Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek do Daiwa Exceler Spinning 240 cm, 10-40 g


Kondor1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy zakładany temat na forum dlatego proszę o wyrozumiałość i pomoc:) Otóż do napisania tego postu skłonił mnie zamiar zakupu mojego pierwszego zestawu spinningowego. Aby nie zaśmiecać forum kolejnym postem z prośbą o pomoc w wyborze kołowrotka spędziłem najpierw wiele godzin na przeglądaniu tematów o podobnej treści. Niestety nadal mam sporo wątpliwości i dlatego zwracam się do was z prośbą o porady :wink:

Jak już wspomniałem na początku nie mam praktycznie żadnego doświadczenia jeśli chodzi o spinning. Pierwszym krokiem był wybór kija i bo długim namyśle wybór padł na Daiwa Exceler Spinning 2.4 m (10-40). Przy okazji będę wdzięczny również za opinie o tym kiju.

Wybór kija, mimo że nie przyszedł łatwo, okazał się mniej kłopotliwy niż wybór kołowrotka. Dodam, że mam zamiar założyć na niego plecionkę 0,13 mm (135 metrów).

Dokonałem wstępnego wyboru i biorę pod uwagę następujące modele:

1. Daiwa Procaster X 2550 lub 3050 (który rozmiar lepszy?)

2. Daiwa Procaster Xi 3000 lub 3500 (który lepszy?)

3. Robinson Quartz FD Pro Spin 3000 lub 4000 (co radzicie?)

4. Cormoran Corcast 8PiF Super Jet 3000

5. Cormoran Corcast 8PiF Spin 3000

Zależy mi aby kołowrotek był bezawaryjny i posłużył mi jak najdłużej (pewnie każdy by tak chciał :razz: ) Który z powyższych polecacie? a może jakiś inny do 250 zł? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dzięki za odpowiedź. Wędka już kupiona. Natomiast co do kołowrotka to rzeczywiście biorę poważnie pod uwagę któryś z produktów Spro (prawdopodobnie Red) lub Ryobi Zauber 4000. Z tego co czytałem to bebechy mają podobne. Oba mają bardzo pozytywne recenzję więc pewnie zdecyduje cena. Jeśli uda się któryś z tych kołowrotków trafić zdecydowanie taniej to go po prostu kupię. Mam nadzieję, że razem będzie to jakoś funkcjonowało :smile: Przy okazji może doradzisz mi jakie sztuczne przynęty najlepiej stosować na szczupaka, jakiego typu, o jakiej wadze? Jak najlepiej zmontować zestaw? Widziałem, że niektórzy wcale nie stosują przyponu tylko do żyłki głównej lub plecionki od razu dają krętlik z agrafką i na niej zaraz jakaś sztuczna przynęta. Jeśli chodzi o spinning to jest więcej dla mnie znaków zapytania niż spraw, których jestem pewien :razz: No ale nie od razu Kraków zbudowano:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Reda drugi sezon i wszystko gra idealnie, teraz będę od lipca testował Ryobi Arctica 5000 ( też prezentuje się super). Co do spinningu za szczupakiem to przypon jest podstawowym elementem i nigdy o nim nie zapominaj ja używam od 25 cm do 35 i po początkowym zachwycie nad fluorocarbonem (zmiękłem kiedy przegryzł go niewymiarek) zostałem przy klasycznej stalce - polecam Dragon Surflon 7x7 - są najlepsze wg. mnie.Co do przynęt to wszystko i wszystkie kolory, trzeba eksperymentować.Na początek kilka kopyt relaksa od 7 do 10 cm na główkach od 7 do 15 g , woblery też od 7 cm , no i parę obrotówek byle nie za małych i z pewnością w końcu coś trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.