Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

urwany haczyk


majkelllll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bylem wczoraj na noce na rybach i spotkala mnie dziwna przygoda - dziwna dla mnie bo cos takiego przydazylo mi sie pierwszy raz.

A wiec tak zarzucam zestaw, czekam, czekam nagle niezle branie, bombka ostro w gore az wedka podskoczyla zaciecie i po wyciagnieciu okazuje sie, ze brak haczyka. Lowilem na haczyki kamatsu z przyponem. Na jednym haczyku czerwony duzy robak a na drugim kukurydza. Cos takiego zdarzylo sie 5 raz podczas tej nocki.

Co moze byc przyczyna urwania haczyka, jak sie przed tym zabezpieczyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

więc widzę że nie jestem sam podobną miałem przygodę na jednej nocce i 5 haków poszło ale wszystko działo się raczej pod wieczór i rano na czerwonego robaka.Przypuszczam że być może łąkomiły się na to małe szczupaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamatsu z przyponami.. skąd ja to znam.. :lol::mrgreen:

Kiedyś kupiłem różne rozmiary i wszystkie później przewiązywałem. 7 na 10 przyponów pękała. Wiązane są maszynowo więc daleko im od ideału.

A sprawdzaliście przed założeniem przyponu do zestawu czy nie pęka żyłka. ? Mi podczas takich "ręcznych" prób rwała się większość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat nie używałem haków kamatsu tylko jakieś niemieckie które mi znajomy dał zresztą na hak 10 z tej samej serii znajomy wyciągnął suma 70 cm więc w moim przypadku nie wiadomo co za przyczyna obcinania haka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązane są maszynowo więc daleko im od ideału.

No tu bym sie akurat pospierał, moim zdaniem maszyna wiąże lepiej niż człowiek, pewnie żyłka była stara i zbutlała, wiec pękła, ja używam gamakatsu przyponów, patrzę żeby były świeże i nie mam problemów- sam przynajmniej tych mniejszych haczyków już dawno nie wiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.