Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Niegocin - Pomocy :(


artur-ciastek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam takie skromne pytanko, wybieram się 1 sierpnia na tydzień na Mazury a dokładnie do miejscowości Wilkasy.

Jest tam dość spore jeziorko Niegocin, chciałem cały ten czas poświęcić na połowie ryb, głównie szczupak, sandacz, okoń i węgorz. Nigdy nie byłem na mazurach (pochodzę z Wielkopolski) Nie mam pojęcia czy tam się łowi na blachę czy na gumę. Węgorz i sandacz woli martwą rybę czy jakiegoś twistera. Jest tam jakaś szansa że dam rade jakoś łowić z brzegu czy tylko z łodzi, bo nie wiem czy będę miał taką możliwość wynajmu. Są tam jakieś porobione miejsca przez mieszkańców?. Z tego co widzę jest tam jakiś port jachtowy, może tam spróbować na gruntówkę - rosówkę i na węgorza?. Proszę jeżeli jest jakaś możliwość o nazwy przynęt na spinning. Lub jakieś sposoby na złapanie okazałych ryb. :)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Lub pisać na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Artur nie chcę cię zniechęcać ale rok temu byłem nad jeziorem bocznym łączącym się z Niegocinem i powiem tobie, że lipa!!! Ryby brak. Przez tydzień owszem połapałem i bardziej się pobawiłem małymi uklejkami. Ani szczupaka, ani okonia, a jak się trafił leszcz to wielkości dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno widziałem jak byłem w Giżycku jak miejscowi łapali na wlocie kanału do Niegocina, były to płoteczki około 15,20cm. Nie wiem na ile moje doświadczenia z jeziorem Bocznym przekładają się na Niegocin, ale miejscowi mówili mi że jeziora są przekłusowane, a gospodarka rabunkowa dzierżawców jezior zrobiła swoje. Zresztą to było widać, nęcenie przez tydzień i nic. No chyba że będziesz miał łódkę to może poszukasz ryby, bo z brzegu kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam,temat trochę stary ale nic świeżego nie znalazłem,więc zapytam tu.W połowie lipca wybieram się do wilkasów nad j.Niegocin czy ktoś zna może temat i podzieli się informacją co tam się dzieje,czy da się coś połowić,ewentualnie gdzie uderzyć w okolicy,nastawiam się na grunt,spławik.Trochę poczytałem ogólne info w sieci niestety nie obiecujące,większość tematów starych,z tego co mi wiadomo jezioro dosyć płytkie , przy porcie w Wilkasach duży ruch (statki,rowerki,itp),jezioro swego czasu zastawione srogo siatami,i to tyle co wiem,jak ktoś coś wie więcej proszę o info,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.