Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kulki proteinowe


Gość Dwie_sety

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 2 pudełka pop upów które mają na chwilę obecną jakieś 11 miesięcy - 1 to wanilia&śmietanka i zapach już nie jest taki jak po kupieniu, a drugie to truskawka i zapach praktycznie taki sam. Co do naturalnych składników to chyba tylko z takich idzie robić kulki?;) Poza nimi i tak muszą nafaszerować te kulki konserwantem skoro ponad rok wytrzymują - bynajmniej impacty 18mm.

Ja dzisiaj od rana robiłem swoje pierwsze kulki zgodnie z podanym wcześniej składem mixu:) Mordęga straszna!:D Do 15 dość dużych jajek zeszło mi około 1,8kg mixu. Dzięki Mańka wskazówkom w temacie "kulki karpiowe" łatwiej było z organizacją "stanowiska pracy":D Teraz 24godz suszenie w suszarce i i kontrola czy są w pełni suche:)

post-7412-14544972565516_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 434
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Grud84, super ci wyszło ,teraz jak wysuszysz pamiętaj zrób test szklanko-wy ,kilka kulek [2-3] wrzuć do czystej szklanki z zimną woda ,co daje taki test ,a no będziesz widział co dzieje się z kulka ,pracuje ,czy nie ,po jakim czasie kulka przestaje pracować ,a także kiedy zaczyna się psuć ,przypomnę że mętnienie wody w szklance nie oznacza psucia się kulki ,kulka jak zaczyna się psuć to zaczyna ją czuć że śmierdzi,czas jest różny ale minimum jakie miałem to 5-6 dni.

Ps test daje jeszcze jedno ,widać czy kulki nie pływają :lol: raz mi sie tak zdarzyło, ale kaczki miały ubaw . :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maniek!:) Będę pamiętał o teście szklankowym na pewno! Mam tylko nadzieje, że podczas suszenia kulki nie zaczną mi pękać.. Teraz za to aromat muszli i ochotki będę czuł na palcach przez kilka dni..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć chłopaki właśnie utoczyłem swoje pierwsze kulasy tak tylko zeby zobaczyć jak to jest. Mam zamiar zabrać się do tego kupić roller itp. gdyż bardzo wciągnęło mnie łowienie karpii. Kulki zrobiłem sklecając ze sobą kilka przepisów i nieco je okrawając gdyżnie miałem wszystkich składników :oops: użyłem ok 50 g psiej karmy mielonej 50 g mąki tortowej , jeden kisiel mandarynkowy i jajko byłotroszke suche więc dolalem doslownie naparstek mleka. gotowałem je 2 min po wypłynięciu więc powinno być ok ale one strasznie smierdzą czy rybom to nie będize przezkadzało?.. :?::?:

Przepraszam za błędy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie susze za mało bo ok 50 szt jak pisałem żeby zobaczyć jak to jest ;) więc zamroziłem po nocy suszenia w pokoju.

diaflex, myślisz ze mimo takiego składu jest sens użyć tych kulek?

Słyszałem ze można wrzucić tez kulki do mikrofalówki na 1 - 2 min i sątwarde wysuszone i zakonserwowane czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż jak się zachowują (test), a użyć zawsze warto, a na pewno spróbować,bo nigdy nie wiesz kiedy trafisz :wink: Suszenie jest b.skutecznym" konserwantem",ale jak pisałem wyżej, zbyt ostre może spowodować pływanie(doświadczyłem tego 50% mi pływało) mimo, że z tego samego miksu suszone naturalnie 110% tonie :mrgreen: .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale mówiąc suszenie naturale masz na myśli suszenie na słońcu lub w pokoju? W tym drugim przypadku potrwa to odrobinę dłużej i czy przez ten czas kulki się nie zepsują?

