Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kulki proteinowe


Gość Dwie_sety

Rekomendowane odpowiedzi

To od początku bo się nie wyrobie :mrgreen: zaczynałem jak wy [no moze nie wszyscy] od mniejszych ilości i stopniowo doszłem do wprawy .Jak nailepiej zacząć ,od miksu ale nie mniej jak 5kg ,bo nie ma musu wszystkiego na raz zużyć a reszte spakować do szczelnego wiadra ,mimo wszystko ale przygotować i wymieszać sam mix to kłopot proponuje takie proporcje

Mąka sojowa 1kg [zamienink moze być psie żarcie]

Mąka kukurydziana1kg

kasza kukurydziana1kg

mąka ziemniaczana 0,5kg

mleko w proszku 0,5kg

ziarna mielone max 0,20kg

mączka rybna max o,5kg

kozieradka lub konopie max 0,30kg

wszystko dokładnie wymieszac kilkakrotnie .Masz 5kg mixu z tego wyjdzie ci ok. 8kg kulek .Teraz kiedy chcesz odważasz sobie 1kg mixu dodajesz ok.8-10sz jaj + słodzik +olej wyrabiasz wszystko 15minut przerwy i kulasz kulki jak koniczysz kulać zaczynasz gotować wszystko trwa ok 1 godziny i masz 1,6 kg kulek.

witam

Zamierzam zacząć zabawę z kulkami i łapanie na nie.

Ten przepis wygląda na nietrudny.

Więc moje pytanie (potrzebuje więcej szczegółów) :

1. - konopie są dostępne w wędkarskim tylko czy mielone czy w całości (stawiam na mielone ale wole sie dopytać) ??

2. - Skąd mączkę rybną ??

2.1 - jeśli stosuje mączkę rybną to czy mówi sie na te kulki "śmierdziele"?? :) Bo przegldam forum i czytam tez o smierdzielach ze na wiosne i na jesień lepiej smierdziele a na lato truskaweczki i tym podobne wanilie.

3. - I jak już mam gotowy mix suchy to jak później dodać ten olej słodzik (słodzik co to ma być cukier puder??) jajka i w jakich ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 434
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

konopie możesz kupić prażone,

mączkę rybną także kupisz w wędkarskim albo tam:

http://www.tandembaits.home.pl/2007/?section=shop&groupid=40

śmierdziele czy inne, zależy jakiego aromatu użyjesz

na 10dkg. mixu dajesz 1 jajco, najpierw mieszasz wszystkie składniki płynne, póżniej stopniowo dodajesz mix i wyrabiasz tak długo aż powstanie jednolita masa,

słodzik to słodzik, a cukier puder to cukier puder :mrgreen::grin:

kup słodzik najlepiej w płynie, miłego kulania :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konopie możesz kupić prażone,

mączkę rybną także kupisz w wędkarskim albo tam:

http://www.tandembaits.home.pl/2007/?section=shop&groupid=40

śmierdziele czy inne, zależy jakiego aromatu użyjesz

na 10dkg. mixu dajesz 1 jajco, najpierw mieszasz wszystkie składniki płynne, póżniej stopniowo dodajesz mix i wyrabiasz tak długo aż powstanie jednolita masa,

słodzik to słodzik, a cukier puder to cukier puder :mrgreen::grin:

kup słodzik najlepiej w płynie, miłego kulania :grin:

ok konopie prazone ale mielone czy w całosci ??

mączke tez juz znalazłem

ale gdzie kupic ten słodzik ??

czy to jest taka glukoza co sie podaje dozylnie osłabionym po operacji

gdzie to ustrojstwo kupić ?? tez w wędkarskim ??

i co to jest ten pellet ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. - konopie są dostępne w wędkarskim tylko czy mielone czy w całości (stawiam na mielone ale wole sie dopytać) ??

2. - Skąd mączkę rybną ??

2.1 - jeśli stosuje mączkę rybną to czy mówi sie na te kulki "śmierdziele"?? :) Bo przegldam forum i czytam tez o smierdzielach ze na wiosne i na jesień lepiej smierdziele a na lato truskaweczki i tym podobne wanilie.

3. - I jak już mam gotowy mix suchy to jak później dodać ten olej słodzik (słodzik co to ma być cukier puder??) jajka i w jakich ilościach.

