Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

opłata karty wędkarskiej


mario

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Mógł by mi ktos pomóc? Karte mam wyrobioną, należę do koła ale w tym roku nie opłaciłem karty. W wakacje wybieram sie połowić troche na mazurki i chciałbym sie dowiedzieć czy wystarczy tylko wykupic na miejscu jakieś pozwolenie na danym łowisku czy muszę jednak opłacic kartę w Warszawie choć w woj. mazowieckim wcale nie łowię?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dziękuję za pomoc. Rozumiem że jeśli mam kartę to nie muszę opłacać składki w swoim kole w woj. mazowieckim ( to chyba było 160 zł) i wystarczy że opłacę w okręgu PZW do którego należy jezioro poza moim województwem np te 20 zł za dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za pomoc ale chyba nie za bardzo zrozumieliście o co mi chodzi albo ja źle sprecyzowałem pytanie:) Trochę inaczej. Rok temu zdałem egzamin na kartę. Od razu zapisałem się do koła opłaciłem wszystkie opłaty itd. W tym roku nie opłaciłem nic bo w ogóle nie łowię. wybieram się na urlop na mazurki i się zastanawiam czy skoro to jest inne województwo niz moje ( bo z tego co sie orientuję to opłata w moim kole pozwala mi łowić tylko na wodach PZW w woj. w którym mieszkam ) to nie wystarczy mi tylko opłata np. tygodniowa lub pozwolenie w gospodarstwie rybackim na jezioro na którym będę łowił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wszystkim to proponuję Ci żebyś sprawdził pod co podlega jezioro na którym będziesz łowił, czy pod "gospodarstwo" czy pod PZW i wszystko będziesz miał jasne. Ale sugeruję ci przeczytać jeszcze raz to co napisaliśmy bo jest tam wszystko jasno napisane.

Jeśli będziesz łowił na jeziorze PZW podlegającym pod inny okręg niż mazowiecki to bez względu czy masz opłacony okręg mazowiecki czy nie, będziesz musiał wykupić pozwolenie, jeśli nie masz opłaconej składki okręgowej to dodatkowo tak jak napisał damiandg do pozwolenia dojdzie opłata za brak systematyczności.

Jeśli będziesz łowił na jeziorze podlegającym pod "gospodarstwo" to wykupujesz tylko pozwolenie na konkretnie jezioro lub jeziora podlegające pod to gospodarstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.