Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek MATCH Red Spro 10401 vs Okuma Trio FD 30S


Triple

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję dobrego kołowrotka matchowego. Wybrałem wstępnie te dwa modele, ze względu na to, że mam już kręciołki tych firm i jestem z nich bardzo zadowolony (10300 / TRB55). Bardziej interesuje mnie opinia użytkowników Okumy, ale jeśli ktoś ma Spro również proszę o opinie. Jeśli polecacie coś innego w cenie do 350zł to bardzo proszę ;)

Spro

redarc-match.jpg

Okuma

t488_140381833580a06bdb2606780c4a37e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Redem kręce już 4 sezon ,i jest OK(10300).Do tej właśnie Okumy się przymierzałem, ale padło na Passiona Match,dokupiłem tylko dodatkową szpulkę i chodzi jak szwajcarski zegareczek.Małe pieniążki a kręcioł godny polecenia.Ze szpulką zapłaciłem 158zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W końcu zdecydowałem się na zakup Spro Red Arc 10401 Match :razz: Jeszcze nie testowałem nad wodą, ale na sucho jest ok. Samo wykonanie kołowrotka to po prostu bajka.

btw. przed tym jak zdecydowałem się na Spro zamówiłem Cormoran Corcast 8PiF Super Jet Match. Panie i Panowie! To jest szmelc totalny, wart góra 100zł i to mocno bym się zastanawiał. Luzy na korbce, szpula lata we wszystkich kierunkach, rolka na kabłąku ciężko się kręciła. Chwilami po prostu się zacinała. Tak, jakby nie było tam w ogóle łożyska. Samo wykonanie pozostawia też wiele do życzenia. I to ma być kołowrotek za 200zł? Kręciołek pojechał z powrotem do sklepu.

No i fotka dla formalności :grin:

sproredarc10401match.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną wadą tych nowych Red Arc 10401M jest to że rotor jest z grafitu, szkoda że firma Spro poszła na takie oszczędnosci, bo kołowrotek jest bardzo fajny. Mam dwa takie ale jeszcze ze starej serii, czyli z rotorem z aluminium.

LGIM0173j_exwash.jpg

Dla porównania foto mojego autorstwa; starej i nowej wersji.

LGIM0018j_axqapp.jpg

Jak można zauważyć mocowanie rolki jest inne i rotor jest trochę grubszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że rotor jest grafitowy? Ja tam żadnego grafitu nie widzę. Druga sprawa to w aukcji było napisane, że korpus i rotor jest z aluminium. Więc komu wierzyć?

A tak w ogóle zawsze mogę zwrócić, bo kupowałem w sklepie internetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien na 1000% że w Twoim Red Arc 10401M jest rotor z grafitu, a skąd mam to foto porównawcze obydwóch kołowrotków... Kupiłem najpierw jeden taki kołowrotek w starszej wersji, kołowrotek mi się tak spodobał że postanowiłem dokupić drugi. W opisie aukcji z Allegro wszystko ładnie pięknie opisane że korpus i rotor jest z aluminium, podają stary opis katalogowy wszyscy sprzedawcy a nikt nie sprostuje że rotor w wersji match ma teraz rotor grafitowy... Możesz to teraz szybko sprawdzić, wystaw kołowrotek na 5 minut na dwór, potem dotknij rotor i korpus, części z aluminium będą zimniejsze od grafitowych. Oczywiście swój kołowrotek odesłałem sprzedawcy żeby mi wymienił na model 10400 bo te jeszcze robią z rotorem z aluminium.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówiłeś i muszę przyznać Ci rację. Wyraźnie czuć, że korpus jest zimniejszy niż rotor. Nawet chromowane elementy na rotorze są zimniejsze niż sam rotor.

Jeszcze jedna sprawa dotycząca samego kołowrotka (patrz zdjęcie). Wygląda to jak pęknięcie, ale do końca nie jestem w stanie tego stwierdzić.

Jutro odsyłam kołowrotek z powrotem. Znowu :evil:

Podzwonię jutro po sklepach. W jednym widziałem jeszcze starą wersję. Jak nie znajdę, to kupię 10400 i szpulę match. Rozważam jeszcze Ryobi Zauber.

sproredarc10401match.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.