Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Kiełbicze


michał82

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć czy łowi ktoś na tym jeziorze, bo byłem tam 2 lata temu przez przypadek i bardzo mi sie spodobało ale nic o nim nie wiem. Chciałbym się wybrań ponownie na spotkanie dużym okoniem. Bo ponoć okoń kilogramowy to tam częsta zdobycz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Łowię tam od zeszłego sezonu, tzn łódka i szukanie szczupaczka...Jezioro jest stosunkowo płytkie, mocno zarośnięte i trzeba sporo popływać i poznać ten zbiornik, żeby wiedzieć, gdzie szukać. Póki rośliny nie idą jeszcze w górę łowimy na lekkie gumki i główki ok 8 gram. Bardzo fajna zabawa jest też na pływające woblerki wrzucane pomiędzy zielsko. Z opowieści wędkarzy wiem, że padają tam całkiem spore szczupaki, ja z kolegą w maju zeszłego roku za każdym wyjazdem mieliśmy po kilka a czasami kilkanaście sztuk, ale bez rewelacji rozmiarowych. Kolega miał kiedyś sympatyczny dzień z okoniami, brały na potęgę i całkiem spore, nam jakoś się z okoniami nie poszczęściło, widocznie nie ich dzień był :) Bardzo fajne stanowiska są tam z brzegu, kilka wysuniętych kładek...podobno liny i leszcze również całkiem solidne można złowić. My nie próbowaliśmy poławiać białej ryby, ale może też warto.....

W tę sobotę planujemy tam pierwszy raz w tym roku poszukać szczupaka i okonia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem, planuję tam być w sobotę, jeżeli pogoda dopisze, wtedy wypytam miejscowych o te okonie specjalnie...

Z tego co pamiętam, to w recepcji wisi gablota ze zdjęciami różnych rekordów wędkarskich z tego jeziorka, zorientuję się i poinformuję :)

Koleżka, który nas kiedyś namówił na te jeziorko opowiadał, że któregoś dnia nastawił się na szczupaczki, ale nie brały, za to na gnoma dwójkę całkiem fajne okonie się czepiały, może nie kilogramowe, ale dosyć wypasione.... :)

Jedno jest raczej pewne, jeśli chodzi o spining, to z brzegu to raczej nieciekawie tam jednak jest.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bywam tam dosyć często. Jest to jezioro typowo szczupakowe. Płytkie i zarośniete. Jeśli chodzi o okonie to jest ich tam sporo. Ostatnim razem jak byłem, jakieś dwa tygodnie temu. To połapaliśmy właśnie trochę okoni i oczywiście szupaków. Widać że, jezioro jest zarybiane szczupakiem, bo trafiaja się bardzo często szczupce o podobnej wielkości 48-47cm:D Na tym samym wypadzie został złowiony sum 30kg 1,60cm. Więc jest to naprawdę dobre spinningowe jeziorko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik tylko elektryczny.....strefa ciszy.../podobno :wink: / Zdarza się jednak, że i spalinowe tam się pokazują. Łódkę wypożyczysz, ale silnika raczej nie, na ich stronie są namiary, w zeszłym roku wypożyczenie kosztowało chyba 25 zł, wziąłem tylko jeden raz, teraz wozimy swoją. Tam na ośrodku parkujemy auto i można się u nich zwodować. Powiem ci jednak, że trzeba wcześniej dzwonić jeżeli chce się wypożyczyć łódkę, żeby zarezerwować. Trochę wędkarzy się tam zjeżdża na weekendy i wtedy może być problem z łódkami.

Ale tak na dobrą sprawę, jezioro jest takiej wielkości, że na upartego mogą tylko wiosła wystarczyć :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 zł za cały dzień wypożyczenia łodki + 5zł za parking na ośrodku. Łódki nie są wyposażone w silniki. Jezioro jest małe wiec spokojnie wiosłami mozna popływać. Ja osobiście pływam z elektrycznym silnikiem, ale zdarzaja się ludzie z silnikami spalinowymi, ale dla mnie osobiście jest to pomyłka na taki mały akwen, tylko smierdzi;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeziorko jest niestety niewielkie i coraz bardziej przełowione, z roku na rok jest coraz gorzej z rybkami.

Jezioro to, jest idealnym przykładem na destrukcyjny wpływ internetu i forów wędkarskich na stosunkowo dobre łowiska w Polsce. Jeszcze parę lat temu rzadko kto wiedział o istnieniu tej kałuży, a teraz prawie łódka na łódce stoi :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i plany z Kiełbiczami wzięły w łeb, z przyczyn technicznych nie udało się pojechać, więc nie mam pojęcia jak tam rybka brała :( Musiałem ograniczyć się do Dziewoklicza tego dnia, ale porażka całkowita....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

byłem w zeszłym tygodniuj na Kiełbiczach - 7 godz. na pontonie ze spinningiem w ręku opłynąłem całe jeziorko - 2 małe szczupaczki 30 cm. Całe jezioro było dla mnie żadnej łódki i na brzegu też nikogo nie spotkałem. Byłem od 4 rano do 11 - chyba sobie odpuszcze to jeziorko bo w zeszły roku byłem kilka razy i też bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

