Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Odra w okolicach Ścinawy


Pilczyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam panowie jak tam wędkujecie coś na główkach nad odrą bo ja jak tylko mogę to wędkuje a z rybek najciekawsze to tydzień temu leszczyk 42cm i w tą niedziele też leszczyk 52 cm he he a tak to reszta pospolita płcie i krąpie , czekam jeszcze na jakiegoś klenia ale odra coś niełaskawa była he he pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam SZTURMIK!

Mam pytanko, czy w nurcie można już coś złapać czy tylko z główki? A jeśli mogę wiedzieć, gdzie łowisz, miedzy mostami? Ja łowię tam na tak zwanej "ścianie" na tyczkę, ładne leszcze tam biorą :) Bardzo ciekawy odcinek Odry, szkoda tylko że mam kawałek do Ścinawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan870918 mam prośbę mógł byś podać dokładną lokalizacje łowiska o którym mówisz i jakiś opis jeśli można:)jak z dojazdem samochodem idzie bez problemu bo też wędkuje tyczką a wiadomo klamotów sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę powiem ci tak że ja łowię w miejscach trudno dostępnych jeżeli chodzi o dojazd nad główkę nieraz przechodzę po cycki w pokrzywach z 2-3 główki dalej niż tam gdzie inni się zatrzymują twierdząc że dalej nie ma sensu i to dobrze dla mnie bo przynajmniej wiem że żadna ludzka stopa tam niedoszła w tym sezonie i nie muszę sprzątać po jakiś dupkach wciąż( kur....) he he a co do metody to mam 2 federki o CW do 150gram i na jednej plecionka a na drugiej żyłka ciemna 0.30 i jak tylko odra nie jest wysoka to wchodzę na koniec główki rzucam koszyczkiem od 70 do 100gram ( bez zanęty) do warkocza a najlepiej jak doleci do główki sąsiedniej w z dłuż to wtedy na napływie będzie leżał zestaw. ale to jest bolesne bo plecionka tnie palca jak nóż na stole operacyjnym. co do klatki na środek to unikam tych miejsc bo tam nic niema. a ostatnim miejscem może być ty brzeg trawiasty nad skarpą jakąś to czasem można się zaskoczyć miło he he. Ps jutro biorę pałatkę wojskową i cisnę znów w te bagna nad odrę w deszczu zobaczymy co z tego wyjdzie he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem już po wędkowaniu. wynik to taki 8 płoci do 30cm w tym 2 zerwane a jedna uciekła z reki he he i auto zakopane 2 razy ( pierwszym razem udało mi się samemu odkopać go szpadlem a za drugim razem bez brata pomocy i jego auta nie wyjechał bym na pewno no i przy okazji linkę urwaliśmy he he ) brania były od 05 do 06 bardzo piękne nieraz na 2 wędki ale wyciągałem pojedynczo a nie 2 jednocześnie heh...... to tyle w skrócie pozdrawiam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szturmik10, Dzięki kolego za informację i opowieści i oczywiście gratuluję i wyrazy szacunku za poświęcenie. Dawno nie byłem nad Odrą w okolicach Ścinawy, kłopoty zdrowotne i ogólnie jak to życie. Mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy i bardzo chętnie połowiłbym z Tobą w tych zakazanych rewirach :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolego Szturmik rownież wybieram sie jutro. Może spotkamy sie nad woda. Zabieram 2 feedery i spina. Wielkiego doświadczenia w lowieniu w rzece nie mam. Preferuje stacjonarne wody ale w nich z brzegu już praktycznie nic większego nie dostaniemy. Liczę ze leszcze jutro bedą współpracowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Byłem wczoraj nad naszą piękną Odrą no i wyniki były kiepskie, od kiedy tam jeżdżę to tak kiepsko jeszcze nie było, przynajmniej u mnie :neutral: Co prawda było kilka kilogramów ale tylko drobnej ryby, miałem ładnego leszcza na tyczce ale gdy wyszedł na powierzchnie wody zrobił zwrot i zerwał przypon :neutral: a co gorsze, złamałem tyczkę, trochę bolało :sad: ale nie odpuszczam, jak tylko wymienię element melduję się tam znowu :lol:

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

technops, witam Cię w swoich stronach :), no prawie w swoich bo nad Odrę mam niecałe 20 km. Osobiście jak jeżdżę to łowię w miejscowości Ścinawa i w jej okolicach, jest dużo fajnych miejscówek, mozna śmiało rozbić namiot i podjechać pod wodę samochodem. Poprostu musisz pojechać do miasta Ścinawa i tam popytaj miejscowych jak dojechać do Odry, generalnie Ścinawa leży nad samą Odrą i bez problemu miejscowi wskaża wam dobre miejscówki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bliższych Kłodzku miejscówek:

- Lipki poniżej Brzegu - ładny odcinek odry poniżej jazu, dojazd asfaltową drogą nad samą wodę

- odcinek poniżej Oławy - fajne miejscówki są już przy samym mieście, poniżej miasta też jest kupę fajnych miejsc i co najmniej kilka dróg dojazdowych nad wodę, może nie aż tak eleganckich, ale spokojnie przejezdnych

- odcinek w Ratowicach poniżej jazu - tak samo jak wyżej, ładne odcinki odry, co najmniej część główek z dojazdem

- Gajków przy boisku - możliwość dojazdu samochodem nad samą wodę

No i wiele, wiele innych. Generalnie każdy wyżej opisany odcinek czasem darzy piękną rybą, a czasem nie daje nic:)

Technops ponieważ będzie to Twoja pierwsza wizyta nad odrą, to pozwolę sobie na radę, być nie przeżył takich rozczarowań jak ja x lat temu, gdy po raz pierwszy zapuściłem przynęty i próbowałem stosować moje przyzwyczajenia z nad nysy kłodzkiej nad odrą. Generalnie ciężar zestawów x 2 albo x3, bez względu na to, czy łowisz na grunt czy na spining. Jeśli grunt, to koszyk z dociążeniem 50 - 70 g nie jest niczym nadzwyczajnym, choć oczywiście zależy to od miejsca. Jeśli szukasz z gumą sandała, to główki 20 - 28 g też wcale nie są przesadą, choć też zależy to od miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć Panowie powiedzcie mi czy wy taż macie takie wrażenie jak ja że od jakiegoś czasu (ostatnie 3 tyg) byłem kilka razy nad odrą na główkach od 4.30 rano i cały czas tylko drobnica się łapie jakieś płotki do 20cm czasem mały kleń a tak po za tym to lipa. (gdzie te leszcze i inne duże białe ryby) co się dzieje?? a jak tam u was?? w porównaniu o zeszły rok na ten miesiąc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie powiedzcie mi czy wy taż macie takie wrażenie jak ja że od jakiegoś czasu (ostatnie 3 tyg) byłem kilka razy nad odrą na główkach od 4.30 rano i cały czas tylko drobnica się łapie jakieś płotki do 20cm czasem mały kleń a tak po za tym to lipa. (gdzie te leszcze i inne duże białe ryby) co się dzieje?? a jak tam u was?? w porównaniu o zeszły rok na ten miesiąc ??

Tak, dokładnie to samo, na razie nie ma ryby ( chyba że hodowlany :mrgreen: ).

Czekamy do września na zębatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Siemka panowie po ostatnim wypadzie tydzień temu od 6.00 do 10.00 nad odrą w okolicach Ścinawy wynik to 3 jazie i 1 płoć jako wymiarowe a reszta to drobnica która anemicznie brała albo się tylko bawiła. a teraz jadę znowu w ten weekend zobaczymy co będzie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.