Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaka gruntówka na leszcza na jezioro???Proszę o Poradę!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zapalonych wędkarzy!

Przymierzam się do zakupu sprzętu a dokładniej wędziska. Mam zamiar wędkować na jeziorze(Zalew Soliński), na standardową sprężynę z zanętą ( prawdopodobnie będę używał sygnalizatora brań ale nie jest powiedziane, że będę używał także drgającej szczytówki) . Celem polowań mają być leszcze, płocie, klenie ale może trafić się również coś większego jak karp czy sum. Myślałem nad długością 390cm ale za to nie mam pojęcia jaki wyrzut 60 czy 120? Dlatego bardzo bym Prosił o pomoc przy doborze kija, jaki optymalny będzie dla mnie ciężar wyrzutu, jaki model itd... Chciałbym przeznaczyć na wędkę około +- 200zł

Z góry Wielkie Dzięki za Pomoc!

Pozdrawiam Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeżeli masz zamiar łowić na drgającą szczytówkę to kupujesz feeder. A jeżeli sygnalizatora brań to chyba pozostaje karpiówka. Jeżeli jako przyłów spodziewasz się suma, karpia to lepiej wziąć lekką karpiówkę. Można też jej użyć do połowu sandacza z gruntu. Feeder z tego co wiem to właśnie mniejsze białe ryby, głównie leszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamiar łowić na drgającą szczytówkę to kupujesz feeder. A jeżeli sygnalizatora brań to chyba pozostaje karpiówka. Jeżeli jako przyłów spodziewasz się suma, karpia to lepiej wziąć lekką karpiówkę. Można też jej użyć do połowu sandacza z gruntu. Feeder z tego co wiem to właśnie mniejsze białe ryby, głównie leszcz.

Wiesz nie chciałbym kupować jakiegoś "kołka" tylko w miarę przyjemną i delikatną wędkę na, której wyciągnę leszcza na 35cm i będę go czuł na wędzisku. Z kolei też nie chcę wędki super delikatnej takiej, że będę się bał wyrzucać sprężynę na dalszą odległość bo może się złamać szczytówka. Szukam takiego kompromisu, zastanawiałem się nad feederem około 100g ale nie wiem jakiej firmy i jaki model byłby najlepszy w moim przypadku. Proszę o Pomoc i Poradę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebaczarter, witaj polecę ci bo sam używam Mistrall aero star feeder cw.90 g

rzucałem pełna spreżyna i w porządku :) poczatkowo jak zobaczysz jak feeder sie wygina to myslisz ze po wedce :) he he ale to nie prawda

A uwierz ze ma moc wyciagałem 4 kilowe karpie !!

Teraz bodajże zastopił go Mistrall Olimpic Feeder cw taki sam jak w tamtej do 90 g !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.