Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wielkie Partęczyny


trini

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was zna to jeziorko?

w zasadzie jezioro bo powierzchni toto ma ponad 320 hektarów...

Kupiliśmy sobie z mężem książkę, 100 najlepszych łowisk w Polsce, i postanowiliśmy posprawdzać co i jak.

Dziś w nocy wyjeżdżamy na Partęczyny (obok Brodnickiego Parku Narodowego) i wracamy jutro w nocy ;)

no... może gdzieś zanocujemy - ale to nie jest powiedziane.

W tej książce jest naprawdę dość ciekawie to akwenisko opisane - dużo ryb, można wypożyczyć łodzie itd.

'Czy rzeczywiście jest takie fajne?

Jeśli nikt się nie odezwie - to pewnie nikt tam nie był.

A w takim razie... My przetrzemy szlak - choc trochę... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam Trini

Dopiero teraz zauwazylem ten temat :neutral:

Co do Parteczyn to bylem nad nimi kilka razy jednak nigdy z wedka za to robilem sobie wycieczki kajakowe po jeziorze

Jezioro jak jezioro

Mysle ze sa lepsze na pojezierzu brodnickim

A i Skarlanka (rzeczka przeplywajaca przez kilka jezior przez Parteczyny tez) tez bywa ciekawa

Jesli bys potzrebowala informacji to juz gdzies pisalem ze mam przewodnik wedkarski po pojezierzu brodnickim i poge podeslac na priv skany planow batymetrycznych :smile:

A jesli bys jeszcze Trini jechala w te okolice to polecam jezioro Robotno

Zdecydowanie ciszej tam jest bo nie ma osrodkow :cool:

A i jezioro rownie ciekawe o ile nie ciekawsze :smile:

I takie male sprostowanie "Brodnicki Park Narodowy" :shock::lol::lol: albo mamy nowy park narodowy i nic na ten temat nie wiem :shock: albo chcialas napisac Brodnicki Park Krajobrazowy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tak - krajobrazowy - przejęzyczenie :lol:

Byłam.

Nie powiem, nie było źle jak na zasiadkę 30 metrów od kąpieliska nawet mały linek tam się trafił ;)

Ogólnie sporo okoni (nawet bardzo dużo bo według spotkanych wędkarzy okonie tam biorą zawsze i o każdej porze ;) ), trochę sporych płoci, trafiały się leszcze.

Pewnie, że najlepsze wyniki mieli miejscowi ośrodkowicze z łodzi ale nie powiem było przyjemnie :)

No i tak jak mówisz największym minusem była tzw. stonka - czyli multum ludzi na ośrodkach, ilości po prostu niesamowite... :shock:

Może jeszcze kiedyś się wybiorę, bo pojezierze urokliwe, ale dla nas dość niebezpieczna droga. Dlaczego? Ano nasze autko nie trawi kolein i innych dziur w jezdni które w tamtych okolicach są normą, a i tirole nas mało parę razy do rowu nie zepchnęły.

Czyli pewnie pojezierze brodnickie zaliczymy dopiero w przyszłym roku jak zmienimy środek lokomocji na coś większego i bardziej stabilnego :)

JEdno wiem - kraina warta zwiedzenia z wędkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciesze sie ze ci sie tam podobalo :smile:

Bywalem tam trosze z racji tego ze mam dosc blisko jednak od 2-3 lat nie bardzo moge sie zebrac aby tam pojechac

Az wstyd bo daleko nie mam :oops:

W tym roku planowalismy ze znajomymi splyw kajakowy wlasnie poprzez kilka wiekszych jezior Skarlanka (przez Parteczyny tez bysmy plyneli) ale nic z tego nie wyszlo :???:

Moze jeszcze kiedys bedzie okazja na taka zabawe jak splyw

Ana wedkowanie wole Wisle ewentaulnie czasami w tych rejonach to albo Drweca :smile: ewentualnie bywa ze Skarlanka ma widoczny przeplyw wody :smile:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Witam,pozdrawiam.Nie wiem czy Cię to zainteresuje poniewaz jesteś juz po pobycie nad jeziorem ale mimo to postanowię napisać kilka słów,opinię na jego termat.Weięcej gybyś okazaała zainteresowanie.Mimo iż mam nad jezioro trochę dalej /prawdopodobnie/ niż mój poprzednik/ :cool: to spędzam nad nim co roku 2 tygodnie.Jezioro jest atrakcyjne mimo iż wyeksploatowane przez działalność rybaków. Ostatnio jednak ,od 2010 r, zaprzestano połowów sieciowych co stanowi nadzieję na odrodzenie populacji ryb. Na jak długo nie wiadomo.Posiadam plan jeziora oraz kilka ciekawych artykółów na jego temat. Z ilością ludzi "stonki' to trochę przesada. Ućiążliwee to jest jedynie przy ładnej pogodzie a i to głównie w weekendy. W tygodniu naprawdę panuje niesamowity spokój, niewiele łódek i wędkarzy na pomostach, można się spokojnie relaksować.Jakbyś była zinteresowana rozwinięciem tematu to postaram się w miarę możliwości oraz wiadomości pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.