Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Lowrance Mark 5x Pro


toman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój post kieruje do posiadaczy wyżej wymienionej echosondy, aby podzielili się uwagami z użytkowania i konfiguracją sonaru.

Mam problem z ustawieniem echa tak aby łatwo rozróżnić twardość dna co dla mnie jest priorytetem w korzystaniu z tego typu urządzenia.

Wcześniej posiadałem echosondę Eagle i nie było z tym żadnego problemu, echosonda bardzo ładnie pokazywała twardość dna poprzez "grey line" – im cieńsza szara linia tym twardsze dno, na mulistym dnie nie było widocznej szarej linii a przy bardzo twardym dnie dodatkowo pokazywało "drugie odbicie dna"

Lowrance Mark 5x-pro ma pokazywać twardość odwrotnie – im szersza szara linia tym dno jest twardsze (tak wynika z instrukcji). Niestety nie udało mi się tak skonfigurować sonaru aby wyraźnie to pokazywało z wyłączoną funkcją Fish ID.

Przy włączonej funkcji ikonek ryb twardość dna pokazuje lepiej, ale obraz jest mniej szczegółowy i każde wyłapane echo w toni pokazuje jako rybę.

Dodam że pływam na zbiorniku o głębokości nie przekraczającej 4m a średnia głębokosć to 2m.

Wersja oprogramowania mojej sondy to 2.8.0 os. 1.47.3 Build RR14715G

Proszę również użytkowników o porównanie funkcji użytkowych i ogólnej opinii tego sonaru do innych modeli z którymi mieli styczność.

Mam nadzieje że mój post przyczyni się dla osób noszących się z zamiarem kupna takiego lub podobnego urządzenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Tak, ustawiałem kolor szarej linii, twardość dna pokazuje poprawnie jedynie z włączoną funkcją "fish ID" , jeżeli przełączę na "łuki" i ustawię szarą linię na 50% albo więcej, to na mule jak i na twardym nie widać różnicy, echo twierdzi że wszędzie jest twardo, jak ustawie na 40% i mniej to pokazuje, że jest wszędzie miękko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.