Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

sprężyna


rybak_stefan

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy-pomóżcie.

1. Czy używać sprężyny na rurce antysplątaniowej czy bez rurki?

2. Jeżeli tak, to jak powinna być ona ustawiona na żyłce-dłuższym czy krótszym końcem rurki patrząc od strony haczyka?

3. Jakiej długości przyponów powinno używać się przy takiej sprężynie z rurką (lub bez)?

4. Czy wogóle jest jakaś różnica w połowie z rurką i koszyczkiem?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Koledzy-pomóżcie.

1. Czy używać sprężyny na rurce antysplątaniowej czy bez rurki?

2. Jeżeli tak, to jak powinna być ona ustawiona na żyłce-dłuższym czy krótszym końcem rurki patrząc od strony haczyka?

3. Jakiej długości przyponów powinno używać się przy takiej sprężynie z rurką (lub bez)?

4. Czy wogóle jest jakaś różnica w połowie z rurką i koszyczkiem?

Z góry dziękuję za pomoc.

1. To kwestia gustu i przyzwyczajen, powiem Ci tak.. Ja zawsze uzywam antysplontaniowek ale sa zwolennicy lowienia bez rurki nie bede osadzal ktora metoda jest lepsza (bez czy z) osobiscie moge Ci polecic rurki

2. Tutaj nie znam opini profesjonalisty ale moge Ci powiedziec ze ja zawsze zakladam krotszym koncem do haczyka, tak mnie poprostu nauczyl tata i tego sie trzymam. Szczerze nie wiem czy istnieje jakas roznica. Oczywiscie mozesz kupic takze rurki antysplontaniowe bez tego typowego zalamania, poprostu proste rureczki

3. Dlugosc przyponow musisz dostosowac do ryby jaka lowisz i do zerowania ryb w danym dniu, wiadomo ryby nie biora agresywnie to trzeba dluzszy przypon w odwrotnej sytuacji dobry bedzie krotszy przypon. Ja zazwyczaj na grunt uzywam przyponow od 30 cm do 1m nawet :)

4. Tutaj chyba chciales spytac o roznice w polowie SPREZYNA a KOSZYKIEM. Jezeli tak to juz odpowiadam, do sprezyny musisz dodawac bardziej spoista zanete bo inaczej wysypie Ci sie na glowe podczas rzutu lub gdy sprezyna udezy o tafle wody odrazu caly pokarm ucieknie z niej. Z koszykiem jest troszke inaczej, do niego mozesz dodac troche bardziej sucha zanete i lekko ugniesc zeby nie wypadla, sa rozne rodzaje koszykow do roznych przynet. Wystarczy przeszukac forum a powinienes dowiedziec sie rzeczy ktore Cie nurtuja.

Powiem Ci jeszcze ze wg mnie koszyczki sa troche bardziej uniwersalne (ale znow moga sie znalezc zgorzkniali fanatycy sprezyn :)) Mam numer Wedkarskiego Swiata z krotkim opisem koszykow jezeli bys chcial to moge skana wyslac Ci na maila.

Jezeli chcesz cos jeszcze wiedziec to pytaj smialo chetnie podziele sie swoim doswiadczeniem

Pozdrawiam Wasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Tutaj nie znam opini profesjonalisty ale moge Ci powiedziec ze ja zawsze zakladam krotszym koncem do haczyka, tak mnie poprostu nauczyl tata i tego sie trzymam.

Wiec zakładasz źle :) koszyczek powinien znajdować jak najdalej od przyponu/haczyka jak założysz tak jak piszesz zwiększa się ryzyko zaplątania zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zakładasz źle :) koszyczek powinien znajdować jak najdalej od przyponu/haczyka jak założysz tak jak piszesz zwiększa się ryzyko zaplątania zestawu.

Bardzo mozliwe, poprostu zawsze tak skladalem zestaw i mysle ze przy dobrych technicznie rzutach to nie ma duzego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zakładasz źle :) koszyczek powinien znajdować jak najdalej od przyponu/haczyka jak założysz tak jak piszesz zwiększa się ryzyko zaplątania zestawu.

A właśnie że nie. Ilu wędkarzy, tyle teorii. Są wędkarze którzy zakładają tak jak pisze WaSia, a są i tacy, którzy zakładają odwrotnie. Jak dla mnie każda możliwość jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna by polemizowac caly czas jak jest poprawnie... wiec polecam Ci pojechac nad wode i wyprobowac bo jak bedziesz zle rzucal to bedziesz platal nawet z 4 rurkami antysplontaniowymi, a jak bedziesz rzucal dobrze to nie bedzie Ci moze potrzebna rurka

Wybor nalezy do Ciebie ja sugeruje duzo treningu i taaaakich ryb. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.