Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Glinki Hosera -Pruszków - Park Mazowsze


Gość Szczyper3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szczyper3

Witam.

Czy ktoś wie coś na temat tego łowiska? Jakie opłaty, regulamin, rybostan, głębokość itp. No i najważniejsze, jak tam dojechać z Wawy np. od Alei Jerozolimskich :grin:

Dzięki za odpowiedź.

P.S. nie znalazłem nic na forum o tym łowisku, dlatego założyłem nowy temat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Szczyper3 oto wiadomości, 3 minuty szukania w google :roll:

Podstawowy zbiornik na tym łowisku, to typowa glinianka o dużym spadku, porośnięta trzciną. Zachęcony opowiadaniami o rybach gigantach: amurach, sumach i karpiach, zdecydowałem się wnieść opłatę w wysokości 100 zł. na rok. Łowisko, jest oczkiem w głowie wielu osób. Zarząd łowiska (Stowarzyszenie Żbik), deklaruje, że 90% sumy, uzyskanej z opłat, przeznaczona będzie na zarybianie.

Z informacji uzyskanych na zebraniu wędkarzy, dowiedziałem się, że jeszcze w kwietniu br. łowisko będzie zarybione ponad toną ryb. W tym planowana jest dostawa, pół tony złocistego karasia. Pierwsze ryby już tam trafiły.

W ubiegłym roku, zbiornik obficie zarybiono wymiarowym karpiem. Łowie na tym łowisku od dwóch tygodni. Nie jest ono łatwe. Duża głębokość, przy tym spore spadki, utrudniają położenie zanęty. Przy tym istnieje zakaz nęcenia większą ilością suchej karmy niż 1 kg na dobę.

Łowisko zaspokaja moje oczekiwania, i sądzę, że będzie to dla mnie łowiskiem docelowym. Pozdrawiam!.

Informacja z ostatniej chwili: zbiornik okraszono, zarybiając go jesiotrem. Jest to ryba nieprzeciętnej urody i bardzo atrakcyjna. Na jej odławianie, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Aktualnie obowiązuje zakaz jej połowu.

aktualności:

14.05.2011 - ponad pół tony karpia, trafiło na łowisko.

4.06.2011 - wielkie porządkowanie

12.06.2011 - zawody wędkarskie dla dzieci niepełnosprawnych.

19.06.2011 - zawody spławikowe o Puchar Prezydenta Miasta Pruszkowa.

3.09.2011 - prawie 200 kg karpia trafiło na łowisko.

10.09.2011 - festyn "Żegnaj lato na rok" i zawody wędkarskie.

11.09.2011 - kolejne spotkanie dzieci niepełnosprawnych z wędkarzami.

11.10.2011 - 200kg karasia srebrzystego i 200 kg lina trafiło do łowiska.

6.11.2011 - następne dorybienie, to -300 kg karasia w tym głównie złocistego.

17.11.2011 - ostatnie dorybienie w 2011.Na łowisko trafiło 380 kg ryby różnej, z przewagą płoci w tym 62 kg dorodnych okoni.

Ogółem w 2011 roku (z uwzględnieniem zarybień kwietniowych), trafiło do łowiska:

- karpia 800 kg.

- karasia złotego i srebrnego 700 kg.

- płoci i leszcza oraz jazia i wzdręgi, razem 220 kg.

- okoni 62 kg.

- jesiotra polskiego 40 kg (82 szt)

Łacznie w 2011 roku, trafiło na to łowisko 2269 kg. różnych ryb.

A tutaj jeszcze stonka tego stowarzyszenia

http://stowarzyszeniezbik.pl/portal.php

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.