Skocz do zawartości
tokarex pontony

Podbierak karpiowy Cormoran XL DE LUXE 100X100CM


Gość Shaft

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość Shaft

Tak, są tańsze, ale te tańsze są .. no wiecie.

Ja chciałbym taki z tą sztycą którą można odkręcic i siatke którą można zwinąc by wyciągnąc dużego karpia..

Ale to nie będzie śmieszne gdy takim podbierakiem będę wyciągał karpia który ma 2kg :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie będzie śmieszne gdy takim podbierakiem będę wyciągał karpia który ma 2kg

nie :)

na logikę- nigdy nie wiesz co wezmie, a smieszne jest noszenie 2 czy 5 podbieraków - lepiej jeden a uniwersalny...

ale moim skromnym zdaniem podbierak o powierzchni podbierania 1 m2 - to przegięcie nawet na 9 kg karpie - co Ty słonia chcesz podbierać? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Shaft to dobry podbierak ...może trochę drogi ' ale dobry bo prosty przerobiłem ich kilka i to rozwiązanie które ma cormoran jest najwytrzymalsze poszukaj w necie na pewno będą tańsze ja mam właśnie taki tylko firmy abu garcia, co do rozpiętości kosza wal gości będą się śmiali do pierwszego większego karpia potem im przejdzie poza tym to tobie ma byc wygodnie widziałem ludzi próbujących podebrac karpia 10kg na podbierak z marketu o rozpiętości jakieś 40cm żenada ,a było ich dwóch pomyśl ,że ty możeszbyc sam...reasumując rozpiętośc i rozwiązanie zdejmowania siatki OK cena nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noi poszperałem podbierak cormoran de lux carp100x100 za79zeta wyprzedaż w carptackle

Taniej raczej nie znajdziesz, a podbierak godny polecenia, choć mówiąc o samotnym łowieniu karpi mógłby być jeszcze ciut większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jest ok i to takie karpiowe minimum. Tak na prawdę śmieszne to by było jak by dwucyfrowego amura ktoś chciał załadować do podbieraczka jak na "owady". Oczyma wyobraźni widzę szprycę wody i zdziwienie po zerwaniu zestawu. Nie zawsze na dzikiej wodzie a tym bardziej PZW ( a w sumie to rzadko) łowi się same karpiochy ale jak się ktośnastawia na konkretna rybę, to i sprzę t musi być odpowiedni. Już podbierałem ludziom karpie jak zobaczyłem ich podbieraki w którym leszcz 60cm to okaz się wydaje...

Duży podbiera i mata to podstawa i takie karpiowe savoir vivre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ten podbierak, pierwsze wrażenie jest super, ale podczas 1 zasiadki z tym podbierakiem zmieniłem zdanie...

Moim zdaniem podbierak cormoran deluxe xl jest tani, sztyca b. fajna ale, ramiona według mnie są niskiej jakości.

Podczas podbierania ryby ramiona po prostu pękły :cry:

Może był jakiś wadliwy, nie wiem

Nie wiem czy we wszystkich podbierakach są ramiona plastikowe ale w cormoran'ie są i są za delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego cormorana od 3 lat, głównie podczas nocnych zasiadek z łodzi, podbierałem nim suma 10kg i sporo przyzwoitych sandaczy i węgorzy. Z tym sprzętem nie ma obawy, że coś się nie zmieści i trzeba będzie płynąć do brzegu, albo podbierać ręką (przynajmniej na moich łowiskach). Jest dobrze wykonany, ramiona są zrobione z włókna szklanego, siatka z dobrego materiału, dobry jakościowo pokrowiec. Nie wiem, w jaki sposób trzeba nim operować, aby go uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas podbierania ryby ramiona po prostu pękły

Lekko potrząsnąłem by szybciej wysechł i ramiona pękły

To kiedy w końcu te ramiona pękły?

Uzgodnij sam z sobą jedną wersję...

podbierak o powierzchni podbierania 1 m2 - to przegięcie

Kształ jest trójkątny, wiec wychodzi trochę mniej niż 1m2. Wydaje się duży, ale wiele razy miałem problem z podebraniem większego węgorza, u którego dobrze działał wsteczny bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.