Tak ,konopie można kupić w wędkarskim ,są mielone i prażone ,kupujesz gotowy produkt i dodajesz tylko jest jedno ale ,muszą być świeże tz nie przeterminowane ,najlepiej samemu kupić ziarno ,wyprażyć i zmielić ale to troche kłopotliwe.

Mączke rybną kupisz w wędkarskim ,lepszym rozwiązaniem jest mączka mięsno-kostna też do dostania w wędkarskim ,choć być moze trzeba zamawiać.Same dodanie do mixu mączki rybnej nie kwalfikuje jeszcze kulek jako "śmierdziucha" z tymi typami kulek śmierdziuch czy owocówka i decyzją co stosować na wiosne czy jesienia to zalezy od wody albo bardziej od karpi co lubią ,bo są miejsca gdzie śmierdziuchy się nie sprawdzają i tylko owocówki lub na odwrót .Bez sprawdzenia trudno wyrokować .

Słodzik tylko w płynie albo dostaniesz w wędkarski ,albo w supermarkecie ,lub w sklepie z zdrową żywnościa.jak dodać słodzik i olej ,do jajek wbitych do miski wlewasz odmierzoną części oleju i słodzika i dobrze wymieszasz ,na 1kg mixu średnio dodaje 25g słodzika ,co daje lekki posmak słodkości ,grunt aby nie były kulki gorzkie .Oleju ok 2 łyżek stołowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pan co mi by doradził zrobić owocówki czy smierdziuch ??

Jezioro koło 6 ha głebokość od 2 do 6 mertów.

Przewaznie łapie sie na kukurydze (płotki tez biorą na kukurydze i to nawet te małe)

Wiem ze te wieksze karpie gosc łapie na kulki tylko nie wiem jakie.

Tez bym chciał sobie przyzadzić kulki i zacząć na nie łapać (przynajmniej spróbować coś złapac).

Które kulki najpierw zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pan
Savior ta forma na forum nie obowiązuje.Co ci doradzic ,najlepiej i najtaniej to zapytać tego co już łapie karpie na jakie smaki łowi ,choć z tym jest różnie zależy na kogo się trafi.Trudno wyrokować i podpowiadać skoro tam nie łowiłem .Prawdopodobnie będą to śmierdziuchy .Radze na początek zakupić 1-2kg kulek firmowych i sprawdzić efekty.Jeśli się okaże że są ,to można samemu kulać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiec tak jak mają byc na poczatek smierdziuchy to zamierzam kupić do zanecenia pellet :

Impact Carp Pellet 10mm/5kg monstrualny krab

albo

Impact Carp Pellet 10mm/5kg homar&rak

Który waszym zdniem bedzie lepszy ??

i na haczyk kulki o takim samym smaku.

Co o tym myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myslicie??
Zły pomysł jeśli masz zamiar nęcić tylko peletem ,karp to nie plotka czy ukejka że zjawi ci się po zanęceniu ,minie pare godzin a przez ten czas pelet może się rozpuścić ,oczywiście kulki zanętowe + pelet który wzmacnia zapach to dobre rzwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście kulki zanętowe + pelet który wzmacnia zapach to dobre rozwiązanie.

Ja bym nęcił pelletem i kulami w całości i rozkruszonymi. ten rozkruszony szybciej uwalnia zapach, tak właśnie doradzają karpiarze. czytałem o tym w niejednym artykule na temat karpi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam niedługo zamiar nęcić i łowić na kulasy. W łowisku, które chcę nęcić, najlepiej smakowała karpiom wanilia, truskawka i miód, wobec tego zamierzam nęcić kulasami o smaku wanilii i śmietanki, truskawki i scopexu. Pellet ma mieć smak konopii, wanilii i śmietanki oraz truskawki. Na hak pójdą kulasy truskawkowe, waniliowe i miodowy syrop, może spróbuje też scopex. Kulasy mam zamiar maczać w dipach total scopex, wanilia&śmietanka, truskawka.

