Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaxon XT-Pro Limited edition pole 7m


Maverick_1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem zainteresowany kupnem bacika Jaxon XT-PRO Limited Edition pole 7m.Proszę o opinię użytkowników tych batów chodzi mi czy naprawdę czuje sie jego minimalą wagę 210g, jak jest wyważony i jak pracuje akcja i wogole czy jest godny uwagi za tą cenę :wink: Miałem w rękach tylko colmic preziosa 7m podobno najlżejszy bat na rynku cos okolo 200g fajne cacko ale cena powala :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Od dwóch sezonów używam xt-pro le 8m i jetem z niego bardzo zadowolony :mrgreen:

wraz z jaxonem używam także mikado ultraviolet pole 800 którego do czasu kupna jaxona uważałem za cudo, teraz to miano otrzymał jaxon. Jestem osobą praworęczną ale czasami zdarza mi się nim operować lewą ręką z czym nie mam problemu ponieważ bacik jest leciutki (290) gram, blank bardzo smukły ( w porównaniu do mikado różnicę czuć z zamkniętymi oczami) bacik jest stosunkowo sztywny z akcja szczytową. Według mnie dzięki bacikowi jest znacznie mniej pustych zacięć a hol 30 cm płoci to czysta finezja :mrgreen: po 5-6 godz łowienia nie czuje się zmęczenia co najwyżej spalona ręka od słońca :mrgreen: ostatni sobotni wypad 14kg płoci :razz: nic tylko polecam !!! zastanowiłbym się w twoim przypadku czy nie brać 8m. Ja łowię z łodzi i te 8m czasami wydaje mi się za mało :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maverick_1986 -

xtpro le 7m- jest zdecydowanie lżejszy i lepiej wyważony niż turbo i trans.... jednak coś za coś - wyraźnie na mniej niż jego bracia może sobie LE pozwolić. Wyraźnie brak towaru w blanku który powoduje tą wagę ma wpływ na możliwości kija (moc).

Odradzam porównywanie xt z preciozą,eextreme czy laserami mavera to nie ta liga

Trzeba sobie zadać pytanie czemu ma bat służyć i pod tym kątem dobrać kij...

Najogólniej rzecz biorąc w nowoczesnym wędkarstwie bat ma służyć szybkościowemu połowowi ryb kiedy żerują intensywnie. Tu kluczową rolę odgrywa waga i wyważenie ale także moc. O ile waga/wyważenie wpływa na kondycje i komfort łowiącego oraz pośrednio na czas reakcji na branie to moc kija ma kluczowe znaczenie w szybkości połowu.

Miałem przyjemność obserwować połów znajomych i transem i turbo - z płotkami do 25 cm na klatę problemu nie było, nie jestem jednak przekonany że odważyłbym się na to samo z LE.

Mistrall aqua, mikado uv, tournament, colmic glystra, to baty w podobnej klasie które podobnego problemu nie będą miały (łowiłem nimi)

Nie twierdze ze LE to zły wybór.. jego lekkość i operatywność przy przyzwoitej sztywności to pożądane w batach cechy. Ja osobiście wolę po prostu ciut więcej mocy która przekłada się na szybszy hol i mniej pracy podbierakiem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

pamstrong -

Czy aby na pewno chodzi przy połowie batem 30 cm płoci o finezję?

Napisałeś : "Ja łowię z łodzi i te 8m czasami wydaje mi się za mało" Przyznam, że nie rozumem gonitwy za długością kija przy połowie z łodzi. Wszyscy jakich znam przejawiają wręcz odwrotne skłonności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może dlaczego producent nie podaje CW dla XT-Pro LE na Turbo jest 5-20g?

Kurcze mam cały czas dylemat LE czy Turbo cena jest o 70zł wieksza niż turbo niestety nie mam możliwości sprawdzenia w sklepie która lepiej leży w ręcy ponieaż w sklepie w którym chcie kupić nie posiadają na stanie akurat tych wędek ale kumpel może mi zawatwić za super okazyjną cenę :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do cw nie mam pojęcia. Spróbuj może przedzwonić do obsługi technicznej jaxona jeśli tak bardzo na tych danych Koledze zależy.

Dla mnie podawanie cw bacie - zwłaszcza dolnego to jakieś nieporozumienie - już szczególnie tak wysokiego jak 5gr.

Górny cw owszem może pomagać w określeniu wytrzymałości blanku ale nie brałbym sobie tych danych do serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChaoTic

Czy aby na pewno chodzi przy połowie batem 30 cm płoci o finezję?