Co do moiich kulek jednej nie zamroziłem i wsadziłem do szklanki z wodą jakąś godzinę temu ale w ogóle nie pracuje nigdy nie miałem styczności z taką przynętą więc nie wiem czy to jest prawidłowe działanie. Ale myślę że tak skoro cały czas utrzymuje swój kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem ale muszę.... :grin:

Co sądzicie o takim mixie na kulaski ( Z GÓRY MÓWIĘ ŻE NIE JA JESTEM AUTOREM TEGO PRZEPISU)

1)

1 szkl. mąki pszennej

1 szkl. mąki kukurydzianej

0,5 szkl. kaszy manny

0,75 szkl. mleka w proszku

50g atraktora Truskawka ( Traper)

0,5 szkl. lekko zmielonych prażonych konopi

3 łyżki cukru pudru

jaja

2)

1 szkl. mąki pszennej

1 szkl. mąki kukurydzianej

0,5 szkl. kaszy manny

0,75 szkl. mleka w proszku

opakowanie dużego cukru waniliowego (32g)

pare kropel aromatu waniliowego do ciast

jaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego ani nie ruszył :mrgreen: Poszukaj prawdziwych,prostych przepisów,a jest tego mnóstwo w sieci, ja robię z przepisu,który jest tam gdzie test kulek,który Ci podałem,lekko modyfikuję wg. potrzeb i są super :wink:,a bilans jest bardzo dobry, bo kulka nie ma być tylko okrągła-ona ma mieć optymalną wartość odżywczą :lol: Pozdrawiam.

Ps.te przepisy co podałeś to na ciasto chyba,a nie miks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja jednak spróbuje zrobić kulaski wg tego przepisu. Produkty są łatwo dostępne i na forum na którym znalazłem ten przepis ludzie go chwalą :razz: Tylko że gość który to napisał bierze kawałek jednego ciasta i kawałek drugiego i kula je razem w 1 kuleczkę;)

Poszukam też przepisów na te tej stronie którą mi wysłałeś.

Fajne przepisy i napewno skuteczne znajdują się na tej stronie

http://carppassion.eu/?x7l5lxh3xpl5h+h3+ll5h+h3l6l3xpxxxy+l333xk+xpxll5xllxx3l+xxl5x3l3xclxxll5lxxkl+lxx3llx6xhx5llxlxll5lxx+l+l3xy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to ja jestem autorem tego przepisu;) Co do kulasków, nie ma w nich żadnych wyszukanych składników koszt 1kg jest bardzo niski a co najważniejsze że spisały się na mojej wodzie, Nie ma gwarancji Kolek że tak też będzie u ciebie, bo rybki mogą być bardziej wybredne ale spróbować można

04c2101cc309405bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, nie chciałem specjalnie zakładać nowego tematu, więc użyje tego. Otóż chciałem zrobić pierwsze w życiu kulki, i w jednym artykule przeczytałem że niezbędnym składnikiem każdych kulek jest kazeina, natomiast poniżej było podane może z 15 przepisów i tylko w 2 z nich ona była. Oglądałem także dużo więcej przepisów i tylko w kilku była wyszczególniona kazeina. I czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co tu chodzi? :???:

Jeszcze na koniec przepis którego chcę użyć, pochodzi z nowych ww:

30% mąki kukurydzianej

20% mąki pszennej

20% kaszy manny

10% kaszy kukurydzianej

10% mąki ziemniaczanej

10% mleka w proszku

plus aromaty i 6-7 jaj na 1kg mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to maka kukurydziana i sojowa pełnotłusta i jaja.

Kazeina nie jest żadnym magicznym skladnikiem, ale zawiera sporo białka, ja jej nie uzywam ale uzywa albumine, serwatke, izolat sojowy, maczki rybne/ roslinne i jeszcze kilka innych pierdołek.

A to co masz za przepis to prędzej kopytka by z niego wyszly niz dobre kulki.

Same węglowodany, mało białka i mało tłuszczu.

Moja propozycja:

30% mąki kukurydzianej

20% mąki sojowej pełnotłustej

10% maki sojowej odtł.

10% mąki ziemniaczanej

10% mleka w proszku

10% mąki rybnej

5% albuminy

5% birdfoodu

plus aromaty i 6-7 jaj na 1kg mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Przepis – 27% białko; 7% tłuszcze; 40% węglowodany

Mąka kukurydziana 25%

Mąka sojowa odtłuszczona 25%

Mąka sojowa pełnotłusta 5%

Birdfood 25%

Psia karma 15%

Gluten pszenny 5%

Drożdże piwne 5%

Robin red 3%

Proszek z wątroby 5%

Murzynek 2%

Co myślicie o takim przepisie na wiosenne karpie? Sam go wymyśliłem i chciałbym się dowiedzieć czy może on się sprawdzić. Proszę was drodzy koledzy wędkarze o porady :wink:

Proszę poszukaj i poczytaj trochę forum nim założysz kolejny "nowy" temat :idea: Unises

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.