Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak się ubrać ( zimna noc )


bambuko11

Rekomendowane odpowiedzi

witam , mam pytanie do bardziej doświadczonych w sporcie ekstremalnym. Dziś planujemy nockę która ustawiona była już dawno temu. Mamy lekkie załamanie pogody i możliwe są gruntowe przymrozki , w nocy był deszcz w rejonie gdzie mamy łowić więc drzewo na ognisko jest mokre . Pytanie brzmi jak się ubrać , czego nie zapomnieć by o 9 rano nie być przemarzniętym, wkur...m i z atakującą chorobą. Namiot , termos , zimowa czapka to podstawa, ale mówię o mniej istotnych rzeczach , które w rzeczywistości są bardzo potrzebne . Dodam że koło 9 rano będziemy mieli powrotny transport , także nie można uciec pod dach do autka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
mam pytanie do bardziej doświadczonych w sporcie ekstremalnym.

To chyba w takim razie nie do mnie :mrgreen: Ale z drugiej strony dzisiejsza noc nie będzie taka zimna mam znajomych którzy od wielu lat jeżdżą nad rzekę na noc przy temperaturach poniżej zera i dają rade ;)

Najlepiej założyć dobry kombinezon z Gore-texu ale to nie są tanie rzeczy ;) Tańsze i gorsze sposoby to dwie pary ciepłych spodni, bluza polarowa, sweter, kurtka zimowa, czapka itp. Jeżeli nie idziesz spać to namiot odradzam, lepszy jest parasol z taką płachtą dookoła. Jeżeli nie uda się wam rozpalić ogniska to zapalcie sobie pod tym parasolem lub w ostateczności namiocie lampę naftową lub w ostateczności świeczkę to naprawdę pomaga im mniejszy parasol czy namiot tym świeczka skuteczniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spodnie i kurtke z kufajki, przy minus 25 stopni nie czuć w nich zimna :) na jesień ubieram także, na zimne nocki sprawdza się znakomicie :) czasami robie też taki myk: rozpalam małe ognisko, daje suchej kory, czekam aż zostanie sam żar, wrzucam kamienie otoczaki i stawiam na tym fotel. nie ma ognia ani dymu, a kamienie oddają ciepło i jest spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bielizne termoaktywna z decathlona mam i uzywam w zimie super sie sprawuje. Dodatko butla do gotowania czegos cieplego to podstawa no i dobry namiocik zeby sie schronic przed deszczem. Mrozu napewno nie bedzie jak leje ale nocka za ciepla tez nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pogody to ja ją sprawdzam zawsze tu:

http://www.pogodynka.pl/polska/wroclaw_wroclaw (tylko pisz swoje miasto)

Jest podział na godziny i mi się sprawdza.

Co do nocki to sam się nauczyłem nawet w pełni lata zabierać kalesony i górskie buty zimowe (takie poza kostkę) . Jakoś zawsze zapominałem o nogach a te szybko marzną. Pamiętaj o osadzającej się rosie więc warto mieć coś nad głową. Ubranie potrafi w nocy szybko zajść wilgocią. Zawsze mam też ze sobą ostrą siekierkę. Jeśli nie można z jakiegoś powodu zrobić ogniska to warto mieć ze sobą kuchenkę/małą butlę gazową albo chociaż świeczkę. Na allegro jest tego pełno np.

http://allegro.pl/kuchenka-turystyczna-gazowa-kartusz-butla-2-w-1-i2317446076.html

http://allegro.pl/art7-butla-gazowa-2kg-tanio-i2275381260.html

Nic nie smakuje lepiej jak gorąca kawa/herbata/piwko z menażki na łonie natury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ognisko to podstawa. Mokre drewno też da się rozpalić. Druga najważniejsza rzecz to kawałek "dachu" nad głową w razie deszczu.

Poza tym:

- nóż

- latarka

- zapalniczka, zapałki, krzesiwo

- zapasowa bielizna w razie przemoczenia

- jeżeli nie masz specjalnego ubioru to proponuję na cebulę. Zawsze można coś zdjąć lub dołożyć

- ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale problem z intertnetem był dopiero wczoraj wymienili mi gniazdo . rewelacji nie było jeden karpik ( powrót woda) nad ranem z 10 plotek na spławik , znajomy tez kilka płotek. Co do rad to znalazłem w domu z 20letnia gromnice która spełniała wymagania swiatła. Mina sasiada co przyszedł nad ranem zapytac sie jak noc minela ,na widok palacej sie gromnicy bezcenna. Rosyjskie radyjko na 2 paluchy nie odbierało nic tak czysto jak radio z torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeśli to jeszcze aktualne spróbuj benzynowego ogrzewacza do rąk. To świetny wynalazek! Przy późno-jesiennym spinningu przywraca czucie w dłoniach. I można go włożyć pod kurtkę, np. w kieszeń bluzy. Na pewno nie zgaśnie, tli się 4 do 6 godzin... Jak jest już rozgrzany nie sposób go utrzymać w dłoniach (bez pokrowca). Pod kurtką grzeje znakomicie. Polecam wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.