Skocz do zawartości
tokarex pontony

Powtórka z dyskusji, czyli co z kolejnym zlotem Haczyka?


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tomeczku - a mnie bardzo :mrgreen:

Bo mi się oczy przy okazji zaświeciły na Czeskie zakupy :mrgreen:

Ceny są w porządku, zdjęcia też - no czego chcieć więcej... Bo szczerze mówiąc szukam i szukam i ciągle jest coś nie tak! A to za mało miejsc a to za drogo, a to staw nie wiele większy niż łyżka wody...

Jutro dzwonię i się dowiem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podrzuć jakieś sensowne namiary - bo naprawdę niczego takiego nie ma na północy... Z kolei Gre powiedział że nie przyjedzie raczej jak będzie nad morzem czy w okolicach, bo za daleko. Sorry ale na mazowszu nie ma takiego czegoś a jak jest to cena zabija po prostu...

Sporo jest na pojezierzu Drawskim ale to już zachodniopomorskie jest...

Nie dogodzi się wszystkim ;(

No i z Poznania nie masz aż tak strasznie daleko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie powiedziałem że jadę z Poznania. Kolejny rok, w czasie zlotu jestem w trakcie urlopu. W ubiegłym roku rozmawiałem z Tomikiem nad zmianą terminu.

Nad sławskim byłem 4 lata temu strasznie ciężko było o rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w każdym razie ja zrobiłam małe rozpoznanie w około 40 miejscach - chodzi oczywiście o łowika komercyjne z noclegami.

No i bryndza albo coś nie halo z miejscówką albo miejsca zajęte.

Z właścicielką z Pruchnej rozmawiałam czekam na tel od niej z potwierdzeniem czy ma na pewno wolne wszystkie miejsca w tym terminie.

Bo ma ich tylko ok. 17. i na 90% wolne ale musi sprawdzić w kajecie.

Cena za 4 noclegi za noc to 35 zł od osoby.

Za 1-2 noclegi 50 zł za noc a za 3 noclegi 40 zł za jedną noc. Pokoje z łazienkami oczywiście i jeśli mieszkamy na terenie to wolno nam łowić w nocy.

Rozmawiałam z Gregorkiem - on jest za.

Więc myślę, że jeśli się potwierdzi że pani ma wolne to nie ma co się zastanawiać bo już teraz jest ciężko o fajne miejsce a co dopiero będzie później jak będziemy zwlekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeczku - a mnie bardzo :mrgreen:

Tego się obawiałem :lol:

Łowisko jest znane nie od dziś. Pisałem o nim już 6 lat temu

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1334

Od długiego czasu nie byłem, ale dobrze wspominam. Również właściciele w tamtym czasie czytali mój opis na Haczyku i mieliśmy po tym sympatyczną rozmowę na ten temat. Być może jeszcze kojarzą nasze forum. :wink:

Jak nie będzie innego wyjścia to może być i Pruchna :lol:

Nawet ostatnio myślałem czy tam nie zajrzeć...

P.S.

A to za mało miejsc a to za drogo, a to staw nie wiele większy niż łyżka wody...

Według mojej wiedzy sprzed kilku lat tak to wyglądało

382f904f2422952cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus Maria - konie - ZBANKRUTUJĘ!!! mdleje.gif

Sumy afrykańskie? To te co na brzeg po żarcie wychodzą? :mrgreen:

Nieźle to wygląda :cool:

Pani właśnie zadzwoniła.

Do końca maja trzyma miejsca i do końca maja robimy rezerwację i wpłacamy zaliczki w wysokości 10% każdy.

Dzieci śpiące w osobnych łózkach 100% opłaty, dzieci śpiące z rodzicami 50%.

No to zapisy nadal zbieramy. Kto żyw niech się zastanawia co i jak i to szybko bo potem odwrotu nie będzie bo pani powiedziała że namiotów rozbijać nie wolno.

Acha - Tomek - pani Cię nie pamięta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumy afrykańskie? To te co na brzeg po żarcie wychodzą? :mrgreen:

Kiedyś były- nie wiem jak teraz :roll:

Do końca maja trzyma miejsca i do końca maja robimy rezerwację i wpłacamy zaliczki w wysokości 10% każdy.

Dzieci śpiące w osobnych łózkach 100% opłaty, dzieci śpiące z rodzicami 50%

No cóż myślałem o jakimś dalszym wyjeździe, ale niech Wam będzie :lol:

Aktualna lista

1. Tomek1 + Ola +Agatka + Krzyś - od 15-19.08 (?)

2. Kuba + Gre prawdopodobnie 15-19.08

3. Trini + Mozambikanin + Paulina 15-19.08

Jeżeli miejsc noclegowych jest 17 to należy się spieszyć z dopisywaniem się do listy :cool:

Acha - Tomek - pani Cię nie pamięta :mrgreen:

No cóż, minęło 6 lat ...

Ok. postaram się zrobić zwiad w najbliższym czasie. Trochę połowić i dogadać szczegóły związane ze zlotem. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to chyba cicha, spokojna okolica.

To na pewno- z dala od głównych dróg, szczególnie świt przypadł mi do gustu :cool:

Przede wszystkim cieszę się na spotkanie z Wami. Jak z rybami postaram się wkrótce sprawdzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tym razem i ryby dopiszą. Dziś dostałem info od znajomego, że w długi weekend nieźle połowili nie najgorszych karpików.

