Skocz do zawartości
tokarex pontony

jaki bacik do 350zł


maniek@

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ciężko o dobry 8m bat w tej cenie ....

z rozsądnych opcji:

- mistrall amundson - ok 320 zł - najmocniejszy w stawce , za to cięższy i kiepsko wyważony

- mistrall Ultra Light Comp. - (po 308 zł w wyprzedażach na allegro) - lżejszy i sztywniejszy niż amundson, za to wyraźnie delikatnijszy

- mikado sensei - ok 350zł (o ile wogóle uda ci się go kupić - coś ich nie widać w sklepach) - najsztywniejszy w stawce, słabszy niż amundson i wydaje się wytrzymalszy niż ULC. Jedyne minusy to o ok 20 cm krótsza długość niż poprzednicy i pusta szczytówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomik 1970

Jaxon xt pro turbo pole - może uda Ci się za tą kwotę spotkać ale polecam też Mistrall Aqua Pole 8.00m tyle, że musisz trochę dołożyć :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też jestem zainteresowany kupnem bata 8,00m jednak trochę tańszym. Cena ok. 200zł. Czy byście mogli mi polecić coś sensownego? Ostatnio miałem Jaxon Favourite, jednak pękł :| Tak samo jak i mojemu koledze. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są tylko, żeby się przekonać który lepszy/gorszy trzeba by nimi łowić a wcześniej kupić bo większość stacjonarnych sklepów wystawia i zamawia to co się sprzedaje.

za 200 pln niestety ciężko będzie kupić nawet poprawny bat 8m. Kijki te będą albo szklakami albo kompozytem. Oba cechuje waga i niska sztywność. Taki kijek będzie albo bananem tak miękkim, że uniemożliwiającym zacięcie w tempo (szczytówka bijąca o taflę wody przy szarpnięciu) albo tak ciężkim, że uniemożliwiającym trzymanie w ręce dłuższą chwile. W skrajnych przypadkach będzie łączył obie te cechy.

radził bym dozbierać te 100 zł i kupić tego ULC'a na allegro (naprawdę dobra cena) mimo że kijek jest dość wolny albo zejść z długości.

Zastosowanie 8m bata jest bardziej ograniczone niż 7ki która jest uznawana za batowy uniwersał. Za 200 zł powinno się udać kupić używany bacik 7m

Szczerze powiem, że miałem w czasach młodości szklano-kompozytowy bat 8m z którym ongiś walczyłem nad wodą (bo łowieniem tego nie można było nazwać) zachłysnąłem się wtedy długością do tego stopnia ze na wyobraźnie nie zostało miejsca. łowienie tym czymś to było zmaganiem z kijem a nie relaksem nad wodą. Teraz jego część sprawuje się znakomicie jako sztyca do podbieraka.

Zapewniam, że jak już koniecznie szuka się zasięgu tych 2-6 m więcej niż standardowe baty - to zamiast pchać się w zakup giętkiej i ciężkiej pały (której zastosowanie można ograniczyć praktycznie tylko do komercyjnego karpiowania) lepiej dobrze skonfigurować matcha/zwykłą spławikówkę (floata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
posiada może ktoś zdjęcie rozłożonego bacika mistrall amundson pole 8 m

bardzo bym prosił w necie nie ma za dożo zdjęć tego modelu

chciałem sprawdzić czy ten bacik nie "wisi"

wisi i ma bardzo głębokie ugięcie do tego nie najlepsze wyważenie. Rekompensatą jest moc ... płotki nawet 30cm można na klatę brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.