Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowienie na jeziorze-brak efektów.


Pathim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Łowię na jeziorze głębokość maksymalna 10m.Nie mam łódki ani innego środku pływającego.Mam dostęp do kilku miejsc z pomostów.Z brzegu nie opłaca się łowić gdyż jest bardzo płytki.Miejsca do których mam dostęp to otwarta woda głębokośc maks 4-5m.Mam też kilka pomostów otoczonych trzcinowiskami ale tam zbyt zarośnięte dno i co rzut wyciągam tony zielska.W lecie i na wiosne będe wchodził w woderach więc obłowię większy fragment jeziora.Niestety w tym roku na sporo już wypadów udało się złowić tylko szczupaczka 48cm i okonia 33cm.Łowię głównie na gumy,mam 3 woblery 3 obrotówki i 3 blachy.

http://img716.imageshack.us/img716/3107/201109171334.jpg o to moje przynęty + kopyto kongera 8cm pomarańczowe +{ 1blacha imitacja okonia jaxona.

Proszę o rady i propozycje co robić i co próbować aby coś złowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Moze zła technika prowadzenia przynet,w tym okresie nalezy wolno je prowadzic chwilami zatrzymujac trzymajac wedke w gorze zeby zylka miala opor i zazwyczaj wtedy jest branie,a to z powodu tego ze drapiezniki maksymalnie oszczedzaja energie i nie gonia juz tak za przyneta,druga sprawa probuj wiekszych przynet gdyz np. szczupak woli zlapac wieksza ryby 1 raz niz uganiac sie za mniejszymi pare razy(ale to tylko w tych zimnych okresach,mysle ze sie to juz zaczelo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zła pora. Ryby biorą rano i pod wieczór. Jednak ma to głównie zastosowanie głównie latem. Teraz, jesienią szczupak żeruje praktycznie cały dzień.

Spróbuj w weekend iść rano, żeby być gdzieś pół godziny przed wschodem słońca i się przekonasz. Kup jakąś tanią zanętę płociową, i nęć z jednej kładki miejsce gdzie łowisz, jak będzie drobnica to za nią podąży szczupak. Ponęć kilka dni, a w dzień łowienia pół godziny przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam a propo jezior tez mam taki problem mam wokół siebie pare fajnych jezior byłem na kazdym po pare razy wszystkie sa chronione przez straz wiec kłusowników nie ma a i złowic tam cos jest bardzo ciezko prubowałem wszystkiego nawet zywca i nic mógł by ktos mi podpowiedziec na jaka przynete spróbowac moze ja zle dobieram woda jest czysta widocznosc 1-1.5m pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

witam...tak naprawdę jeżeli ktos nie był na tym łowisku nie może dobrze doradzić, bo dobór przynet zależy od koloru wody,od dominujących tam ryb itd...jeżeli woda jest czysta może coś w kolorze złotym (np.dam efezet nr3, lub kopytko relaxa) jeżeli chodzi o porę jest to istotne latem,ale nie jesienią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ja zamienie pare slów lowienie drapiezników w jeziorze nie jest prosta sprawa popierwsze rozpoznanie lowiska gdzie ten drapieznik moze przebywac i gdzie najchetniej zeruje po drugie lowienie na spining nie jest proste powinienes ciagle zmieniac przynete i poprostu kombinowac zmieniac ciezar glówki co do lowienia latem to istotne sa kolory dla drapieznika bardzo na nie oddzialujace czyli seledyny z brokatami fiolety no i biale kopyta z czarnym grzebietem jezeli chodzi o przejzystosc wody to czym woda brudniejsza tym przyneta powinna byc jasniejsza a jak woda jest jasniejsza to wiadomo przyneta ciemniejsza. Lowienie z lodzi napewno przynioslo by lepsze efekty lowinie z brzegu na jeziorze które jest ogólnie atrakcyje turystycznie jest bardzo trudne :mad: jezeli chodzi o przynety które masz to zakup sobie jeszcze troche obrotówek na szczupaka no jezeli wystepuja sandacze to polecam kopyta relaxa sa naprawde lowne . A na jakim jeziorze lowisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wydaje mi się, że problem tkwi w prowadzeniu przynęty(gumy), prawdopodobnie poprostu rzucasz i zwijasz.W łowiskach o dużej presji wędkarskiej bądź tych gdzie ryba ma dużo naturalnego pożywienia(drobnica),drapieżnika musisz jeszcze sprowokować do brania na twoim łowisku chyba najlepsza metoda ze wzgledu na głebokosc bedzie metoda opadu(np. 1 obrot korba chwila przerwy).Drapieżnik występuje zawsze tam gdzie drobnica więc jesli masz trochę czasu to postaraj sie wypatrzyc miejsca wystepowania drobnicy.

@rafal barabasz - jeżeli polujesz na szczupaka odpowiednia przyneta byłyby jerki w realistycznych kolorach salmo slider, bigbait oraz roznego rodzaju hand-made przypominajace drobnice ktora najczesciej tam wystepuje np.płoc,wzdrega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.