Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żwirownie Lewin Brzeski


mateusz1996

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witaj. Jeździłem tam w zeszłym roku (2011) ja nic szczególnego nie połapałem, pełno drobnicy, ale było tego sporo. Zawsze coś tam się złapało. Natomiast koledzy którzy ze mną jeździli a zwłaszcza jeden trochę tam nałapał. Parę sandaczy i dwa takie naprawdę fajne karpie. W tym roku pewnie też się tam wybierzemy naprawdę fajne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zbiór kilku jezior, z racji tego przy jakiej miejscowości leżą tak są nazywane. Więc mamy żwirownię: Ptakowice, Kantorowice no i Lewin Brzeski. Ta ostatnia jest największa (4 jeziorka oddzielone drogą od siebie) i ciągle jest tam wydobywany piach.

W czasie sezonu zwłaszcza jak jest ciepło ciężko o miejsce gdyż przyjeżdża tam sporo ludzi nie tylko aby połapać ale i odpocząć. Z ryb jakie można tam złapać to na pewno karp, szczupak, lin, sandacz, amur no i leszcze itp...

Jak pisałem ja nic wielkiego nie złapałem ale kolegą się udało, mieli więcej szczęścia bądź umiejętności zeszły rok był moim pierwszym od jakiś 10 lat na rybach :oops: więc bardziej się uczyłem co i jak niż łapałem, mam nadzieję że w tym roku będzie lepiej.

Takie info jest na stronie koła z Lewina odnośnie zarybienia

Żwirownia Lewin Brzeski (0.27):

karp - 1500kg

szczupak - 100kg

sandacz - 50kg

pstrąg tęczowy - 300kg

amur - 150kg

lin - 50kg

karaś - 200kg

Żwirownia Lewin Brzeski (0.28):

karp - 500kg

szczupak - 30kg

pstrąg tęczowy - 200kg

amur - 80kg

jaź - 50kg

Kantorowice:

karp - 1000kg

sandacz - 150kg

pstrąg tęczowy - 200kg

amur - 120kg

lin - 50kg

karaś - 190kg

szczupak - 70kg

węgorz - 2,5kg

Ptakowice:

karp - 1300kg

amur - 150kg

pstrąg tęczowy - 200kg

lin - 100kg

jaź - 150kg

karaś - 200kg

węgorz - 2,5kg

sandacz - 100kg (Koło Brzeg 2)

zaa. http://www.pzw.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_1410.JPGIMG_1300.JPGIMG_2528.JPG

To może ja napiszę coś więcej, mieszkam 50 metrów od żwirowni Lewin Brzeski od małego dziecka, łowię ..... regularnie kilka długich sezonów. Wcześniej sporadycznie.

Jeśli chodzi o pierwszą żwirownie ( 027 ), tą największą ( gdzie się piachu już dawno nie wydobywa ), to sytuacja jest bardzo słaba niestety. Koło zarybiło karpiem i zadowoleni ( bo zawody były ), kilka karpi padło łupem, juz ich prawie nie ma bo presja jest ogromna, tu zawsze ktoś siedzi. Woda jeszcze nie tak dawno fajna, większe leszcze buszowały aż miło, dziś jest bardzo źle, wina koła pzw moim zdaniem. Choć polecam zapolować na sandacza, zdominowały wodę i jest go sporo, choć to duży zbiornik i wcale nie tak łatwo je znaleźć, ale jak już się uda jest fajnie, biorą często i pewnie. Można się jeszcze nastwić na te karpie, ale w zeszłym sezonie znajomi mieli już wyniki ... tragiczne. Ja również tylko kilka mniejszych. Jednak woda głęboka, spróboiwałbym obłowić najgłębsze partie z łodki, nikt ich tu raczej nie sprawdza, może sporadycznie ( ja nie mam łódki ). Jest du duży sum, ale ja nie znam szczegółów bo nie łowię sumów.

Obok niej jest mała zwirownia "kopana" ( 028 ) gdzie również już się piachu nie wydobywa. Jest mała i przyjemna. To od 1,5 roku świetne łowisko C&R ( jedyne w Opolskim ). Niestety, mięsiarstwo tutaj jest okropne i władze koła szlag trafiał, że ryba w wodzie a patelnia pusta. W tym sezonie likwidują c&r na tej wspaniałej wodzie i bardzo szybko nic tam nie będzie, lubiałem moje koło, od czasu tej decyzji nienawidzę tego całego koła pzw, taką wsopaniałą wodę zniszczyć ! To powinno być karalne :P ( większość moich fotek jest robiona na tej wodzie ). To końcówka tego łowiska, ale jeszcze jest ok, polecam na poczatek sezonu.

Ptakowice i Kantorowice to dwa ( notabebe połączone ) bardzo podobne do siebie zbiorniki, opiszę je razem. Od dawien dawna nie wydobywa się tu piasku a podłoże jest tak piaszczyste, że swego czasu ( nie wiem jak obecnie ) była to najczystsza woda w Opolskim. Na wypoczynek jest naprawdę świetna, polecam ( choć zarasta troszkę pod wodą ). Jednak na rybki niestety już tam nie jeżdżę, jeszcze zeszły sezon próbowałęm, wyniki bardzo słabe ( kiedyś było super ). Byczki zadomowiły się totalnie, nie da się wynaleźć przynęty, na którą nie biorą. Dużego biłorybu bardzo mało, ten spis zarybień powyżej to kpiny, mieszkam tu i widzę, nic nie zarybiają, ściema jak pewnie w wielu kołach. Można jednak upolować ładnego szczupaka, bywają duże, choć ciężko je znaleść. Są i sandały. Woda bardzo płytka już dziś więc z łodki nie dużo lepiej. PS. można tu łowić bolenia i klenia, inaczej się zachowują niż w rzece. Jest też sum.

Tak więc, niedawo wspaniałe wody. Kilka dosłownie metrów obok płynie Nysa Kłodzka gdyby ktoś miał ochotę na bardziej ruchliwą wodę. Wielu zazdrościło mi miejscówek ( znajomi przyjeżdżają na ryby ). Dziś miejscówki nadal ładne, jednak ryby w wodzie baaardzo mało. Jedynie kopana się trzyma ze względu na c&r ( wielu się wystraszyło, choć prawie nikt go nie przestrzegał, aż policja została postawiona w stan gotowości i mieli obowiązek sprawdzać regularnie, mięsiarstwo tutaj bez ograniczeń i przepisów to normalka niestety ). Pozostałe wody niestety robią się puste jak studnia ( pomijając maliznę, zawsze jej tu sporo było, ilością dorównuje jej tylko ilosć wędkarzy w okolicach, choć nie wsyzstkich nazwałbym wędkarzami ).

Ale mimo wszystko zapraszam serdecznie, chętnie podpowiem coś, pomogę wybrać miejscówkę. Okolica bardzo ładna, zielona ( choć wycinają wszystko pod wały przeciwpowodziowe :( ), nawet jak się okaz nie trafi to relax murowany :) Cisza i spojkój, zapraszam jeszcze raz ;)

PS. Dniówka w pzw jest niestety droga, o ile się dobrze orientuję kosztuje 30 zł :/. Okroooopnie drogo.

IMG_2544.JPGIMG_2530.JPGIMG_2572.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.