Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Drop Shot-do jakiej to zaliczyć metody? Spinnig czy grunt?


Janusszr

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie bardziej pasuje tutaj metoda gruntowa. Chociaż? Na gruncie leży tylko obciążenie.

Wg mnie w definicji spinningu to nie mieści się. Przynęta praktycznie stoi w miejscu. Wykorzystuje się sprzęt spinningowy, ale na spławik również mogę łowić kijem spinningowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Wg mnie bardziej pasuje tutaj metoda gruntowa. Chociaż? Na gruncie leży tylko obciążenie.

Wg mnie w definicji spinningu to nie mieści się. Przynęta praktycznie stoi w miejscu. Wykorzystuje się sprzęt spinningowy, ale na spławik również mogę łowić kijem spinningowym.

RAPR się kłania kolego tam jest zdefiniowane czy jest to metoda spinningowa czy gruntowa. Jeżeli ktoś jest wędkarzem jest zobowiązany znać kodes połowu ryb czy to jest aż takie trudne? Potem wielkie zdziwienie gdy nad woda jest SSR czy PSR i wlepia kwity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto niewielki wycinek z RAPR-u

2. Metoda spinningowa

2.1. Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną

w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną 19

przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki. W czasie spinningowania nie wolno

stosować żadnych dodatkowych wskaźników

brań instalowanych na lince.

a wędkarstwo gruntowo - spławikowe

1. Metoda gruntowo–spławikowa

1.1. Łowienie ryb metodą gruntowo–spławikową dozwolone jest równocześnie na dwie

wędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiem z przynętą naturalną.

Jakie są różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W spinningu masz sztuczną przynętę uzbrojoną jak już wcześniej pisałem, w gruntówce i spławikówce nie.

2. W spinningu nie wolno stosować wskaźników brań jakim jest najprostszy przykład spławik w spławikówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto niewielki wycinek z RAPR-u

2. Metoda spinningowa

2.1. Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną

w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną 19

przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki. W czasie spinningowania nie wolno

stosować żadnych dodatkowych wskaźników

brań instalowanych na lince.

a wędkarstwo gruntowo - spławikowe

1. Metoda gruntowo–spławikowa

1.1. Łowienie ryb metodą gruntowo–spławikową dozwolone jest równocześnie na dwie

wędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiem z przynętą naturalną.

Jakie są różnice?

Zakładasz martwą rybkę. Trupka jak kto woli. Zamiast sztucznej przynęty. Czy wg cytowanego wyżej przepisu jest to spinning? Martwa rybka to sztuczna przynęta? Trolingować martwą rybką nie mogę, ale spinningować mogę(tylko czy to podchodzi obecnie pod spinning-taki to przejrzysty jest ten regulamin). Chyba że nie uważnie przeczytałem regulamin, albo jakiś taki stary był...

A kto w drop shocie zabroni mi na hak założyć pęczek rosówek? Na haku tylko mają być sztuczne przynęty, bo ..... Ano właśnie, bo co? Bo ktoś wydał takie zarządzenie w necie, prasie wędkarskiej, ktoś to opisał ze sztuczną przynętą. Ja spróbuję z naturalną i po sezonie to opiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

Mając tyle wątpliwości dotyczącej tej metody, po przeczytaniu regulaminu amatorskiego połowu ryb umieściłem ten temat w innym dziale-ogólnym. Za to przestępstwo zostałem przez admina tomika ukarany bardzo srogo. Czy słusznie?

Nestor polskiego wędkarstwa Józef Wyganowski tak określa spinning: jest to metoda rzutowo-obrotowa. Inaczej-rzucamy przynętę, a następnie kołowrotkiem ją ściągamy.

W drop shocie przynęta praktycznie nie zmienia miejsca zaparkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie rosówki, jakie martwe rybki co Ty za bzdury piszesz!

W metodzie drop shot korzysta się tylko i wyłącznie z przynęt sztucznych nie widziałem nigdzie na świecie żeby na haczyku będzie przynęta naturalna. Tutaj używa się przynęt sztucznych na Boga.

Metoda ta powstała w latach '70 ubiegłego stulecia w japonii i była i jest stosowana przy połowie ryb takich jak np. bass wielkogębny. W połowie lat '90 trafiła do usa gdzie została wypromowana a od 2001 roku się prężnie rozwija w europie. Wszystko dzięki niemieckim wędkarzom którzy kochają takie rozwiązania :lol: no i wszystko inne związne JDM.

A tak przy okazji wędkarstwo spinningowe narodziło się w USA (

tutaj filmik z roku 1956r) pewnie ten cały nestor nawet nie wiedział że coś takiego jest. Więc formuła która mówi "jest to metoda rzutowo-obrotowa" jest głupie i zdecydowanie przestarzałe. W ten sposób możemy mówić też o wędkarstwie spławikowym czy grunowym.

Żeby wypowiadać się na jakiś temat trzeba po pierwsze znać metode (bynajmniej troszkę lepiej jak z ust kolegów czy wypisanych na forach) a po drugie wypada znać RAPR. A czyt przynęta jest w miejscu czy nie to nie będe się kłucił bo wystarczy wejść na YT i poszukać filmików jak się łowi tą techniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zakładasz martwą rybkę. Trupka jak kto woli. Zamiast sztucznej przynęty.

W Polsce nie można spiningować martwą rybka ani nawet jej częściami więc z definicji w tym momencie nie mógłby to być spining tylko łowienie na martwą rybke lub żywca ale to juz nie jest dropshot
Martwa rybka to sztuczna przynęta? Trolingować martwą rybką nie mogę, ale spinningować mogę(tylko czy to podchodzi obecnie pod spinning-taki to przejrzysty jest ten regulamin). Chyba że nie uważnie przeczytałem regulamin, albo jakiś taki stary był...
Martwa rybka to nie sztuczna przynęta. Owszem nie mozesz trolingować podobnie jak nią spiningować. Owszem nie uważnie przeczytałeś regulamin.

A kto w drop shocie zabroni mi na hak założyć pęczek rosówek?

Regulamin
Na haku tylko mają być sztuczne przynęty, bo ..... Ano właśnie, bo co?
Bo zabronione jest łowienie w wodach śródlądowych poprzez podnoszenie i unoszenie przynęty a to nie wątpliwie podchodzi pod dropshota
Bo ktoś wydał takie zarządzenie w necie, prasie wędkarskiej, ktoś to opisał ze sztuczną przynętą. Ja spróbuję z naturalną i po sezonie to opiszę.
Więc złamiesz regulamin PZW

Dropshot to metoda spinningowa i używa sie do niej sztucznej przynęty i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.