Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Egipt- Morze Czerwone- Hurghada


fifi0125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W te wakacje odwiedziłem Egipt. Od samego początku nastawiałem się na wędkowanie w tamtych rejonach. Marzyłem o jakichś niesamowitych przygodach, a co za tym idzie ogromnych rybach.

Czas wyprawy nadszedł szybciej niż się spodziewałem. W hotelu zapewniono nas, że na jedną osobę przypada jedna wędka + 2 trollingi na czas podróży z łowiska i z powrotem.

Wyprawa miała trwać od 8.30-17 (100$ za 2 osoby). Kiedy wsiedliśmy na statek zeszło nam się do godziny 10... ^_^ A jakby tego było mało poinformowano nas że przed 16 powinniśmy być z powrotem. Nie miłe wrażenie jak na początek. Mało tego.. podczas podróży na łowisko zestaw trollingowy zaczepił o przepływający niedaleko statek, co dało nam do zrozumienia, że nie mamy do czynienia ze specjalistami... :/

Na łowisku bez żadnego powodzenia męczyliśmy się co ciekawe łowiąc nie wędkami tylko samymi szpulami z żyłką (takie jakie kupuje się w sklepie z nową żyłką) i hakiem na końcu, na kalmary... Wyciągnęliśmy pare rybek na kilka osób ale nic wielkiego...

W podróży powrotnej 2 razy udeżył tuńczyk... raz tylko udało się zaciąć (ok 50cm) wyciągane ręcznie gdyż załoga poplątała niesamowicie żyłkę na wędcę podczas zacięcia..

Wróciliśmy jak zapowiadano ok 16... z mieszanymi uczuciami.

Szczerze nie polecam żadnego łowienia w tamtych rejonach z wycieczkami, bez wcześniejszego zorjentowania się co i jak...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.