Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dlaczego tam nie?


p.majzel

Rekomendowane odpowiedzi

dość dużo jeżdże po polsce służbowo i przejeżdżam koło tak pięknych zbiorników i rzek że głowa boli. w jaki sposób wędkarz z opolskiego może np. legalnie łowić w Szczecinie a jutro w Krakowie. czy mam wpłacać tyle składek ile jest okręgów PZW w Polsce ? :) to przeciez paranoja. prosze o rade z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Dwie_sety

Chyba każdy okręg ma tzw dniówki. Jest to opłata jednodniowa, w wysokosci zazwyczaj 10 -15 zł. Opłatę można przesłać na konto okręgu, na przekazie trzeba zaznaczyć za wędkowanie w dniu....

Wszystkie potrzebne dane znajdziesz w internecie na stronach poszczególnych okręgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za podpowiedz. jeśli taka opłata jest na cały rok i dotyczy jeszcze górskich wód to nie ma nic lepszego dla mnie. jeśli chodzi o dniówki to sporo by mnie to wyniosło i nie zawsze wiem do ostatniego dnia gdzie jade. jeszcze raz wielkie dzięki. pozdrawiam p.majzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie. dziś dzwoniłem radosny do pzw w opolu i cooo ??? w sumie nic dla mnie :( coś takiego jak opłata na pozostałe wody " krajówka " nie istnieje. jedynie co mnie ratuje to opłaty jednodniowe. niby nic trudnego płacisz przelewem i po zawodach tylko że w każdym kole są inne zasady - u nas są rejestry połowu a tam nie. skąd teraz dobe lub dwie przed wyjazdem brać rejestr??? chyba sobie odpuszcze, nie dlatego że się szybko poddaje ale znając życie już to sobie w tym związku tak wymyślili żeby nam za łatwo nie było. pozostaje spędzać wolne popołudnia patrząc jak ktoś wyciąga piękną sztuke np. z wisły :(

dziękuje wszystkim za fatyge a jeśli ktoś ma jeszcze jakieś nowinki w tym temacie to bardzo chętnie. pozdrawiam p.majzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak płacisz jednodniówki to nie potrzebney Ci rejestr na obcą wodę. Jednorazowe połaty wychodzą drogo ale możesz sobie pojechać też na jednodniowe wędkowanie na prywatnych zbiornikach. Tam przeważnie płaci się niedrogo za samo wędkowanie tylko za złowione ryby na wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Bardzo fajny temat, aż wyć się chce. Wędkuję 30 lat. Kiedyś to był polski związek, teraz jest tylko z nazwy.Postuluję żeby skończyć z tą fikcją.Dawniej było 17 województw i tyle okręgów i składka krajowa i wędkarz był wędkarzem Polskim. Teraz nawet nie jest wojewódzkim bo ilość województw zmniejszyli i nawet dano sobie rady z wojewodami dawniej 49 ale z okręgami to sobie nikt nie poradził. 49 prezesów i jak się skrzykną na zjeżdzie wraz z delegatami to kto ich ruszy? Było przysłowie szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie.Teraz można powiedzieć prezes okręgu na zagrodzie....Koledzy wędkarze a może naciśnijmy nasze zarządy aby spisać porozumienia między okręgamitak (wszystkimi) i znowu będzie POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI a nie jak jest teraz tak naprawdę okręgowy.Trochę mi ulżyło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andi to jest naprawde proste tylko numer konta musisz znać.

Panowie sorki ale przestancie "fanzolić" ,w dobie internetu i telefonu można wszystko się dowiedzieć tylko trzeba chcieć .

Trochę mi ulżyło

No i dobrze że se ulżyłeś :mrgreen: ,apropo to gdzie ty chłopie byłeś że się nieorjętujesz w sprawach PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.