! Widzisz Cinek - kupa gołębia potrafi się obronić nawet przed takim debilem jak R. hunt :D:shock: pozdroffki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

skrobane z parapetu nie bardzo się nadają.jak kogoś stać to kupić firmowe jak wymienił kolega wyżej..odchody gołębie zmieniają ph wody.no i oxczywiście że do zanęt plociowych są dodawane.przed dodaniem do zanęty trzeba je najpierw w osobnym pojemmniku namoczyć.i nie da dużo tego specyfiku :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przywitam się w tym lekko śmierdzącym temacie, bo nie bardzo wiedziałam gdzie można znaleźć top w którym mogłabym się przywitać ;)

A co do odchodów, to ostatnio słyszałam, że końskie są też bardzo dobre - może to działa na podobnej zasadzie, że coś co zostaje niestrawione pasuje rybom.

Trzeba to sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale naszło mnie na kozieradkę, chyba póki co ją schowam

Trini nie wiem czy dobrze pisze twój nik jak nie to mnie popraw , a kozieradke dlaczego zamierzasz odstawić ,i co dodajesz doniej bo myśle że to tylko dodatek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek - dałam ją jako hmm.. atraktor razem z kolendrą, nie wiem czy to był błąd ale było bardzo marnie. 3 małe wzdręgi i koniec....

Bazą był feeder trapera - zdaje się, że słodki i mozliwe, że przesadziłam z mieszanka smakowo zapachową, ale jako że jestem samoukiem, kombinuję swoje mieszanki - to eksperymentuję.

Dałam tam jeszcze bioaktywatora i trochę krwi - do tego ochotka z rozpraszaczem.

Wszystko tak jak zawsze tylko kozieradka była nowością.

Zapomniałam zabrać z domu konopii - a na konopie efekty zawsze i wszędzie miałam świetne, dlatego pomyślałam - raz kozie śmierć, i pokombinowałam. Przekombinowałam?

Może...

a mój nik to po prostu TRINI bez TY na końcu - po prostu TRINI :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.