Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Jamno


krisis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wybieram się pod koniec lipca na wczasy do Mielna-Unieście na kwaterę z dostępem do jeziora.

Proszę mi powiedzieć ile kosztuje zezwolenie na tydzień czasu na jeziorko Jamno, jakie ryby występują w tym jeziorze, myślę o wędkowaniu z brzegu na grunt.

Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Znalezione w sieci ;)

Jamno – jezioro przybrzeżne na Wybrzeżu Słowińskim, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, odcięte mierzeją od Morza Bałtyckiego. Powierzchnia lustra wody wynosi wg różnych źródeł od 2205,2 ha do 2239,6 ha. Zajmuje 9. miejsce w Polsce pod względem powierzchni, a 3. w województwie.

Objętość wody w zbiorniku wynosi 31528,0 tys. m3

Z powodu połączenia z morzem poprzez kanał– Jamno charakteryzuje się znacznym wpływem wód morskich na stan hydrochemiczny.Całe jezioro znajduje się w gminie Mielno, w powiecie koszalińskim. Średnia głębokość zbiornika wynosi 1,4 m, a maksymalna głębokość około 4 m .

Jezioro powstało z dawnej zatoki morskiej. Do jeziora uchodzi rzeka Dzierżęcinka i Strzeżenica.

W jeziorze można trafić ładnego sandacza, okonia, węgorza niestety najczęściej trafiają się sznurówki. Okresowo można trafić na ładne okazy migracyjnych leszczy, płoci, czasem nawet flądry czy troci . W pewnych miejscach występuje piękny lin i karaś.Co do samego połowu ryb to z brzegu czy też pomostu połowimy z gruntu lub na spławik podleszczaki ,krąpie płocie i jazgarze nieraz zdarzy się że podejdzie nam spory leszcz ale częściej te małe , za to jeśli ktoś lubi połowić na spining to za to z łódek które wypożyczymy praktycznie w każdym ośrodku wypoczynkowym przy samym jeziorze w okolicy trzcinowisk polecam porzucać za szczupakiem lub okoniem na sandacza trzeba się będzie bardziej wysilić i poszukać kamienistych dołków.

Można również powędkować na kanale łączącym jezioro z Bałtykiem i uchodzi on za dobre wędkarskie łowisko dojedziemy do niego jadąc około 3 km od Unieścia drogą w stronę Łaz . Jest podzielony drogą (mostkiem) na dwie części - jadąc od Unieścia - prawą od strony jeziora Jamno i lewą od strony morza. Ja osobiście łowiłem tylko na odcinku lewym, od strony morza. Ma on ok.300m po linii brzegu. Szerokość kanału w tym miejscu około 20 m , brzeg porośnięty trzciną, w miarę łatwo dostępny. Dalej blisko morza zaczyna się na obu brzegach ładna odsłonięta plaża.

Głębokość w kanale to ok.0,6 do 1m. Dno piaszczysto-żwirowe, równe, czyste, bez niespodzianek w postaci zaczepów. Uciąg wody niezbyt duży w zależności od siły i kierunku wiatru.

Kanał po drugiej stronie wiaduktu od jeziora cieszy się większą presją wędkarską. Warunki tam są podobne, ale ten odcinek kanału jest podobno znacznie dłuższy i im bliżej jeziora tym mniej dostępny.

Myślę że z powodu olbrzymiej presji wczasowiczów w sezonie który zaczyna się tu wcześnie bo już w maju gospodarstwo ma co robić i ma zbyt wśród okolicznych smażalni bo one nie sprzedają tylko morską rybę więc przychodzi sezon są czeste odłowy i łowimy tu co łowimy czyli ryby mniejsze . Myślę że trzeba byłoby w tym jeziorze ostro nęcić na dodatek zanętą selektywną żeby podeszło coś konkretnego.

* Zakaz wędkowania po zmroku i w nocy !!!!!!!!!!

Adres: Gospodarstwo Rybackie „Mielno” sp. z.o.o 76-032 Mielno, ul. Bolesława Chrobrego 43 .

Kontakt: Kontakt telefoniczny : * (094) 318 90 54 * (094) 318 97 96

WWW:

Opłaty: W Gospodarstwie rybackim w Mielnie , w sklepie wędkarskim w Unieściu lub obok sklepu na poczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego !

Byłem w zeszłym roku w Mielnie i łowiłem w j. Jamno. Polecam Ci miejscówkę w Unieściu na ul. Ksieżycowej, fakt z Mielna trza iść tam blisko 20-25minut ale jest tam naprawdę ładnie.

Byłem kilka razy na rybach podczas 2 tygodniowych wczasów. Zwykle chodziłem w godzinach 4 - 8, gdyż później pojawiali się "widzowie". Jezioro jest b. płytkie i brudne ale rybki tam pływają. Stosowałem dwie metody. Pierwsza to picker, rzut ok 30m przed siebie, na haki białe robaki - brały leszcze 30-38cm. Na czerwone i kukurydze nie chciały tak chętnie współpracować. Natomiast pod trzcinką na spławik, ok 10m od brzegu na głębokości 60-70cm na kukurydze brały ładne płocie, zwykle 1-2 sztuki na dzień ale za to okazałe.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę będąc w Mielnie myślicie o wędkowaniu na tamtejszym jeziorze? Już bym wolał wybrać się do Kołobrzegu na dorsza lub popróbować coś z plaży złowić a najlepiej to odpuścić sobie wędkowanie i korzystać z "dobrodziejstw" Mielna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście że będę korzystał z dobrodziejstw Mielna, ale .... ja nie lubię marnować życia na jakieś spanie do godziny 9 ja późno chodzę spać i wczas wstaję, a moje dzieci śpią do 8 nawet 9, więc jak wstanę o 5 to mam 3 godziny wędkowania tym bardziej że nie muszę nigdzie jeździć bo z ośrodka wędkuję na Jamnie, planuje się wybrać na ryby na morze ale jeśli kogoś poznam który mi pomoże w wędkarstwie morskim bo nie znam się na tym kompletnie .... jeśli ktoś taki jest na forum i będzie w okresie od 25.07.2011 do 04.08.2011 to zapraszam na gg 4345882.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 years later...

Witam, odświeżę trochę temacik i zapytam jak sytuacja na jeziorze Jamno? Wybieram się na upragniony urlop z rodzinkom i nie omieszkam coś połowić na jeziorku i kanale łączącym jezioro z morzem.

Może ktoś doradzi, gdzie co i jak będę wdzięczny. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, odświeżę temat, w drugiej połowie sierpnia wybieram się nad Jamno do Unieścia (tak postanowiłem bo chcę powędkować a małżonka na plaży lubi poleżeć). Żona uparła się na kwaterę gdzie nie maja łódki do dyspozycji ale musiałem iść na jakiś kompromis. I teraz moje pytanie - gdzie najbliżej i w jakiej cenie można wypożyczyć łódkę na kilka dób w Unieściu. I gdzie z tą łódką się kierować żeby zapolować na coś innego niż podleszczaki. Jadę tam na tydzień więc trochę mało czasu na szukanie miejscówek tym bardziej na tak dużej wodzie. Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.