Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach??? Maj 2012


Ariel29

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 261
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no i dziś też się wybrałem na stawy i efekty jednak są. Ryba podeszła w lekko nęcone miejsce... dziś dwa puste brania, jeden amur 49 cm... niestety zdjęcia nie mam ale udało mi się nagrać filmik z odjazdem i holem... tylko nie mam na czym go obrobić, jak się uda to dodam... a po jakiejś godzinie następny odjazd o ląduje piękny karpik;D 52 cm 3.10 kg.

201205291098.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że kto szuka ten znajdzie.. Po paru latach szukania linowo-karasiowej wody w okolicy Trójmiasta chyba znalazłem.

Rekonesans, dość nieoczekiwanie obdarzył osobistym rekordem karasia pospolitego.

73765d6ace383a9em.jpg

Zdjęcie jest zrobione mocno źle, ze względu na supernowoczesny aparat w smarfonie, z dotykowym wyzwalaczem. Ryba leży nierówno, miarka z kolei też w powietrzu, także nie ma co tam czytać. Karaś mierzył równo 31cm. W dobrej kondycji wrócił do jeziora, także jeszcze się porozmnaża i urośnie :)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 rzut i pierwszy raz w zyciu poczułem moc brzany na kiju ! niestety za szybko chcialem ja wyholować na brzeg i spiela mi sie przy samym brzegu. pokazala sie na moment i oceniam na jakies 4-5 kg (ok70cm.) w wekend powtórka obowiazkowo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wekend powtórka obowiazkowo
to ile już wyjechało brzan :???:

nie jestem w stanie odpowiedziec. to jest pytanie ile juz "wyjechalem" do wora brzan czy co ? nigdy nie biore zlowionych ryb bo nie lubie smaku ich miesa a to ze biora na moja przynete to moja wina? w miejscu gdzie lowie szczupaki, klenie i jazie w tym momencie przylow w bostaci brzany nie jest czyms dziwnym, chyba ze zdradzicie mi panowie metode na wyselekcjonowanie bran poszczegolnych ryb ;) i nie robmy juz z tych wszystkich okresow ochronnych takiego HALO bo jesli mialo by byc wszystko na "tip top" to ciezko by nam sie wszystkich lowilo. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
w wekend powtórka obowiazkowo
to ile już wyjechało brzan :???:

nie jestem w stanie odpowiedziec. to jest pytanie ile juz "wyjechalem" do wora brzan czy co ? nigdy nie biore zlowionych ryb bo nie lubie smaku ich miesa a to ze biora na moja przynete to moja wina? w miejscu gdzie lowie szczupaki, klenie i jazie w tym momencie przylow w bostaci brzany nie jest czyms dziwnym, chyba ze zdradzicie mi panowie metode na wyselekcjonowanie bran poszczegolnych ryb ;) i nie robmy juz z tych wszystkich okresow ochronnych takiego HALO bo jesli mialo by byc wszystko na "tip top" to ciezko by nam sie wszystkich lowilo. pozdrawiam

nie przejmuj się takimi tekstami, niektórzy zapomnieli już o co chodzi w tym sporcie i najchętniej zakazaliby przebywać nad wodą, każdy dla nich to rybojad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dla was celowe łowienie ryb będących pod ochroną jest czyms normalnym i tym o co chodzi w tym sporcie to rzeczywiscie mamy odmienne poglądy jesli chodzi o wędkarstwo. Ja jezdze po to zeby odpocząc na świezym powietrzu, zapolowac na okaz danego gatunku, a jesli w jakims miejscu biorą mi ryby, które są pod ochroną to zmieniam przynęte, żeby ich nie łowic, a jak to nic nie daje to idę w inną miejscówke, a tam wracam kiedy na tę rybę mogę zapolowac. A to że wypuszczasz ryby wcale nie usprawiedliwia celowego łowienia ich w okresie ochronnym. Ale skoro radośc sprawia Ci łowienie brzan siedzących na tarle, to połamania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba musze zmienic rzeke zeby przypadkiem nie wziela mi brzana albo sum ktory ma teraz okres ochronny. a tak powaznie to szkoda ze "WAS" nie widac nad woda. Ci ktorzy najbardziej bulwersuja sie na forach albo siedza cicho nad woda albo sa jak te wszystkie dziadki ( nie obrazajac nikogo ) . Co zlapie to do wora. koncze dyskusje bo nie ma sensu dalej sie spierac. Jescze w formie wyjasnienia - pierwszy raz mialem wczoraj na kiju brzane wiec stwierdzenie ze lowie je specjalnie, nastawiajac sie na nie jest raczej nie na miejscu. To ze napisalem w wekend powtorka znaczy to ze ponownie wybiore sie na ryby. Chyba ze mam siedziec w domu dopoki zadna z naszych ryb nie bedzie miala okresu ochronnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michaltrzebnica, czyżbyś nie wiedział że anonimowość w sieci to fikcja :shock: to że zasłaniasz twarz na fotce w innym forum to o czymś nie świadczy ,jak tak bardzo chcesz to podlinkuje temat o spiningu ,twoje wykręty nie świadczą o tobie dobrze kolego.Zresztą co tu dużo mówić co roku jest to samo i w tych samych miejscach ,i te same tłumaczenia ,a tłumaczą się tylko kłusownicy ,dziwi mnie postawa innych ale widać że tu sami weganie ,no prawie . :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. a tak powaznie to szkoda ze "WAS" nie widac nad woda. Ci ktorzy najbardziej bulwersuja sie na forach albo siedza cicho nad woda albo sa jak te wszystkie dziadki ( nie obrazajac nikogo )

