Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki kołowrotek na spławik?


amant20

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam taniego kołowrotka do 45 zł. Wiadomo, że nie ma dobrych kołowrotków w tych cenach...ale mam ograniczony budżet.

Lepiej kupić mikado, golden, robinson lub jaxon na 3,4 łożyskach do 45zł z wysyłką niż najtańszy okuma za 45zł na jednym łożysku?

Który z nich:

GOLDEN

ROBINSON

JAXON

MIKADO

Tylko proszę nie wypowiadać się w stylu żaden z tych. Proszę o wędkarską pomoc. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mangany z Jaxona posiadałem do niedawna :( strasznie plastikowe, odradzam. Jednorazówki.

W tej cenie faktycznie nie ma dobrych kołowrotków i to jest fakt. Polecam poczekać troszkę i w tym czasie obserwować kończące się aukcje na allegro, trafić można okazję:

http://allegro.pl/robinson-vulcano-304-nie-przegap-od-1zl-i2124956086.html

http://allegro.pl/robinson-jasper-fd-306-nie-przegap-od-1zl-i2118850702.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3

W tej cenie zdecydowanie poleciłbym OKUME. Mam trochę droższe kołowrotki tej firmy i naprawdę spisują się bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3

W tej cenie mogę ci doradzić:

OKUMA Boundary FD30 42,50 zł

OKUMA Boundary RD30 BDR 42,50 zł

Kołowrotek Okuma Challenge CHR FD30 - 42,50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3

Premier , nie znam osobiście tego modelu. Ale jeśli również szukasz czegoś w granicach 40 zł, to szczerze polecam OKUME. Kiedyś przerabiałem tanie kołowrotki ( JAXON, GOLDEN - Dramat!!! ), ale zaznaczam, że to tylko moje doświadczenie. W tym przedziale cenowym mogę tylko podpisać się po OKUMA ( chociaż bardzo wiele zależy od tego jaki trafisz egzemplarz - najlepiej jak masz możliwość sprawdź go w ręku, jak pracuje, czy nie ma luzów itp.)

Zresztą przygodę z Okuma również zacząłem po poradach "starszych" wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3

Premier, jeśli zdecydujesz się na OKUME, podam ci link do taniego sklepu, ten model o który pytałeś jest poniżej 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 40 plus przesyłka czy z przesyłką??:D

Kupiłem Okumę Safina do wędki match'owej. wygląda i pracuje dobrze ale to na sucho. Jak przetestuje na łowisku to dam znać. Booster ma być dla mojej dziewczyny

O okumie dużo dobrego słyszałem jak również to że jak decydujemy się na tani kołowrotek to im mniej łożysk tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3

Bez przesady, Safina w tej kategorii cenowej wypada bardzo przyzwoicie. Nie pracuje tak "leciutko" i płynnie jak np. CATANA 2500 ( ok. 130 zł ), ale to na prawdę solidny kręcioł. Chociaż wcale nie uważam, że Shimano jest w tym wypadku lepsze.

Premier tu masz link www.http.teamdragon.pl , zadzwoń do nich, może się jakoś dogadacie co do wysyłki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 40 plus przesyłka czy z przesyłką??:D

Kupiłem Okumę Safina do wędki match'owej. wygląda i pracuje dobrze ale to na sucho. Jak przetestuje na łowisku to dam znać. Booster ma być dla mojej dziewczyny

O okumie dużo dobrego słyszałem jak również to że jak decydujemy się na tani kołowrotek to im mniej łożysk tym lepiej

tak żeby łącznie do 50 było łącznie z wysyłką:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem, więc pozostaję przy okumie.

Nurtuję mnie jeszcze jedno pytanie: czy warto dorzucić kilka złotych i mieć większa szpulę w boosterze? Z tego co wiem to większa szpula to dalsze rzuty... czy wielkość szpuli nie ma znaczenia wg kolegów?Nie znam zalet małej szpuli...

Przeważnie dopasowywałem wielkość szpuli do ilości żyłki - przeważnie 0,20mm 150m. Ale czytałem gdzieś na forach, że kupuję się większą szpulę i podkłada się starą żyłkę i dowiązuję nową.

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3

premier to też nie tak do końca prawda, amant20 wygrzeb sobie gdzieś na spokojnie temat kołowrotków match, bo na pewno takich było kilka. Akurat do tej metody przyda się szpula płytka oraz szeroka. Ale specjalistą nie jestem, także popytaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.