Skocz do zawartości
tokarex pontony

Stawy hodowlane.


inter

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem ale nie znalazłem niczego co dotyczy stawów h.Potrzebuję zarybić sobie staw (ok 60m dł i ok 30m szer) . Kupowałem tołpygę , karpia (ok 15cm ) i amura (ok 20szt) ok 35cm .Ale podejrzewam że po 2wóch zimach nic nie zostało :evil: robłem odwierty i niestety po zimie widziałem leżące karpiki przy brzegu.O amurach mogę raczej zapomnieć , poprostu ich nie widać :evil: .Z drapieżników są 2 szczupłe teraz ok 50cm i 1den ok 40cm , są też małe gdyż widać jak pojawiają się przy brzegu , więc drapieżniki mają co jeść jest tez jakaś mała ryba bo widać jak skubie coś przy powierzchni no i czasami szczupły coś pogoni. To tyle z opisu stawu .

Potrzebuję wpuścić jakiegoś karasia , dzwoniłem do Prusocina ( tutaj mają karpiki po ok 10cm , więc odpada) w Żabiej Woli mają karpie po ok 1kg i tu kupię ok 20szt. Może możecie polecić jakieś stawy gdzie mają jakąś większą rybę do zarybienia. Pozdr i dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

właśnie od Marka Pawłowskiego brałem w/w ryby , na chwilę obecną nic nie ma , bedzie miał na jesieni ale też nie za duże. Na chwilę obecną wpuściłem 20kg karpia po ok 1.3kg, kupowałem na Trakcie Lubelskim (W-wa) po 12pln za kg.Karasia mają mieć ale też na jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem stawiku 70x35m i chciałbym w nim drapieżniki utrzymywać i może trochę większego karpia, czy może mi ktos powiedzieć czy sandacz i szczupak się utrzymają w takim stawie gdy będzie duzo drobnicy?

oraz czy trzeba im dostarczać co sezon pare kg drobnicy czy może wystarczy jak raz zarybie np 10kg małym karasiem to wystarczy im na dłuższy okres?

Nigdy nie miałem do czynienia z własnym stawem dopiero teraz sobie takowy zrobiłem: ) dlatego jestem zupełnie zielony jak się do tego zabrać.

Głębokość zbiornika wynosi 2,5-3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest taka, zaryb najpierw białą rybą ( większą ) a w przyszłym roku wpuść drapieżnika. Szczupły na pewno da radę tylko zależy jak dużego chcesz wpuścić.Sandała nigdy nie miałem więc nie wiem.I nie przesadz z drapieżnikiem , u mnie pływa praktycznie cała rozmiarówka szczupaka ; 7cm , 20 30 40,50 i coś ponad 70cm . I teraz mam mały problem żeby część odłowić :razz: .

4x7cm pływają też w akwarium.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.