Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Baba nad wodą


trini

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarnodusznik

Od 1999 roku do jakiegos 2005 widzialem pare pan na lowiskach komercyjnych ale nigdy nad dzika woda. Jezeli juz byly to jako ozdoba swoich panow wedkarzy albo rodzinny piknik typowy nad woda. Dzis juz spotyka sie i widzi co raz wiecej pan wedkujacych i to nawet na jeziorach i to samotnie. Kolezanki po kiju czytajcie karpiarki nie raz zawstydzaja panow lowiacych ta metoda. Wystarczy Parada Lowcow Karp Maxa za przyklad gdzie panie nierzadko fotografuja sie z karpiami grubo powyzej 10 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Super felietonik :D

Mam nadzieję trini, że nie Twój ostatni :D

Ja spotkałem się z przypadkiem gdy jedna para była nad wodą ale kobieta z tego co obserwowałem towarzyszyła. Jedynym zaskoczeniem było dla Mnie jak do nich doszli ich znajomi a kobieta była elegancko ubrana w uniforek wędkarski z kamzelka i niosła jak Mniemam Swój sprzecik wedkarski (wędki pobieraczek i reszte tobołków.

Niestety nie było mi dane zobaczyć czy łowi i jak, bo musiałem się wymeldować z łowiska :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarnodusznik

Ja znam z widzenia z jakas 21-23 letnia dziewczyne karpiarke z Mazowsza gdzies ktora na wiekszosci lowisk komercyjnych ustanowila rekordy. Nie wiem nawet jak ma na imie ale czesto spotykam ja na zasiadkach i co najdziwniejsze zawsze jezdzi sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A ja widziałem kilka kobiet wędkujących. Ale wszystkie z mężczyznami :) oprócz jednej uroczej muszkarki:) W kapeluszu muszkarskim i w profesjonalnych śpiochach stała po pas w rzece i łowiła na suchą muchę :)

Tekst świetny!

Pozdrawiam wędkujące panie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

U mnie w okolicy widuję tylko dwie kobiety które łowią-jest to matka i córka- od starszej pani można się wiele nauczyć :oops: Kiedyś byłem na fajnym biwaku gdzie brata żona i teściowa łowiły rybki , gotowały ,smażyły - a my mężczyźni byliśmy od zmywania i zbierania drzewa :mrgreen:

W niedzielę był u mnie kumpel z córką 5letnią , która pierwszy raz była w lesie i nad rzeką - nigdy nie widziałem dziewczyny która by na łące łapała żaby,ślimaki czy też wrzucała złowione ryby do wody :shock: a dzień wcześniej zbierała robaki na owe rybki! Bardzo jej u mnie się podobało na wsi :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny tekst czyta się go z przyjemnością.

Osobiście w zeszłym sezonie widywałem dwie panie regularnie łowiące , miła odmiana na krakowskich łowiskach. Za to podczas ubiegłych wakacji łowiąc na Padre Island (zatoka meksykańska) widziałem kobietki które śmigały muchą aż oczy wyłaziły z podziwu.

Ehh pozdrowienia dla Was "Baby" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ja łowie rybki w irlandii. W sezonie poławiamy makrele z klifów. Polega to w skrócie na tym że stoisz na 100 metrowym kilfie z 4m wedką i ciskasz 200gr ciężarek jak najdalej z zestawem makrelowym. czasami sie zdarza że musisz 4-5 makreli na siłe 100m ciągnąć do góry na wedce. Ciężka orka.

Jakież było moje zdziwienie kiedy pewnego razu obok mnie na klifie staneła około 45 letnia kobieta i zaczeła łowić makrele z tego klifu. Nie mogłem sie przestać na nią gapić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja natomiast rok temu zanim się przeprowadziłem to łowiłem na osiedlowym stawku i łowiła tam moja sąsiadka, często łowi chyba mąż ją zaraził ;) no i uwierzcie, że potrafiła ciągać karpie od 1kg do 5kg a to jest "baba" w wieku ponad 50-tki ale siły ma te ryby mimo, że zgrabna i taka nie pozorna na pierwszy rzut oka. :) oczywiście pozdrowienia dla niej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.