Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Poczatkujacy - sprzet


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak se czytam i widze że tutaj TOMASZEK -sobie zakupił nowe sprzęcicho ,tak sie składa że ja też posiadam ten kołowrotek " Catana 2500FA " spininguje nim od 1.5 roku i musze przyznac że jest genialny !! najlepszy kołowrotek jaki kiedykolwiek miałem ,ale i najdroższy jaki mi tata kupił !! z tym że śliczny i malusi tez sie zgadzam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Mój komentarz - nie kupuj Jaxona.
Nie no litości, napisz coś takiego ale tylko wtedy jak przetestujesz trochę sprzętu tej firmy a nie bo tak wypada na tym forum.

Jest naprawdę wiele dobrego sprzętu Jaxona nawet jak na twoje wygórowane wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keri, już to dyskutowaliśmy wiele razy. Na forum jak i na priv. Ja odradzam tę markę. Odradzam i kropka. Wielu, bardzo wielu, innych którzy (boleśnie) przetestowali też odradza. Mnie nawet przez myśl nie przejdzie żebym sam ten sprzęt "testował" bo zwyczajnie szkoda mi kasy i mojego użerania się. Tak mówi Tomaszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek sugerujesz że sprzęt np. York lub robinsona jest lepszy od Jaxona? Dlaczego :???: ?
O Jaxonie słyszałem bardzo ale to bardzo wiele złych opinii - tak od wędkarzy jak i od sprzedawców. Na tym forum to też znajdziesz. Do York-a przymierzałem się ale do kołowrotka morskiego. Opinie o firmie były i takie i takie ale z większą przewagą złych pinii (ostatecznie nie kupiłem Yorka). Robinsona nie znam kompletnie - ale napewno było o nim znacznie mniej opinii negatywnych niż o Jaxonie.

Jak mam Ci coś polecać to wędki Shimano - które są dośc tanie i bardzo wysokiej jakości - choć jak widzisz z tego wątku chcąc kupić Shimano na spinning kupiłem ostatecznie Dragona :lol: Głównie dlatego że w zadanym przedziale cenowym wędki "szymanoskie" wydały mi się zbyt miękkie (i to też powtarzająca się opinia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ja zgodzę się z Tomaszkiem. Ale i zagadzam się z Kerim :lol: Są felerne modele ale są i dobre :cool: Ja zaryzykowałem z kołowrotkami i coś źle mie poszło :???: Ale ostatnią rzeczą, którą kupiłem z Jaxona to 2 feedery i one są ok :cool: Więc nie ma definicji na Jaxona, ale jak masz coś podobnego do Jaxona, tego co chcesz kupić to radzę wybrać inną markę. Nie ryzykuj :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

ja np. swoją przygodę ze spiningiem zaczynałem na podwyszkowskim Bugu z wędeczką shimano alivio 2,40m o cw. 10-30g. Faktycznie, czasem brakowało paru metrów przy rzucie z brzegu jednak ta wędka tak świetnie mi "leży", że zawsze zaczynam łowy wykonując nią kilkanaście rzutów...

Mam wielki sentyment do tej marki dlatego też Tobie proponuję na początek zestawik shimano: wędka i kołowrotek z serii np. catana - niezawodny sprzęcik niezłej jakości :)

naoewno będziesz zadowolony.

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czesc

Ja już zakupiłem nowy sprzęcik do spina.. mianowicie jest on taki :

Kij 2.4m c.w 10-30 i jest składany

zastanawiam sie jaką żyłkę wybrać do tego jakich przynęt używać? proszę o rade

Z góry dziękuje!!

Pozdrawiam Gucio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam. Zacząłem łowić na spining chwilę temu, zakupiłem tani sprzęt na próbę i strasznie mnie to zakręciło. Muszę zmienić sprzęcik tam ten się zużył ( jak to taniocha ). Tym razem mam kwotę 500zł. Chodzi mi o kijek i kołowrotek + plecionka. Łowił będę na rzece Dunajec lub stawie po żwirowym i tylko z brzegu. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę łowił w stawie gdzie nastawiam się na szczupaka i okonie. A w rzece Dunajec na klenie chyba że da się też coś innego tam złapać. Co do przynęt to jakieś woblerki nie za duże góra 10 cm i gumy do 6cm. Do tego obrotówki max rozmiar 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak chodzi o wybór jednego wędziska którym można łowić klenie w Dunajcu i szczupaki na nieco wieksze wabiki to niestety ale ciężko to razem będzie pogodzić jednym kijkiem :cry: . Bynajmniej polecałbym Ci raczej wędzisko 5-25g. A z kołowrotków poszukać coś z shimano, plecionka Power Pro. Ale chyba nie zamierzasz łowić kleni na plecionkę? A tak na nawiasie to jaki odc Dunajca masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyłki mam kupione i ich używam przy starym kiju na stawie w Radłowie, a odcinek będzie należał do PZW Tarnów ale nie wiem czy jest to podzielone na jakieś odcinki między kołami czy nie bo jeszcze nie opłacałem. Więc może sprecyzuję że potrzebuję kija na rzeki, a starym będę biczował staw. A jak byś ktoś mógł to najlepiej podać od razu np. aukcje allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam mam takie pytanie jako zaczynający spiningista: czy jest jakaś różnica w sposobach połowu (np. odczucia brania) pomiędzy spiningiem teleskopowym a zwykłym 2 częściowym. Czy różnica pomiędzy mini sprowadza się wyłącznie do kwestii transportowych? Zastanawiam się jaki kupić 2 częściowy czy teleskopowy? Podpowie fachowo mi ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o wędziska teskopowe to mają tak jak już sam zauważyłeś tylko jedną zaletę- wygodne w transporcie i nic po za tym! Radzę Ci kupić sobie jednak wędzisko dwu-częściowe choćby z tych tańszych modeli a na pewno więcej na tym skorzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile rozumiesz przez słowo tanio. Ja też chciałem sobie kupić pierwszego spina 2 lata temu i wybrałem Konger Carbomaxx 270/7-25g bodaj. Jestem mega zadowolony. Dałem za nią 100zł a teraz widze na allegro że potaniał ten kij. Na sam początek idealny, nigdy mnie nie zawiódł, szczupaczki sie super holuje, wczoraj wyholowałem nim okonia 43cm i dało mi to wiele frajdy. Za tą cene lepszego spina nie kupisz. JA sie chyba za bardzo wkręciłem przez ten kij już myśle nad jakąś droższym kijem i przede wszystkim kołowrotkiem. Narazie pracuje na Okuma Tritan bo dorwałem ją 2 lata temu za 60zł. Niby nie mam na co narzekać ale to jest taki uniwersalny kręcioł a mi sie marzy typowo spinningowy coś ze stajni Spro ale puki co pomarzyć można ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.