Skocz do zawartości
tokarex pontony

Ciekawostka odnośnie wytrzymałości ryb


sander

Rekomendowane odpowiedzi

Na wczorajszym wędkowaniu udało mi się złowić m.in. okonia 17cm. Ciekawostką jest fakt, że z hmmm..... odbytu.. :wink: wystawała mu łopatka haczyka z kawałkiem żyłki. Po delikatnej "operacji" wyjąłem sporej jak na tego okonia wielkości haczyk. Haczyk miał około 1cm szerokości łuk kolankowy i musiał przejść przez cały układ pokarmowy. Po zabiegu rybka cała i zdrowa powróciła do wody. Niech to będzie dowodem na to, że czasem warto wypuścić rybę nawet jeśli niemożliwe jest wypięcie haczyka. Utnijmy żyłkę najkrócej jak się da a ryba ma szanse na przeżycie.

88075628.jpg

91808830.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

A to dobre ja złapałem ostatnio szczupłego co mu wolfram wystawal z pyska ale to bylo juz zrośnięte więc operacja by chyba mu bardziej zaszkodziła więc wrócił do wody z wolframem i co ciekawe wcale nie był chudy odkarmiony raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No kto by się spodziewał... :shock:

Całkiem nowego znaczenia nabiera teraz zwrot "ostra biegunka :lol:

Swoją drogą ciekawa rzecz, że "wziął" myślałam, że ryby są ostrożniejsze przez jakiś czas.

A druga sprawa, że dobrze, że znalazł się "chirurg" widac, że nie poradziłby sobie, wyraźnie widoczny jest już stan zapalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonie są straszne pod tym względem i są chyba najczęstszą rybą, która po wypięciu zdycha pod nogami. Ani ja, ani nikt z moich kolegów nie umie powiedzieć, jak go wypiąć, żeby nie zabić. Mówię o sytuacji, w której zaczepia się za ten jakby język, gdzie lekkie szarpnięcie powoduje wyciągnięcie jego wnętrzności. U żadnej innej ryby tego nie doświadczam, być może też dlatego, że okoń łowiony stacjonarnie (spławik, grunt) bardzo często łyka przynętę zanim zostanie zacięty.

Niemniej większego okonia zapiętego głęboko chyba warto wypiąć przy pomocy nożyczek i po takiej operacji wypuścić z hakiem do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.