Skocz do zawartości
tokarex pontony

wedkowanie na wyspie Wolin?


jakub75

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

prośba o pomoc - wybieram się na urlop w lipcu na wyspę Wolin i oprócz smażenia się na plaży chciałbym też powędkować, pytanie tylko gdzie?

wstępnie wybraliśmy z żoną Kołczewo albo Wisełkę, czyli wschodnią część wyspy, bliżej jeziora Koprowo i Zalewu Kamieńskiego

interesuje mnie przede wszystkim spinning (czyli idealnie byłoby móc gdzieś wypożyczyć łódkę), ale spławik czy grunt też nie są mi obce; pytanie, czy ze Świnoujścia czy Dziwnowa są organizowane rejsy na dorsz??

z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

Witaj,

jeśli jeszcze cię to interesuje, przy samej Wisełce są dwa jeziorka, jedno rzeczywiście trochę przełowione, poza tym okropnie zarosło. Drugie tzw "Zatorek" z dobrze dostępnymi kładkami i parkingiem - zezwolenie do wykupienia w leśniczówce przed Kołczewem po prawej jadąc od Wisełki. Ryba dostępna: karp, leszcz, lin, szczupak, wzdręga, płotka.

Kołczewo - trzy jeziorka do wyboru: Kołczewo - duży akwen kilka dojść, ryba jest ; kolejne to tzw "Oczko" przy wjeździe do Kołczewa od strony Wisełki - głębokie, ale teraz nim wiem co się w nim dzieje, dawno tam nie łowiłem. Za "Oczkiem" jest niewielkie jeziorko z karasiami - chyba prywatne - dojście trudne.

Niedaleko Kołczewa jest Koprowo, ale dostęp trudny, trzeba wiedzieć gdzie.

Jest jeszcze jezioro Domysłowskie też można połowić.

Nad jezioro Czajcze można się wybrać tylko w celu podziwiania przyrody - rezerwat ptactwa wodnego - całkowity zakaz łowienia.

No i gruntówka z plaży - długi mocny kij, powyżej 4m osadzony na czymś wkopanym w piach co go jeszcze podniesie. Ołów płaski. Super łowienie nocą.

Ogólnie w okolicy bardzo dużo fajnej wody.

Pozdrawiam i udanego urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 9 months later...
witam,czy da sie połowic na tym jeziorku?

cześć od jutra tam jestem na urlopie , jednak wędek nie biorę . jedyne co można pewniakiem połapać to drobnicę na bata lub polatać za fląderką na morzu..... zatorek loteria ze wskazaniem na lipę choć fuksy się zdarzają kilka razy w roku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.