Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żyłka na Boczny Trok


Gość Aban

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeśli główna żyłka będzie 30 a przypon od gumki i ciężarka 22 to w niczym nie zaszkodzi ?

Jakiej wy żyłki używacie na boczny na okonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 year later...

Odkopię trochę temat myślę że warto bo przez 2 lata zaszło sporo zmian.

Możecie polecić jakąś konkretną żyłkę do bocznego troka i paprochów.

Jaką grubość użyć żeby mieć dalekie żuty i w miarę dobrą wytrzymałość?

Jedno wyklucza drugie więc jak to wypośrodkować najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkiego pogodzić się nie da chyba, że .... plećka +strzałówka z żyłkli/FC

ma to i plusy i minusy...

czucie brań wzrasta przez niską rozciągliwość, dzięki miękkości wzrasta zasięg rzutów przy odpowiednio cienkiej pletcce/nanofilowi,

za to koszty większe, łatwiej o brodę, wymaga mniej pałowatych kijków by nie robić okoniom dziur wielkości monety...

od siebie dodam, że na czepliwe łowiska (np z duża ilością zatopionych pniaków) jest dobrze do ciężarka samego dać cieńsza żyłkę (taką by jedynie wytrzymywała dynamiczny zarzut np 0.10)- by w razie klinowania ołowiu szybciej urywać i nie masakrować i nie przeciążać reszty zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli główna żyłka będzie 30 a przypon od gumki i ciężarka 22 to w niczym nie zaszkodzi ?

Jakiej wy żyłki używacie na boczny na okonie ?

Ja używam 0,10mm do 0,12mm,wszystko jest na tej żyłce.Ciężarki max 25 g ,cięższych nie próbowałem.Z reguły 12,15,18g,typ laska lub łezka.Dragona żyłkę mogę polecić,niestety z reguły tylko 50m na szpulce lub nawet 35(oryginalnie na szpulach tyle jest).

Myślę ,że wyniki mam niezłe.To że taka żyłka jest rozciągliwa lub jak kto woli jak guma od kalafajtów czyt.majtek to jej zaleta.Okoń ma kruchy pysk,mocne zacięcie na pletce i różnie może być(wyrwanie z wargi lub wargą),oczywiście zależy to też od tego kto zacina.Efekty są wprost proporcjonalne do doświadczenia, im go więcej tym rybek wyjętych też więcej.Próbuj kolego ,jak masz bardzo dużo zaczepów to na takiej żyłce może być słabo,chyba że nie zrażają Cię zerwane zestawy.Mój rekord jednego dnia to 6,ale jak zerwę tylko1-2 to się cieszę.Tak więc decyzję podejmij sam.Powodzenia życzę.Daj znać co wybrałeś i przede wszystkim co osiągnąłeś.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.