O proszę, czyli zapowiada się naprawdę całkiem nieźle :)

Teraz to pewnie będzie przerwa w dobrych braniach bo sosna pyli (nie wiem jak u Was ale u nas właśnie zaczęła) i na stawach ryby chorują od tego jak co roku, także wynikami z najbliższych 3 tygodni bym się nie przejmowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą zrobiłem dzisiaj zwiad w Wodnej Dolinie.

Podczas 5 lat mojej nieobecności trochę się pozmieniało. Nadal do łowienia służy ten wydzielony staw (to ta zmiana z 2007 która nie przypadła mi do gustu). Dodatkowo do łowienia służy stawek przylegający od strony południowej. Nie ma już sumów afrykańskich, nadal są rowerki, o konie zapomniałem zapytać :oops:

Poprawiony plan sytuacyjny

c9988c075214c9f4m.jpg

Większość miejsc noclegowych jest w głównym budynku.

14e267692a8d4e23m.jpg

c1a21804d657a023m.jpg

W zamkniętych okiennicach na dole jest barek (piwo, przekąski itp.). Jest możliwość zamówienia obiadów na miejscu.

5 miejsc noclegowych jest dostępnych w domku położonym na brzegu stawu hodowlanego.

53a97af019347439m.jpg

Wzdłuż łowiska są drewniane ławki- niektóre zadaszone.

Jest również miejsce aby usiąść pod dachem większą "bandą".

6178e65b7ea8a9e5m.jpg

Dziś na ryby dotarłem około 6.30. Zapłaciłem "wjazd" (10 zł za dwa kije) i wspomniałem właścicielce, że na fajrant dogramy sprawy zlotowe.

Do wody dwa feedery i nęcenie procą.

dab7f34c97d28f29m.jpg

Zanim zdążyłem chwycić za procę już obie szczytówki się gięły :lol:

Jak się okazało wszelkie kombinacje robaków skutkowały szybkim braniem karasi w rozmiarze 20-30 cm.

af99efc200b6e708m.jpg

Po kilku wyjętych rybkach pozakładałem na haki różne rodzaje kukurydzy. Od tej chwili z grubsza miałem spokój. Z grubsza, bo i tak kilka karasi się powiesiło. Tym razem dałem już spokój z jeszcze cięższymi zestawami- kulki, pellety itp. To zostawiłem sobie na zlot. :wink:

Wiedziałem, że mam przed sobą kilka godzin łowienia a potem gwałtowna zmiana pogody, ochłodzenie, wicher i deszcz.

Postanowiłem przeczekać zawieruchę licząc na branie w deszczu. I nie przeliczyłem się. :wink:

dd0c6a9cbdd897c2m.jpg

W tym samym czasie jeden z dwóch zawziętych podobnie jak ja moczykijów. :mrgreen: , który chodził z blaszką dookoła mniejszego stawku krzyczy że ma ładnego szczupaka.

Okazało się, że to nie szczupak, ale sumik (europejski) około 60 cm. Od właścicielki wiem, że są i większe. Oprócz mojego widziałem jeszcze 2-3 karpiki wyjęte przez innych wędkarzy.

Ogólnie jak na późną porę rozpoczęcia łowienia i gwałtowne załamanie pogody, to nie ma co narzekać. Wyjęte karpiki były pod 50 cm, są sumy, w cenniku jeszcze szczupaki i sandacze. Karasia zatrzęsienie. Wiem, że są i większe karpie, ale z tego co widzę trzeba trochę inaczej się do nich zabrać.

Łowisko oczywiście nie jest wielkie, ale myślę że spokojnie sobie połowimy. Oprócz tego jest kilka opcji łowienia w bliskiej okolicy, co postaram się wkrótce opisać.

Napiszę też co nieco o możliwościach wycieczek pozawędkarskich. :cool:

Zaliczkę wpłaciłem, o numerze konta dla Trini oczywiście zapomniałem. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja pierwsza klasa. Mnie się bardzo tam podoba :)

Dzięki Tomek za rozeznanie terenu, myślę że skoro pierwsza zaliczka klepnięta to nie mamy już się co bać że nam ktoś miejsce gwizdnie :)

Karaski fajniutkie, będzie miała czym się zająć młodzież :mrgreen:

O konie i numer konta dopytam, nie ma problemu:)

My się pewnie już we wtorek rano zwalimy, Łukasz chce odwalić zakupy dzień przed zlotem żeby potem już się tylko wspólnie bawić i ewentualnie na jakąś wycieczkę pojechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek za rozeznanie terenu, myślę że skoro pierwsza zaliczka klepnięta to nie mamy już się co bać że nam ktoś miejsce gwizdnie :)

Pierwsza zaliczka nie zmienia faktu, że do końca maja musimy rezerwować pozostałe miejsca. :!:

Niezdecydowanym proponuje nie czekać, bo miejsc nie zostało zbyt wiele.

Karaski fajniutkie, będzie miała czym się zająć młodzież :mrgreen:

Byle "starym" nie złoiła skóry :mrgreen: Szczególnie moja Agatka ma fuksa do ryb :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zaliczka nie zmienia faktu, że do końca maja musimy rezerwować pozostałe miejsca.

To prawda :!: No i pozaliczkować. Więc kto się tam namyśla niech się szybciej namyśla!

Byle "starym" nie złoiła skóry Szczególnie moja Agatka ma fuksa do ryb

To mamy przerąbane bo Paulina też :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.