W związku z nadciągającą majówką chciałbym odświeżyć temat jeziora Kiełbicze. Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem z połowu szczupaków większych niż 50cm z tego jeziora?

podobno jest intensywnie zarybiane drapieżnikiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że bywają większe....:) jeziorko świetne jeśli chodzi o otocznie i klimat....sprawia problemy przy spiningu, bo jest płytkie i od początku maja od dna równomiernie w górę idzie ściana zieleni. Bardzo fajnie sprawują się gumy z ciężarkami ok 6 gram, a jeszcze lepiej woblery pływające :). Bardzo fajna zabawa od początku maja, miałem też okazję być w upalne lato w tym miejscu, ale niewiele zostało "wolnej" wody do obrzucania :( W zeszłym roku w sierpniu tam byłem przez deszczowy weekend, domki w ośrodku strasznie podłe, warunki fatalne, ale za to takie szczupaki po 50 cm, to atakowały gumy i woblery dosłownie jak okonie w stadzie....:)..nie było rzutu, żeby nie było ataku....a czasami kilka razy podczas jednego ściągania przynęty. Przyznaję oczywiście, że były czasami dni, że woda była totalnie "martwa"...ale to sporadycznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję byc nad tym jeziorkiem 2-3 lata temu w wakacje i wtedy to jeszcze można było tam połowić- okonie po 35 cm z pomostów to norma , ktoś przy mnie wytargał szczypca około 80-90 cm. Co teraz tam sie dzieje to nie wiem , mam nadzieję że "wędkarze" wszytskiego nie wyłowili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fx, sprawdz sprawdz i daj znac ... :) bywałem tam kiedys za małolata i dawno nie byłem a jezioro mi sie podobało :) facet na alge 2 kilowe okonie łowił ...

i jeszcze jedno pisza tu ze to małe jeziorko ... kurcze ponad 80 h wody to juz chyba nie jest mało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Po raz drugi w tym roku wybrałem się na kielbicze (majowka 1-3, oraz 15-17 września) powiem tak ośrodek jak dla mnie tylko dla wędkarzy (warunki raczej harcerskie). Co do ryb, to powiem ze nie bardzo wiem co mam na temat tego jeziora myśleć... W ciagu obydwu (2dniowych) wyjazdów zlowilem od 24 w maju do 37 szt. teraz we wewrzesniu, szczupakow. Największy w maju 1,7kg, teraz największy 47 cm. Poprostu żadnej dużej ryby (oprócz okonia 43cm). Co jest z tym jeziorem? Brania szczupakow bardzo agresywne, na wodzie płytkiej 1m jak rownierz 3-3,5m (tylko nad podwodna łąką), nad twardym dnem nawet skubniecia... Podobno na zawodach w czerwcu bądź lipcu ktoś trafił 105cm, ale to chyba wyjątek który potwierdza.... Czy komuś udało się zlowic w tym jeziorze coś większego wostatnich latach?? Dodam ze brania mialem głownie na duże przynety 10-15cm. Będę wdzięczny za porady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem tam w lipcu 7 dni.Krasnopióry,płotki,okonki-wszystko małe max do 25-28 cm.Dzień przed wyjazdem linek 38 cm.Byli również szczupakowcy.Głównie ciąganie za łodzia .Najlepsze wyniki na silnikach elektrycznych oczywiście.Największy szczupak w tym czasie jakiego widziałem złowionego miał około 70 cm.Słyszałem legendy jaka tam ryba nie siedzi ale niestety nie miałem przyjemności zobaczyć czy złowić nic legendarnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię na tym jeziorze czasami i niestety coraz gorzej sytuacja wyglada. Szczupaczej młodzieży jeszcze sporo ale jak tylko osiągną 50.1 cm w łeb dostają. Presja wędkarska bardzo duża, do tego ośrodek tak że jezioro obławiane codziennie. Parę większych szczupaków jednak zostało, ale to już bardziej loteria ( na 20-40 może sie trafi wymiarek a bywa że nie ). W maju na zawodach padła metrówka ( zawody na żywej rybie ).

Z okoniem coraz słabiej, choć zdarzają się pojedyncze większe sztuki ( jeszcze rzadziej niż miarowy szczupak).

Generalnie woda fajna bo dużo sie dzieje ale z rybami wymiarowymi krucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presja wedkarska jest, to fakt. Ale nie wydaje mi się żeby była znacząca. Stosunkowo duże ilości polawianych ryb świadczą o tym ze jezioro jest w dobrej kondycji. Powiem ze nigdzie jak na Kielbiczach nie udało mi się zlowic tylu szczupakow podczas wyjazdów. Widać ze jezioro jest zarybione bo maluchów jest sporo. Ale co się dzieje z rybami 50+, przecież to statystcznie niemożliwe. A i z relacji kolegów wiem ze to raczej standard, i ryb większych jest polawianych niewiele. Na nic rownież lowienie na wydawałoby się selektywne przynety (wobki 15cm i wiecej). Są one równie chętnie atakowane jak mniejsze przynety. Pozatym pamietam jak w roku 2001 po raz pierwszy lowilem na tym jeziorze i sytuacja była dokładnie taka jak dziś ( a wtedy jeziorko uwazane bylo za jedno z lepszych w okolicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.