Mnie nad wodą dosyc często widac, nie wiem jak to się ma do tematu łowienia brzan w okresie ochronnym. A to że jestem cicho nad wodą to prawda, z tego co wiem płoszy to ryby więc po co miałbym sie zachowywac głośno? Po Twoim poscie wniosłem, ze jedziesz aby jeszcze raz spróbowac sie z brzaną, moze Cie zle zrozumiałem, jak tak to przepraszam. Mnie tez czesto zdarza się łowic ryby w okresie ochronnym, sumy, sandacze, brzany niestety dużo lepiej biorą jak nie można ich łowic. Ale nie widze sensu pisania o tym, że złowiłem rybę, której łowic nie powinienem. Żeby nie było za dużo pisania o niczym, jasiek z poprzedniego weekendu. Wreszcie pogodziłem się z odległościówką i pierwsza 50-tka w tym roku :)

zdjcie0241b.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek możesz linkować do woli bo jeśli przeczytałbyś tamten wpis ze zrozumieniem tamta brzana była kumpla i zasłoniłem mu twarz ponieważ nie wyraził zgody na umieszczanie jego zdjęć.

tłumaczą się tylko kłusownicy ? czyżby to do mnie było ? wypraszam sobie ok? koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ten link??

michal jesli świadomie jeździsz tam gdzie tra sie brzany i łowisz je "regularnie" to cos tu jest nie halo , przypominam że jest zakaz łowienia na tarlisku , we wrocku też jest parę miejsc gdzie teraz brzany stoją setkami i się trą świadome pójście tam ze spiningiem jest dla mnie skurw....twem , po pierwszym złapaniu brzany wiedząc że ma teraz okres ochronny powinieneś oddalić sie z tego miejsca i tam więcej nie łowić a Ty jeździsz tam i je łowisz/podchaczasz chwalisz się tym i próbujesz udawać głupszego niż jesteś na forum obwiniając przy tym innych za swoje zachowanie

żeby nie było OT dwie zasiadki za karpiem/amurem bez wyników czekamy na lepszą pogodę i juz jutro pobiegam za sandałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojechałem na stawy. Jest to łowisko specjalne.Łowiłem na feedera i odległościówkę z przyponami 0,15 i haczykami nr.12.Złowiłem 3szt. amura:42,48 i 53cm. oraz 17szt. karasi w przedziale 25 do 30cm.Miałem też na wędce karpia ok.80cm.Holowałem go jakieś 20min.Nie mieścił się do podbieraka.Nie chciałem go bo zużył by mi sporą część budżetu.Odciąłem przypon i poszedł sobie.Fotki zrobiłem w domu innym aparatem bo nad

wodą miałem rozładowany telefon.

zdjęcia niezgodne z regulaminem forum- tomek1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co wam chodzi Ja i cała moja rodzina bardzo lubimy ryby.Raz na miesiąc lub dwa jadę na łowisko specjalne.Za ryby płacę.Poza tym łowisko to traktuję też jako poligon doświadczalny.Wypróbowałem tam wszystkie szczytówki do feedera i inny sprzęt.Ryby,które łowię w wodach PZW z reguły wypuszczam,łowię przede wszystkim płocie i czasem wezmę kilka do domu ale bardzo rzadko.Tak że nie martwcie się nie wyłowię wam wszystkiego.Ryby łowię od ponad 50 lat w tym 40 lat tylko metodą odległściową i jak wspomniałem moją ulubioną rybą jest PŁOĆ.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojechałem na stawy. Jest to łowisko specjalne.Łowiłem na feedera i odległościówkę z przyponami 0,15 i haczykami nr.12.Złowiłem 3szt. amura:42,48 i 53cm. oraz 17szt. karasi w przedziale 25 do 30cm.Miałem też na wędce karpia ok.80cm.Holowałem go jakieś 20min.Nie mieścił się do podbieraka.Nie chciałem go bo zużył by mi sporą część budżetu.Odciąłem przypon i poszedł sobie.Fotki zrobiłem w domu innym aparatem bo nad

wodą miałem rozładowany telefon.

zdjęcia niezgodne z regulaminem forum- tomek1

Tak sie zastanawiam po co komu tyle mięsa??? Ale dopiero po chwili zobaczyłem że to Śląsk i wszystko jasne. Ehhhh

Przykład z wczoraj gość złowił dwa bolenie pałą siata, pala siata. i poszedł. Przecież boleń to mało smaczna ryba.

Ehhhhh smutne to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.