Jak uważacie czy dobrze dobrałem smaki ? Czy kulki haczykowe truskawkowe maczać w dipie truskawkowym, czy może np. wanilie maczać w scopexie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kulki haczykowe truskawkowe maczać w dipie truskawkowym

jeżeli masz jakieś wątpliwości do zapachu to potraktuj je boosterem tak ze 24h. przed łowieniem, poza tym dipuj je ile wlezie tym samym zapachem to niczemu nie przeszkadza,

Czy kulki haczykowe truskawkowe maczać w dipie truskawkowym, czy może np. wanilie maczać w scopexie ?

tu już jest pewien próg, ponieważ co kraj to obyczaj, więc z wodą jest tak samo, musisz dojść do tego sam na swoim łowisku, ja póki co to na razie próbuję na naturalne zapachy typu konopie, małż, rak, itp. chociaż kiedyś (marzec) przy mnie gościu pociągnął 7kg. karpia na truskawę, więc takiej ogólnej reguły nie ma trzeba kombinować na własną rękę, nie raz się spotkałem z tym że jednemu wziąła na skopex i wszyscy hurtem zmieniali na ten zapach, i co kicha, przypadek, a może i nie? w każdym razie póki siedziałem to był jedyny przypadek, a może jakby ktoś pozostawił ten swój jedyny sprawdzony, niezapomniany zapaszek, hmmm... (taaaaaaaaaka ryba) :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednocześnie nęcić kulkami i pelletem o róznych smakach,

to tak jak na komunii nażrrrrreć sie wszystkiego, a potem narzekać że brzuch boli :wink:

ja nęcę ziarnami kuku, grochem, konopiami itp. wtedy praktycznie zawsze zakładam to co wrzuciłem do wody, chociaż są kulasy o zapach ww. ziaren,

można kuku zadipować np. wanilią co często robię, ale wtedy jak jestem zdecydowany łowić na kulaski to wybiorę te waniliowe, jakoś nie wchodzą do mnie te wynalazki typu egzotik lub wszystko w jednym :mrgreen::grin: według mnie to musisz poznać łowisko i czym się te rybki odżywiają, jak to poznasz to wtedy możesz je odzwyczajać od ich naturalnego papu,

a zaserwować im stopniowo kulasy, pelet itp. czas, czas, czas, czas, i jeszcze raz czas :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi raz sie dobrze udało pojechałem na leszczyka na takie wyrobisko żwirowe ale wziołem jedną gruntówke na kulke nikt mi nie pokazywał jak założyć to wszystko i jaki smak,chyba w segregatorze ''Przewodnik wędkarski'' zobaczyłem tylko wiązanie pojechałem do sklepu kupiłem kulki ''Tandem baits'' o smaku Krab,nadeszła noc ja w namiocie sobie siedziałem i nagle sygnalizator zaczoł piszczeć nie wiedziałem co sie dzieje nie wierzyłem zaciołem i udało sie padł karp 61 cm,wzio9ł bez nęcenia ale tylko dlatego że smak mu podpasował bo w tym łowisku jest wiele małrzy i raków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobec tego zamierzam nęcić kulasami o smaku wanilii i śmietanki, truskawki i scopexu
Jak powąchasz scopex i wanilie -śmietanke dojdziesz do wniosku

ze to prawie to samo ,prawie mówie ,co nie znaczy ze to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie napisać jak zadipować kulkę proteinową przynętową??-bo to chyba zwiększa efektywność...zamówiłem już dip truskawkowy ale nie wiem ile to trzymać w tym czy w tym pudełku zanurzyć kulke czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nęciłem dzień przed łapaniem wystrzeliłem jakieś 150 i po zarzuceniu zestawów dowaliłem jeszcze 60 i efekt taki że padł karp 10 kg i 4 kg tak jak pisze kolega wyżej nęcić i jeszcze raz nęcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Gdzieś, kiedyś czytałem, że można robić kulki w następujący sposób: robimy ciasto według przepisu , formujemy kulki i zamiast do pieca słuszymy je w pokojowej temperaturze. Słyszał ktoś o takim czymś? Robił ktoś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formujemy kulki i zamiast do pieca słuszymy je w pokojowej temperaturze. Słyszał ktoś o takim czymś?
W pokojowej tem. nie wysuszysz kulek ,prawdobodobnie szybciej ci spleśnieją niż wysuszysz,a wilgoć jest pierwszym czynikiem pleśni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.