Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Okolice Mrągowa, łowiska w promieniu ok 30 km


makoox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Nie wiem czy to odpowiedni dział na tym forum, ale chyba bardziej odpowiedniego nie znalazlem.

Do rzeczy, wybieram sie na weekend z kolega z Manchesteru (rodowity Anglik), do Mrągowa. Facet wedkuje, zapalony muszkarz, chcialbym zeby wywiozl i z Polski dobre wspomnienia. Ze za bardzo na muche u nas w regionie o tej porze roku nie polowie (wszystko pozarastalo), pomyslalem ze go zabiore na jeziora, spinnig za szczupakiem, moze jakis wegorz z wieczora, a przy okazji jakas biala rybka... no cokolwiek zeby sie dobrze pobawic. Oczywiscie zasada no kill, bo Angole to ryb za chetnie nie biora, a ja tylko z cyfrowka ostatnio sie wybieram na wyprawy (nie chce sie czyscic tych ryb i wogole).

Moja prosba, to moze ktos by cos polecil z okolic Mrągowa, bo ja tam tylko raz na Czosie łowilem, fakt ze bylo sporo okonkow, ale to i w centrum miasta i nie wiem jak teraz tam jest. Jak ktos nie chce zdradzac ogolnej rzeszy wedkarzy swojego lowiska, to moze na PM mi podeslac info, bylbym bardzo wdzięczny.

Z gory dziekuje za info, z wedkarskim pozdrowieniem,

Wodom Cześć!

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

:) wyjazd sie przesunął na kolejny weekend

no nie wierze ze nikt nie zna tych łowisk... moze chociazby jakies info na temat jeziora Czos (co do rybostanu) i moze cokolwiek o jeziorze bodajże Juksty (uprzejma pani z gospodarstwa rybackiego w Mrągowie cos mi o tym jeziorze wspominala jak dzwonilem pytac sie o pozwolenia)

jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co do rybostanu jeziora Czos, to jest prawie wszystko, tylko rybki troche kapryśne ;). Może cos się ruszy we wrześniu bo latem było bardzo cieniutko. Nie wiem co się stało ale w lipcu i sierpniu wędkarze znajdowali snięte węgorze. Co do jeziora Juksty to na obecną chwile nic nie mogę powiedzieć, tylko tyle, że na tym jeziorze musisz łowić z łódki bo z brzegu są mizerbe efekty (bardzo mało dojść do jeziora). Ogólnie polecam na tych jeziorach łówienie z łódki. Co do innych jezior to Probarskie (dużo szczupaka, ale rzadko trafia się wymiarowy). Polecam jezioro Juno (też łódka) sporo okoni i to ładnych oraz sandacz (tylko trzeba mieć najlepiej echosonde aby namierzyć dołki i rybki).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.