Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak bezpiecznie zmieszać te zanęty i atraktory razem? Pomoc


kafarszczak

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam zakupioną zanęte traper lin karas oraz traper leszcz do tego mam konopie prażone atraktor zapachowy na liny i karasie,kukurydza z trapera waniliowa i 70g kolendry. Chciałem zapytać jak dobrze moge to wszystko wykorzystac i co do czego dodać zeby nie pogryzły sie zanęty i atraktory ze sobą prosze o jakąś konkretną kompozycje z tych składników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Do zanęty lin karaś możesz dodać ten atraktor i ewentualnie kuku natomiast do zanęty leszczowej proponowałbym ci zastosować jako zapach kolendrę+ umiarkowaną ilość zmielonych prażonych konopi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz jaki ten atraktor ma zapach, wtedy powiem Ci czy możesz go dodać do tej zanęty karaś, lin. Nie wiem czy wiesz ale jest takie powiedzenie "Nie wszystko pasuję do wszystkiego" a chodzi mi o to, że ten atraktor może zepsuć efektywność tej zanęty, więc po co ryzykować? I jeśli ta zanęta karaś, lin ma w sobie kukurydze jako dodatek to już więcej nie dodawaj (albo w małej ilości), a co zanęty na leszcza, którą wyżej wymieniłeś, możesz dodać kukurydzy nawet jak jest jako dodatek w tej zanęcie, i tak jak maju napisał możesz dodać tą kolendrę+konopie i moja propozycja to jeszcze białe robaki do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atraktor o specyficznym słodko ziołowym zapachu, kukurydze bede dodawał do zanęty mam 2 słoiczki po 70g tej kukurydzy z trapera to raczej bedzie za mało by dodać do zanety, dodam jeszcze raz ze kukurydza jest w wodzie waniliowej (traper) i czy moge dodać zwykłą kukurydze do tego bo te 2 słoiczki to bedzie zdecydowanie za mało prosze napisac krok po kroku co dodać na lina i karasia i w jakich proporcjach zeby nie przedobrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz żeby nie przedobrzyć, czyli spójrz na to tak. Zanęta ma w sobie bardzo słodki zapach chcesz do tego użyć atraktor o tym ziołowym zapachu i jeszcze kukurydza z wanilią czyli następny mocny słodki zapach, kolego co za dużo to nie zdrowo, zdecyduj się albo atraktor albo kukurydza z wanilią, ja bym Ci proponował do tej zanęty karaś, lin użyć tego atraktora i zwykłą kukurydze, gotowaną lub z puszki (bez żadnych owocowych zapachów), gdyż zmieszasz ze sobą kilka zapachów i wtedy zanęta nie będzie skutkować, do tej drugiej zanęty na leszcza możesz dodać tą kukurydze z wanilią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to dodam tego atraktora + kukurydza ze sklepu tylko ile jej na 2kg zanęty? 2 puszki ? moge ewentualnie dodać robaków białych lub ochotki?

W zupelnosci wystarczy jedna puszka i troche bialych robakow, daj sobie spokoj z ochotka.

aaa... dodam jeszcze ze mam 2kg pszenicy i zastanwiam sie jak ją podać z czym i czy ją zabarwiać po ugotowaniu czy jest sens ją aromatyzowac czy zapach ktory ma w sobie pszenica bedzie wystarczająco zadawalający

Pszenice mieszam z konopiami i gotuje razem, czasami dodaje aromatu ale nie jest konieczny. Sprawdza mi sie truskawka, wanilia i kolendra. Sam musisz wyprobowac co bedzie dzialalo u Ciebie, lepszego sposobu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.