Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jezioro słoneczne na derdowskiego w szczecinie


fix-bud

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem 2 dni temu i dzisiaj. W samo południe za każdym razem po 2 godzinki. Za pierszym razem 12 karasi większość złotych w przedziale 10-15 cm. Dzisiaj nieco słabiej bo 9 sztuk ale z dwa miały pod 20 cm :) Fajna zabawa szkoda tylko ze siedzi pełno dziadków co łądują karaski po 10 cm do wora...

Wszystkie rybki na dendrobene na kukurydze zero brań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam forumowiczów :) od niedawna mieszkam w okolicy jeziorka i chciałbym się wybrać ze spławikiem, albo spinningiem. Rozmawiałem z jednym ze stałych bywalców stawku i dowiedziałem się, że głębokość waha się od 30 do 70cm - chciałbym, aby ktoś pomógł zweryfikować informację ;). Podobno 2 lata temu przy odłowie ryb sporo większych okazów zniknęło w niewyjaśnionych okolicznościach w zbiornikach Akademii Rolniczej - tutaj też przydałaby się jakaś dodatkowa wypowiedź. Zastanawia mnie jaka szansa jest na powalczenie z ładniejszym szczupaczkiem, albo jakąś silną rybką w tym zbiorniku ? Osobiście wyznaję zasadę "no kill" (wyjątkiem jest drobna rybka dla moich dwóch pasiastych ulubieńców w akwarium :oops: ), więc dużej rybie z mojej strony nic nie zagraża. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :) od niedawna mieszkam w okolicy jeziorka i chciałbym się wybrać ze spławikiem, albo spinningiem. Rozmawiałem z jednym ze stałych bywalców stawku i dowiedziałem się, że głębokość waha się od 30 do 70cm - chciałbym, aby ktoś pomógł zweryfikować informację ;). Podobno 2 lata temu przy odłowie ryb sporo większych okazów zniknęło w niewyjaśnionych okolicznościach w zbiornikach Akademii Rolniczej - tutaj też przydałaby się jakaś dodatkowa wypowiedź. Zastanawia mnie jaka szansa jest na powalczenie z ładniejszym szczupaczkiem, albo jakąś silną rybką w tym zbiorniku ? Osobiście wyznaję zasadę "no kill" (wyjątkiem jest drobna rybka dla moich dwóch pasiastych ulubieńców w akwarium :oops: ), więc dużej rybie z mojej strony nic nie zagraża. Pozdrawiam :)

Cóż ja mieszkam niedaleko,wiec wiem co nieco.Karaś duzy jak chcesz to trzeba nęcic parę dni,wiadomo gruba karma -wieksze okazy,kuku spróbuj,czerwony gnojak,karp taki do 2 k-3 kg kuku,groch,kartofel,biały robak,lina tu nie złapałem ale widziałem jak kolega jeden chwycił tyle że taki 15 cm,ja karasie mam na koncie takie ponad 1 kg białe i polskie,karpiki to 1,5,1.6,1.4 kg z tego bajora.Widzialem też innych jak wyciągali podobne karpie.Jest tu okoń i szczupak,których nigdy tu nie złapałem,ale słyszałem to i owo.Próbowałem na spiana ale latem,lipiec i sierpień i zero.W sobote rano bedę.Co do głebokosci to nie do końca,są dołki takie na metr i wiecej a właściwie to rynna jest...

Będę tam w sobote to zapraszam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zniechęcony wczorajszą wyprawę wokół elektrowni Dolna Odra postanowiłem wyruszyć na karasie koło domu.Tym bardziej że byłem w tym roku nie więcej jak 5 razy.Łowiłem od 7.50 do 10.30,wynik 11 sztuk.W tym 3 szt 25,26,29 cm,reszta od 10 do 20 cm.Największe wzięły na 3 ziarna kuku z biedronki,reszta 1 ziarno,zanęta też kuku.Mniejsze na białego i czerwonego,dokładnie po jednym.Duże 15-20 m od brzegu.Mniejsze do 10 m od brzegu.Kiedy się zwijałem też brały.Mgła była cały czas,brania co 10-15 minut.

Znowu coś 2 razy mi poszło z przyponem 0,16 mm,te większe złapałem na przypon 0,20 mm,żyłka główna 0,28mm.Te duże miały ikrę..Małe pewnie też,ale nie sprawdzałem.

Dla mnie to najlepsze łowisko karasia w okolicy...

Piszcie na priv to wyślę fotki,przy okazji niech ktoś napisze jak szybko dodawać tu zdjęcia.

W tym tyg spróbuję po zmroku na federka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj z rana ,łowiłem na spławik od 7 do 9ej.Zmarzłem niemiłosiernie przez swoją głupotę,nie założyłem kombinezonu.

Przynęta kuku,dendrobena,biały,pinka,sztuczna ochotka i zero...

Nic nie złowiłem ,wiatr płn i płn-zach,2 razy padało w tym raz grad z deszczem.

Kilka razy kaczki z łyskami wchodziły mi w zanętę,tydz temu się to nie zdarzało.

I tak jeszcze tam wrócę w tym roku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
podczas spaceru w niedzielę ze zdziwieniem stwierdziłem, że na przeważającej części jeziora nie ma już lodu :grin:

a ptactwo wodne zachowuje się tak jakby już była wiosna

to trzeba brać wędki i na ryby iść;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2 kg, niedobitki wpuszczane przez ludzi w okresie świątecznym :)

Takie napewno,ale pare razy coś mi przerwało przypon z żyłki 0,20mm na spławik.Kolega mówił że to duży lin,ja tam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W niedzielę podczas spaceru z żoną wokół jeziorka z przykrością stwierdziłem, że woda jest wyjątkowo brudna i najprawdopodobniej ktoś znowu zaczął wpuszczać do wody ścieki. Jak tak dalej pójdzie to rybki nam się wszystkie poduszą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę podczas spaceru z żoną wokół jeziorka z przykrością stwierdziłem, że woda jest wyjątkowo brudna i najprawdopodobniej ktoś znowu zaczął wpuszczać do wody ścieki. Jak tak dalej pójdzie to rybki nam się wszystkie poduszą !

Dokładnie,ale ja już pomyślałem o tym czy by nie wpaść za linem,karasiem i chyba od jutra zacznę nęcić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj fix- jeśli to nie tajemnica to gdzie najczęściej przesiadujesz, w części gdzie wpada do jeziora rzeczka Bukowa czy raczej bliżej ul. Ku Słońcu, i czy orientujesz się może w jakim miejscu jezioro jest najgłębsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna tajemnica,miejsca od wysokości shella do wyspy,strona H.Derdowskiego.Tam jest jeden dołek,ale głęboko jest też na zatoce od strony ronda..

Generalnie bez nęcenia,nie ma łowienia,ale ty to wiesz.jak tam będziesz daj znać.

Powodzenia,jak coś to pytaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.