Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dobry pokrowiec !!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak dla wiadomości jestem początkującym wędkarzem :) Ostatnio kupiłem sobie wędkę i ogólnie zbieram powoli sprzęt do łowienia. Ostatnio stwierdziłem że przydał by się jakiś pokrowiec na wędkę. Byłem w sklepie z myślą że ktoś tam będzie bardziej rozeznany niż ja :) niestety w sklepie nic sie nie dowiedziałem potraktowali mnie troche jak bym miał stamtąd iść :( później po szukałem coś na forach ale jedyne co znalazłem to jeden wielki kisiel informacji. I teraz pytanie do was jaki byście polecili mi pokrowiec do 100 zł wydaję mi się że nie ma sensu kupować czegos droższego na początek ogólnie mam wędkę kongera medalist float 360/80 wędka po złożeniu ma długość 127cm. Narazie posiadam jedną wędkę w przyszłości zamierzam kupić kolejną. Wracając do pokrowca zależało by mi na ty żeby pokrowiec był wytrzymały. Nie wie też czy wybrać jedno komorowy czy dwu. Czekam na linki odpowiedzi i porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam na Forum

podstawowe kryteria:

1. długość

2. pojemność

3. sztywność

ad1 musisz na wstępie sobie sam odpowiedzieć na zasadnicze pytanie - czy będziesz szedł w teleskopy czy w wędki składane jeśli w teleskopy spokojnie pokrowiec 1.3m wystarczy , w składówkach 1.5 -1.6 opytamalnie

ad2 absolutne minimum to 2 komory - 1 na wędki, 1 na akcesoria (podpórki,podbierak, ewentualny parasol)

przy składówkach optymalne są 2 komory na wędki 1 na akcesoria

ad3 no właśnie - do pierwszego wypadku zawsze wystarczają szmaciane, miekkie pokrowce a im kije droższe tym potrzeba na usztywniane wzrasta (są i opcje pośrednie np baty w tubach chowane do miękkich pokrowców)

choć sam używam obecnie pokrowca w pełni usztywnionego, jakiś czas temu latałem z częściowo usztywnionym yorkiem, na początek jest niezły.

link poglądowy - pokrowiec york moro: http://wedkarstwo.york.info.pl/sobraz/11758/0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,trochę nie zgodzę sie z moim przedmówcą do teleskopów wcale nie trzeba 130cm,uważam że krótsze też będą odpowiednie,ale oczywiście uzależnione to jest ile teleskop ma długości,co do wędek tzw składów praktycznie każdy feeder o długości 3,6m ma 127-128cm długość transportową więc pokrowiec 130cm będzie ok pod warunkiem czy w przyszłości nie uderzysz w dłuższe wędki lub np parasol wtedy 140cm,150dlatego proponuję pomachać tym nowym kijem trochę i wtedy podejmiesz decyzję czy długość 3,6m wędki ci leży i dopiero kup pokrowiec,co do samego pokrowca kiedyś miałem takiego z allegro za 65 zł plus gratisy i powiem szczerze że wielka lipa zero usztywnienia,wcześniej jeszcze inny ale to samo co z tym z allegro,kupiłem na początku tego roku pokrowiec dragona model na 2014 rok i jestem mega zadowolony bardzo sztywny,porządne zamki i cena 150zł uważam że cena adekwatna do wykonania jedyny minus brak kieszonki bocznej na akcesoria,ja mam trzykomorowy plus komora na podbierak,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtyna51 - ja nie napisałem, że inne będą nie odpowiednie, jedynie sugerowałem optymalne rozwiązanie (w dłuższy pokrowiec krótszy skład zmieścimy - na odwrót to już nie bardzo) a trudno powiedzieć w jakim kierunku zakupowym w przyszlości podąży kolega @Habba .. a po co za chwile pokrowiec zmieniać

kiedyś opękiwalem wszystko na pokrowcu 140cm baty, składy... później kupiłem bata 7m mającego w składzie 150cm ... nowy pokrowiec trzeba było, daiwa wtedy fajne wprowadzila , pełna sztywność 2 komory na kije, 1 na akcesoria, 1 mała na tipy; kupiłem, nadal używam ....

dziś coraz częściej myślę o feederkach 3.3 w 2-składach ale dużo za poprzedni pokrowiec dałem więc pewnie się nie skurzę ;)

co do usztywnień jak najbardziej polecam .. zwłaszcza, ze można zmontowane zestawy nawet na 3-składach przewozić bezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.