Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wobler czy guma?


Rytlanin

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Może również, nie tworząc nowego tematu podbije pytanie. W moim przypadku chciałbym spróbować połowić klenie na Drwęcy... ogólnie wiem, że są i to całkiem ładne, z tymże nie znam prawie nikogo kto w moich terenach łapie je na..... spinning. wszyscy tylko metodą spławikową. Jakieś rady? Kij i przynęty już mam, bardziej chodziłoby mi o technikę łowienia. Ma ktoś jakieś doświadczenie na podobnej wielkości rzece??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, co prawda smużaki są wobikami na zdecydowanie cieplejsze pory roku ale ja z powodzeniem używałem ich w grudniu i będę na nie próbował również w styczniu. Chociaz kolega wędkował na klasyki i również miał tam jakieś wyniki. Najlepiej próbować metoda prób i błedów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o rzekę Brdę ale w tym miejscu gdzie ja łowię nie jest taka szeroka.A tak co do klenia to co lepiej polecasz klasyki czy smużaki?

Jest tak jak pisze kol. bumtarara.

Ja łowię na woblery Minnow salmiaki, a gdy kleń nie wykazuje współpracy, to przesiadam się na pyci twisterki i łowię blisko dna, nawet przeciągnę po nim przez sekundę.

Widziałem zdjęcia gości, co łowili duże klenie na duże woblery jak frisky i executora. Poszukaj w sieci, ludzie łowią klenie nawet na wahadłówki. Do smużaków nie mam dobrej ręki i nie nauczyłem się nimi łowić, choć próbowałem :razz: Myślę, że to jest dobry wobler dla doświadczonego spinningisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie polecam woblerki, na paproszki chyba po prostu nie potrafie łowic:D smuzakami swietnie sie łowi tyle ze sporo bran jest pustych, poza tym z robalami jest swietna zabawa( kolega pisze ze spróbuje w styczniu, ja tez muszę:), świetne sa małe woblerki głebiej schodzące. polecam woblera salmo minnow kolor biały lub na głebsze miejsca salmo hornet, wielkosc moich kleniowek to 1,5-6 cm. smuzaka rzucam za głowny nurt, kamien, opaske, podtrzymuje, podciagam, opuszczam na wstecznym biegu itd, z normalnym wobkiem tez tak mozna robic ale czasem zdarzy sie ze ugrzęźnie miedzy dużymi kamieniami, wtedy o ile to nie lato lub nie mamy woderow tracimy woblerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka woblerów minnow, które znają już smak wody w moich łowiskach, kilka łownych minnow pozostało na zawsze przy dnie i przy kamulcach :-(

Wobler, którego opuszczam do dna, czyli za sandaczem, kleniem, brzaną to usuwam kotwiczkę piersiową, bo trochę mi szkoda zostawiać wobka w rzece. W przypadku klenia i brzany ten brak kotwiczki nie odgrywa roli. Gorzej z sandaczem, ale u mnie nie ma dużych sandałów.

Mam jeszcze jednego białego minnowa i będę musiał się rozejrzeć za kasą, by dokupić. Wogóle muszę uzupełnić pudełko z minnowami, przejrzę kolory w ofercie, może coś z niebieskich albo miedź lub jakiś metal kolorowy., albo płotkę jeśli mają Idzie zima, to może znajdę promocje w Salmo.

Po prawej stronie foto starszy już minnow, dostał nowe kotwiczki ode mnie, takie mocne na silną rybę, trzymam go do wypuszczania w rynnie i za przykoską na mocnej żyłce lub plecionce. Zresztą po sezonie i tak wymieniam kotwice.

minnow.jpg

pozdrawiam minnowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romcio.fish napisał/a:

Po prawej stronie foto starszy już minnow, dostał nowe kotwiczki ode mnie, takie mocne na silną rybę, trzymam go do wypuszczania w rynnie i za przykoską na mocnej żyłce lub plecionce. Zresztą po sezonie i tak wymieniam kotwice.

Oj aż mi ślinka poleciała na widok tego wobka!!! Szkoda że przestali go już produkować :cry:

Brakuje w tej Twojej kolekcji jeszcze koloru RR, bynajmniej w łowiskach na których ja wędkuję zaj.....ie się sprawdza.

Ps: Jeśli na tym forum są wędkarze którym również ślinka na ten egzemplarz cieknie to gorąco zachęcam do zasypywania dystrybutora http://www.firmadragon.eu/ mail-ami z prośbą o wskrzeszenie tego antycznego minnow-a :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.