Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

germina


boleń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szanownych kolegów wędkarzy.

Na wstępie prosze o wyrozumialość, gdyż nie uważam się za dobrego speca w dziedzinie wędkarstwa. Postanowilem napisać, gdyż mam maly dylemat, a mianowicie dostalem w spadku wędke (dosyć starą) o nazwie Germina, urocza wędka, widać na niej ślady czasu. Oczywiście jest to wędka docelowo przeznaczona do spiningu. Powiedzcie mi drodzy koledzy, czy taka wędka w środowisku wędkarskim uchodzi za dobrą wędke, czy raczej wędke slusznie minionych czasów. Poniżej podaje dokladniejsze jej wymiary tzn. informacje jakie ocalaly z naklejki na wędce.

bis 10g

1650 mm

STANDARD 12 1651 02

i obok widnieje napis po niemiecku - niestety nie znam j. niemieckiego :(

GERMINA

VEB SACHSISCHE

GLASFASER-INDUSTRIE SEBNITZ

836 SEBNITZ (SACHS)

z przykrością muszę stwierdzić, że szczytówke wędki mam nie od kompletu...

Do wędki posiadam równierz kolowrotek równie stary jak wędka (też firmy GERMINA)

Na kolowrotku z kolei nie ma rzadnych danych liczbowych są tylko jakieś napisy w języku niemieckim, a na szpuli jest dosyć gruba, zaznaczam biala żylka.

Panowie, czy nie to nie "obciach" lowić taką wedką, a jezeli nie to jak powinienem ją najlepiej, optymalnie uzbroić. Preferuje przynęty z blachy.

Prosze o podpowiedzi. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.