A dlaczego nie ??? czy przy ciągnięciu większej ryby misi być słyszalny trzask blanku? czy nie da się wyciągnąć delikatnie 30 cm płoci? właśnie po to mam jaxona le aby czerpać max przyjemności z ciągnięcia ryby, gdyby nie zależało mi na finezji łowiłbym pewnie bacikiem z włókna szklanego przy żyłce 0,22 prosto na klatę. Jaxon ma to właśnie do siebie że daje dobry kontakt z ciągniętą rybą od samego zacięcia poprzez hol aż do momentu lądowania ryby w podbieraku . Tutaj pyt do Maverick_1986 do jakiego typu łowienia ma służyć bacik bo jeśli ma być do wyczynu to stanowczo odradzam

ChaoTic

Przyznam, że nie rozumem gonitwy za długością kija przy połowie z łodzi. Wszyscy jakich znam przejawiają wręcz odwrotne skłonności.

Płocie ciągnę z 5-6 m głebokości wiec czasami brakuje odległości, ktoś może napisać "to podpłyń łodzią bliżej" specyfika jeziora-ukształtowanie dna ,miejscówki jak ja to nazywam (stołówka ryb) powoduje że muszę ustawiać się łodzią w określonym pkt...a rybki to nie kamyki w wodzie i lubią wędrować...podam przykład...często łowię ze znajomym on siedzi na dziobie łodzi a ja na rufie wszystko jest ok gdy ryby żerują w centralnym pkt "stołówki" ale gdy przemieszczą sie 3-4 m w stronę dziobu już mi brakuje odległości, a łowienie bacikiem to przecież nie trolingownie... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kumpel może mi zawatwić za super okazyjną cenę

To już sobie odpowiedziałeś jaki kij kupić :mrgreen: Wujas ma Jaxona XT PRO i Jaxona XT PRO LE. dwa dobre kije , jakoś nie ufam kiją Jaxona ale te baciki im sie udały.Fakt raz złamał w LE szczytowke ale to z wlasnej winy ciągnoł rybe na chama ,jednak taki leszki po 3 kg daje rade wyciagnąć na tego bacika.Ja mam bat mistrala amundsona ,fajny tylko troche ciezki noo i o wiele tanszy niż Jaxon.Wiec jak masz możliwość kupna taniej to sie nie zastanawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pyt do Maverick_1986 do jakiego typu łowienia ma służyć bacik bo jeśli ma być do wyczynu to stanowczo odradzam

Bacik ma służyć raczej tylko rekreacyjnie wypad na weekend na drobne ryby płoć, krąpik itd może czasami jakies zawody w moim okręgu :mrgreen: Dlaczego kolega odradza lowienie tym batem wyczynowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyt do Figos

To jak kolega machał jednym i drugim to niech kolega powie który jest lepszy kijek LE czy Turbo bo zdania są podzielone i na forum i u znajomych ? Dużo mocniejszy jest Turbo od LE? okazyjnie mogę kupić LE za cenę około 350zł nówkę ze sklepu myślę ze to dobra cena :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maverick_1986

Dlaczego kolega odradza lowienie tym batem wyczynowo ?

na to pyt odpowiedział ChaoTic

O ile waga/wyważenie wpływa na kondycje i komfort łowiącego oraz pośrednio na czas reakcji na branie to moc kija ma kluczowe znaczenie w szybkości połowu.

Miałem przyjemność obserwować połów znajomych i transem i turbo - z płotkami do 25 cm na klatę problemu nie było, nie jestem jednak przekonany że odważyłbym się na to samo z LE.

jak już pisałem używam także mikado ultraviolet i w szybkości faktycznie ma przewagę nad jaxonem i to jest jedyny mankament jaxona, ale jeśli chcesz przyjemnie połowic to szczerze polecam jaxona zwłaszcza za tą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LE i Turbo to prawie to samo, w sumie LE jest lżejszy i mocniejszy. Za 350zł to bierz smiało.Jak kijkiem czujesz małe płoteczki okonki po 10cm i da sie wyciągnąć leszcze koło 3kg ,to kij daj rade:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maverick_1986

jeśli za 350 jest le to ile liczą za turbo ? jeśli jest gwarancja (serwis jaxona to najmocniejsza strona tej firmy) i Ty głownie chcesz łapać rekreacyjnie - to niema się co zastanawiać. Cena bardzo atrakcyjna.

Co do mocy - jak pisałem - japreferuje (ale nie namawiam) mocniejsze kijki zdolne do brania na "klatę" - które w razie konieczności "dłubania" można udelikatnić wymianą szczytówki na wklejkę - w celu ograniczenia spadów drobnicy.

pamstrong

Rozumiem, ja bat traktuje jak wołu - do roboty, jak mam ochotę się pobawić finezyjnie sięgam po matcha i zestaw 012/0,10 i zabawa z drobnicą z opadu - na miekkim kiju (tu nie lubię sztywnych szczotek) do wagglerkow 2-10g który pokazowo gnie się na każdej płotce.

Figos-

LE na pewno jest lżejszy ale nie jest mocniejszy niż turbo czy trans ! już zdroworozsądkowo - mniej towaru w blanku (waga) materiały podobne , cieńsze ścianki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.