Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Atraktory


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Płoć - kolendra, anyż, konopia, wanilia, kopra, kminek, kozieradka, nostrzyk

Leszcz - wszystko co słodkie (melasa, miód, biszkopt, itp), kolendra, kopra

Karp, karaś, lin - miód,anyż, marcepan, w lato zapachy owocowe, podobnie jak leszcz, migdał

Przyprawa do piernika - leszcz, lin, karaś. Patrz także cynamon, goździk i kopra - melasa.

Scopex - karp.

Tutti-frutti - karp.

Czy teraz jest dobrze? :grin::grin: Może mam coś zmienić dodać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Co do karaska i płoteczki to nie raz słyszałem ale żeby karp??Ogólne przekonanie (moje) o karpiach, że lubią wszystko co słodkie a tu bach czosnek :D Kiedyś może spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

w wakacje wędkowałem na małym jeziorku (pow. 2 ha, sr głębokość 2,5m max. gł. 6m) gdzie występują w większości karasie, liny, leszcze, sporadycznie karp, jest też sporo drobnicy ktorej jednak nie chciałbym łowić. jak narazie rezultaty były przeciętne, bez rewelacji, więc chciałbym coś poprawić. szukam jakiś w miare uniwersalnego atraktora. przyjrzałem sie juz ofercie pobliskich sklepów wędkarskich i to są moje propozycje

MVDE (brasem)

Dragon secret (leszcz, lin-karaś, karmel)

Sensas (bremix, brasem) aromix (bremes, brasem, karmel, miód)

Tandem Baits (karmel)

Gutmix Strong/powermix (leszcz, bremes, lin-karaś, miód)

czekam także na inne propozycje. Od razu zaznaczam, że jak dotąd wogóle nie sprawdziły mi sie zapachy owocowe. Jest też jeszcze melasa ale nie wiem czy jest sens dodawanie jej jako skladnika smakowo zapochowego bo z tego co słyszałem ona tylko dosładza zanęte. myślałem też żyby dodać do zanęty prażonych wiórków kokosowych i miodu(na lina, karasia) oraz przyprawy do piernika + kakao + cynamon i osłodzić to melasą (na leszcza) ale naprawde nie wiem. nie chciałbym przedobrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.