Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kulki proteinowe


Gość Dwie_sety

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 434
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Też czekam! Jak najszybciej prosimy o opis i zdjęcia. A ja jeszcze jedno pytanie, jak na włos wsuniemy kulke to jak ten stoper zamocować przełożyć przez pętelke i naciągnąć na to kulke? Wystarczy to?

ps. wobler a jak tam u ciebie karpie? masz jakieś na koncie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
ps. wobler a jak tam u ciebie karpie? masz jakieś na koncie?

Tak mam 2 na koncie. Jeden koło 1kg a drugi koło 2kg. Oceniam na oko :cool: Jeden z rzeki drugi z jeziora :mrgreen: Na rzece wyciągnąłem jako jedyny karpia w tym roku :cool: Przynajmniej preez tak uważa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wyczytalem gdzies ze kulki mozna wlorzyc do piekarnika. Czy ma to zastapic dlugotrwale suszenie ?? Jesli tak to ile kulki i w jakiej temp.powinny przepywac w piekarniku.

A moze ktos probowal suszyc kulki w kuchence mikrofalowej ?? I z jakim skutkiem ?

Za odpowiedzi z gory dzieki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

widzę że temat który napisałeś jest z lipca wiec dosyć dawno lecz postaram się coś ci zaradzić. Kólki proteinowe nie potrzebują częstej zmiany ponieważ są one dosyć trwałe natomiast pelet dość szybko się rozpuszcza i uwalnia z siebie zapach wabiąc ryby,zależy to jeszcze od wielkości peletu.(myślę o pelecie na haczyku).Jeśli chodzi o siatke pva najprostszym sposobem nęcenia jest zaczepienie napełnionej siatki za haczyk lecz zależy to jeszcze od wytrzymałości siatki ,można do napełnionej siatki peletem czy kulkami włożyć cały zestaw czyli hak z przynętą i obciążeniem wszystko zawiązać nićmi pva i tak posłać do wody przy takich rozwiązaniach proponuje kulke lub pelet czy też kukurydze z kawałkiem pianki która uniesie naszą przynęte nad zanętę która rozłoży się na dnie.Tu trzeba eksperymentować życzę powodzenia i mocnych odjazdów. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ponieważ nie mogę doczekać się "mojej" podkategorii pytanie zadam tutaj. :neutral:

Czy ktoś miał styczność z albuminą przy produkcji kulek??

Opis producenta:"Można nią zastąpić jajka w proporcji: 1000 g suchego miksu, około 600 ml płynów (woda, konserwant i aromaty), 25 g albuminy."

Czy są jakieś "problemy" z tym środkiem (np. przy kulaniu, suszeniu itp.)???

opis producenta:"Jest dobrym spoiwem dla mieszanki (jednak bardzo wrażliwym na ogrzewanie)". Co to znaczy?? :shock: Nie można gotować kulek??? :shock:

Interesuje mnie każda opinia.

Zauważyłem że cena kulek zmiejsza się w znaczący sposób przy jej zastosowaniu. Mylę się???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tego sie zwykle 5-10% stosuje.Na stronie Jetfish pisze 5-15%.

Na stronie TB pisze :"(nie więcej niż 5% na 1kg, bardzo twarde kulki)" z tym że nie wiadomo czy na 1kg mixu czy na 1 kg gotowych kulek. Pisałem do nich maila więc powinienem mieć odpowiedź w poniedziałek (mam nadzieję).

ds-fan, dziękuję za odpowiedź

Czekam na inne opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą to być akurat kulki ,mogą to być nieforemne bryłki.najłatwiejsze są do wykonania wałeczki.poprostu robisz wałeczek na stole albo za pomocą maszynki do mięsa z odpowiednią końcówką i tniesz na 1-1,5cm kawałki i gotujesz tak jak kulki.Tylko jest problem z nęceniem na dużych odległościach.kobra odpada ,procą daleko nie wystrzelisz chyba że nęcisz z "pływadła" to można robić dowolne kształty.przecież wielu karpiarzy łowi na pellet więc czemu "kulki"nie mogą mieć tego kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej tzn. jak :?::???:

Kwadraciki itp :mrgreen:

Taaa to to wiem, że takie kwadraciki 3D, ale jak można je prościej zrobić niż kulki :roll::lol:

Ale na pewno tego próbowano. Gdyby były prostsze, lepsze to by tak je robiono :wink:

Nawet się nie zakładam, bo pewnie próbowano. No ale skoro próbowano i nic z tego nie wyszło....

Może kolega _barti_ zna jakiś patent?

nie no chociaż nawet nie wyobrażam sobie kulania kwadraciaków czy też wycinania ich ze specjalnych forem...

Może zacofana jestem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek ciasta rozwałkować grubość 1 cm i nożem na paski poziomo później pionowo pokroić i jest

Taka metoda jest dobra przy małej ilości :???: Bynajmniej dla mnie.

Jeśli już się wezmę, a wezmę się za produkcję w przyszłym roku to nie wyobrażam sobie wałkować ciasta, kroić w te i we wte aby uzyskać np. 5 czy 7kg kwadratowych kulek :wink:

Pistoletem wycisnąć wałeczki potem na roller i heja.

A co do tego patentu _barti_ to miałam na myśli jakiś przyrząd ułatwiający pracę, a także pozwalający zaoszczędzić trochę czasu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi nie rollowałaś jeszcze? Dużo łatwiej było by tak jak _barti_ mówi :wink: Tylko raczej gorzej :mrgreen:

No właśnie nie zabrałam się w tym roku, choć bardzo chciałam. Nie było czasu i sposobności ani na kulki, ani na ryby :cry:

Dużo łatwiej, raczej gorzej.... świetnie. Nienawidzę robić kopytek dla całej rodziny, za dużo pieprzenia. Teraz już wiadomo o co chodzi :lol::wink:

Niedługo zamówię sobie roller, więc przyszły sezon musi sprzyjać kulaniu, inaczej się znerwię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.