Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przygotowania do sezonu 2005


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak tam przygotowania do nowego sezonu spinningowego??

Jeszcze tylko najwyżej 3 miesiące, chociaż na okonia to pojadę już pod koniec marca lub na początku kwietnia :D8)

narazie, ponieważ jestem istotą ciepłolubną, zająłem się kompletowaniem i porządkowaniem sprzętu. zakupiłem już parę wobków, obrotóweczek i trochę gumek, i cały czas szukam iczekam na pjawienie się PowerPro - plecionki, którą mam zamiar wypróbować w tym sezonie :wink:

A jak u Was :?::?:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

tą plecionkę polecało mi naprawdę wielu wędkarzy, uznając ją za najlepszą w tym momencie na naszym rynku.

Jestem już szczęśliwym posiadaczem 135 m tej plecionki w rozmiarze 0,15. Czym wyróżnia się, po za wysoką ceną (100 PLN), wśród pozostałych? Po pierwsze 0,15 jest cieńsza od 0,10 którą miałem ostatnio, po drugie ma prawie okrągły przekrój, jak na plecionkę to prawie idealny,

jest sztywniejsza od tej na którą łowiłem do tej pory, więc się nie będzie tak plątać i po trzecie podobno wolniej się zużywa tj. nie strzępi na końcowym odcinku - ale to okaże się po tym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam :)

A ja nic nie robię. Leniuchuje i tyle. Jedyne co, to przesmarowałem kołowrotki i podostrzyłem parę kotwiczek. Ale zacznie sie przed "dniem sandacza" ... wymiana plecionek, kręcenie kogutów do 2-giej w nocy (dn. 1 czerwca) jak w zeszłym roku ;) Ja właśnie wtedy zaczynam sezon. Kiedys jak mnie nosiło, poganiałem za pstragiem a teraz ... nie chce mi się, zimno :( Lubie lato, +22 st.C, słoneczko, pontonik i .... sandacze :)

Ooooo!!! To jest to!!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdziwy sezon zaczynam w maju, ale nie szczupak jest moim celem, już nie teraz mam bardziej wymagającego przeciwnika - Bolenia.

A sandaczy nie łowię - bo nie umiem :oops:

Artech, powiem Ci coś w wielkiej tajemnicy ...

ja nigdy nie złowiłem bolka ani brzany, więc nie przejmuj sie, całe zycie przed nami ;) Może którys z kumpli wyciągnie mnie z pontonu i zawlecze nad rzeke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś powiedział na łódkę, na rzece z kanałami, niektórymi jak małe zbiorniki zaporowe woda prawie stoi w miejscu głębokość około 12 m, kawałek dalej kanałki typowo szczupakowe - góra 20 m szerokości i 2-3 m głębokości i brak dostępu z brzegu, a o 10 minut na wiosełkach piękna rzeka(tyle że bez główek :cry: ) - taka jest Odra w okolicach Szczecina :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech popieram w całości , a jakie możliwości w ilości gatunkowej

ryb, ja nie zapomne tych wypaśonych linów ,które raniutko wyjadały

ślimaki z kapelonów, a my rosówy do wody a skławik na kapelon.

Bywałem też na zb. zaporowym ale to nie dlamnie . mało mwżliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem :)

Rzeki maja swój urok. Zbyt wiele osób mi to mowi więc cos w tym jest. W pracy mam pełno wedkarzy z czego jako jedyny rodzynek jestem ... nazwijmy to ... zaporowcem. A Oni ... przeważnie Wisła, Dunajec i czasami San.

Kiedyś byłem z nimi na Sanie.

Miałem wtedy pierwszy raz na kiju brzanę (woblerek 4 cm w nurcie) ale nie wyciągłem jej :( Cos ja przymurowało do dna ;) Pewni wąs sie jej wplętał w zawadę :lol:

Koledzy, swą przygode z wedka zaczynałem nad rzekami, ABC spiningu ... nad rzekami a gdzie jestem teraz?

Teraz siedze w domu, analizuję fotki pstryknięte korzonkom (wielkości chłopa) przy małym stanie wody i myślę ... jak by tu sie ustawić by wyrwac z niego bankowego "gospodarza" ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.