Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wrocław - spinning na wodach innych niz PZW ?


Gość elektryczno606

Rekomendowane odpowiedzi

Gość elektryczno606

Witam. Studiuję we Wrocławiu od niedawna i ciekawi mnie czy sa jakies glinianki, zwirownie i inne wody które nie są pod zarządem PZW gdzie mozna spokojnie porzucac sobie spinningiem dla sportu? Wiadomo ze chodzi o to ze nie mam wykupionej opłaty w PZW bo po prostu nie opłaca mi sie dla rekreacyjnego łowienie raz na miesiac a nie chce ryzykowac jakąs kontrolą nad Odrą - naczytałem sie ze kontroli na Odrze brak ? . Sądze ze mnie rozumiecie i ktoś ciekawe propozycje pokaze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Placek

nie ma innych wód jak PZW,jako wody nie pzw wyłacznie są to łowiska komercyjne,więc tam Cie odsyłam,jeżeli chcesz sobie połapać jak każdy wyrób karte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma innych wód jak PZW
Jak sie nie znasz to nie wprowadzaj ludzi w błąd ,oprócz PZW sa jeszcze wody gminy i prywatne.Na prywatnych nie potrzebujesz karty ,na wodach gminnych owszem potrzeba ,ale sa wyjątki że nie potrzeba karty.Taką wodą gminną jest kompleks 3 stawów przy ul Kosmonautów należący do MOSIR.Sa to tzw "Glinianki"czyli miejskie kąpielisko.To łowisko ma wiele zalet jak i wad ,główne wady to kąpiący się latem ludzie ,tłumy w południe ,łowisko glinianki posiada własny restrykcyjny regulamin połowu ryb.

Zalety główne ,to bliskość centrum ,dobry dojazd komunikacją miejską ,generalnie porządek ,trawa wykoszona ,co rusz kosze na śmieci ,no ławki na około wody ,ale nie wszędzie , łowisko pilnowane 24|na dobę.Latem jest sklepik z napojami.Czyli "picuś glancuś ", jeśli ktoś taką wodę lubi to zapraszam

Dane z netu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Zachód"

54-239 Wrocław

ul. Wejherowska 2

tel. (71) 356-35-00 (centrala), 356-35-01 (sekretariat)

fax: (71) 350-97-66

e-mail: marketing@orbita.pl (Dział Marketingu)

www.mosir.wroclaw.pl

Kąpielisko Glinianki

Wrocław, ul. Kosmonautów 2

tel. (71) 353-86-17

Naturalny akwen z trzema jeziorkami

Najdłuższa wodna ślizgawka dla dzieci (90 m długości)

Stoły do gry w tenisa stołowego

Boisko do piłki plażowej

Wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne)

Zarybiony staw do wędkowania

Szałas góralski z grillem

Pole biwakowe

Czynne:

w sezonie letnim od 29 maja do 29 sierpnia

w godzinach od 9.00 do 19.00.

Bilety:

normalny - 7 PLN,

ulgowy - 5 PLN,

dzieci do lat 4 - wejście bezpłatne,

wypożyczenie leżaka - 5 zł/dzien,

rower wodny - 12 zł/godz.

deska z żaglem - 13 zł/godz.

kajak - 8 zł/ godz.

karnet wędkarski - 135 zl/sezon

sezon wędkarski na Gliniankach trwa od 1 kwietnia do 30 listopada)

bilet jednorazowy (wędkarski) - 10 zł/dzien

Info z netu więc trzeba sprawdzić czy nie zmieniła się cena.

Po za tym egzystuje wiele prywatnych łowisk na obrzeżach Wrocławia ,czytać uważnie haczyk pl bo wiele jest opisanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elektryczno606

Wielkie dzięki za info, a wiesz cos na temat ryb tam znajdujących się w tych gliniankach ? Przy chwili wolnego poszukam tych prywatnych łowisk na necie.

Co do karty wedkarskiej to mam ją, w tym roku ze wzgledu na studia poza miejscem zamieszkania nie wykupowałem opłat PZW jedynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinianki to kompleks 3 stawów [kiedyś taka nazwa] ,w nazewnictwie miejscowym ,jest staw kąpielowy ,kajakowy i wędkarski ten ostatni jest najmniejszy ,kiedyś po wykupieniu zezwolenia można było łowić na każdym stawie ,dziś są jakieś ograniczenia na kajakowym.

Rybostan w zasadzie jednakowy , z małą przewagą jakiegoś gatunku na danym stawie ,drapieżnik dominujący to szczupak jest trochę okonia i węgorza ale to ostatki z ostatków.

Ryba spokojnego żeru to głównie karp i amur,mało jest leszcza i płoci.zarybiono też pstrągiem tęczowym ,ale nie wiem czy cokolwiek zostało .

Wodę znam od lat 70-ych ale tak na dobre to siedziałem tam pod koniec lat 80 ,przyciągnęły mnie tam olbrzymie karpie ,zimą kilowy okoni z pod lodu.Dziś wodę traktuje jako zbiornik rezerwowy kiedy nie mogę łowić na mojej ukochanej Oderce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elektryczno606

A co ze stawami na ul. Przybyły? znalazłem jakis temat dotyczący ich ale nie było okreslone które sa pzw , które gminne lub prywatne. Moze macie podobne jeszcze miejscówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to łowi się na wszystkich stawach oprócz tego obok stacji Biska (ogrodzonego). Ani jeden nie jest PZW, chyba są gminne. Na spinning najsensowniej wybrać się na ten koło działek, na pozostałych jakoś mi na przykład nie udawało się ani puknięcia zaliczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryczno606, szukasz chyba łowisk gdzie mozna łowic bez karty wedkarskiej najlepiej zajrzyj tu http://haczyk.pl/forum/viewforum.php?f=110 ja łowiłem na stawach w wilczynie i chrząstawie na tym drugim miłym, zaskoczeniem moze byc ładny okon i szczupak w wilczynie pływaj ładne szczupaki w 2011 złąpali parę sumow powyżej metra od tego roku będzie można łowic juz wyrośnięte sandacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elektryczno606

gleam, karte mam wedkarską, nie mam tylko opłaconej składki członkowskiej PZW na ten rok a to 2 różne sprawy ;)

Juz przeglądałem ten dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.