Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Letni leszcz - truskawka czy kolendra?


maciek1221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wybieram się dzisiaj na nockę na duży zbiornik zaporowy. Jedną wędkę postawie z zanętą i teraz pytanie,jaki atraktor teraz dodać do zanęty? Kolendra czy truskawka? Zanęta jest czerwona,będzie wzbogacona pinka,kukurydzą i konopią. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

popieram kolege..truskawka to bardziej aromat pod karpie...leszcz tez potrafi wziasc ale kolendra zmieszana z wanilia to zdecydowanie jedno z najlepszych wyjsc na duze leszcze... mozna jeszcze ugotowac sobie w sloiku dip jak tak chcesz slodkie zapachy 2 lyzki stolowe miodu i pol paczki cynamonu no i troche wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram kolege..truskawka to bardziej aromat pod karpie...leszcz tez potrafi wziasc ale kolendra zmieszana z wanilia to zdecydowanie jedno z najlepszych wyjsc na duze leszcze... mozna jeszcze ugotowac sobie w sloiku dip jak tak chcesz slodkie zapachy 2 lyzki stolowe miodu i pol paczki cynamonu no i troche wody...

Przez dwa lata lowilem w kanale w ktorym podobno jest mnostwo karpii. Slyszalem takie opinie od co najmniej kilkunastu wedkarzy nad woda, sam widzialem karpie plywajace tuz pod powierzchnia w upalne dni. Uparcie stosowalem truskawke i wanilie bo to znane zapachy karpiowe, przeciez musze sie skusic na takie pewniaki. Lowilem same leszcze i troche ploci, nic wiecej a podobno sa tam tez ladne liny. Leszcze to w duzej czesci sztuki powyzej 2kg, bylo ich w sumie kilkanascie i kilka mniejszych ponizej kilograma. Plocie w okolicach 20cm, czyli bez rewelacji.

Kolendre, cynamon i przyprawe do piernika stosowalem w sumie kilkanascie razy, nawet jednego brania nie mialem a to zapachy na leszcze i plocie.

Takie generalizowanie nie zawsze sie sprawdza i dlatego warto sprobowac samemu co ryby lubia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już kolendra, to nie sama, proponuję połączyć 1/1 z wanilią. Co do truskawki - nie na każdym zbiorniku się sprawdza, ja bez takiej wiedzy bym nie ryzykował.

W jaki sposob chcesz zdobyc wiedze czy truskawka jest skuteczna :?: Ludzie ktorzy maja dobre wyniki z truskawka niekoniecznie beda chcieli o tym mowic. Sprawdzic mozna sammeu, probujac conajmniej kilka razy z roznymi przynetami. Lepszego sposobu nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa lata lowilem w kanale w ktorym podobno jest mnostwo karpii. Slyszalem takie opinie od co najmniej kilkunastu wedkarzy nad woda, sam widzialem karpie plywajace tuz pod powierzchnia w upalne dni. Uparcie stosowalem truskawke i wanilie bo to znane zapachy karpiowe, przeciez musze sie skusic na takie pewniaki. Lowilem same leszcze i troche ploci, nic wiecej a podobno sa tam tez ladne liny. Leszcze to w duzej czesci sztuki powyzej 2kg, bylo ich w sumie kilkanascie i kilka mniejszych ponizej kilograma. Plocie w okolicach 20cm, czyli bez rewelacji.

Kolendre, cynamon i przyprawe do piernika stosowalem w sumie kilkanascie razy, nawet jednego brania nie mialem a to zapachy na leszcze i plocie.

Takie generalizowanie nie zawsze sie sprawdza i dlatego warto sprobowac samemu co ryby lubia.

Dokładnie mam takie samo zdanie w temacie truskawki i wanilii. Także je stosowałem przez dłuższy czas na ciepłym kanale gdzie jest sporo karpi i amurów i żadnych rezultatów nie odnotowałem. Brały same średnie leszczyki,płotki, certy itd. Na stawach truskawka sprawdziła mi się ale właśnie głównie przy połowie płoci.A więc stosować ją jako atraktor typowo leszczowy raczej nie polecam. Ale tak jak napisał zwykly_michal trzeba samemu wypróbować co będzie skuteczne na danej wodzie.

Jeśli już kolendra, to nie sama, proponuję połączyć 1/1 z wanilią

Kolendra w połączeniu z wanilią wydaję mi się pomysłem wartym wypróbowania, w wielu gazetach wędkarskich w przepisach na zanętę leszczową widniało takie połączenie.Więc może coś w tym jest. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to forum jest zeby sobie pomagac i pisac o doswiadczeniach ...wszyscy wiemy ze nie ma reguly .. czesto pewniak okazuje sie klapa..u jednego sprawdza sie to a u drugiego co innego.. jak koledzy pisali ze im dzialalo to nie ma co sie bac trzeba eksperymentowac:) przeciez truskawka to tez slodki zapach a leszcz lubi slodycz...zawsze mowie ze nie ma reguly trzeba pprostu znalezc zloty srodek u siebie na wodzie :) wiele osob przestalo lowic na slodkie zapachy i uzywa np. maczki kostnej \a baze zanetowa robi sam.. ja jestem tego zdania z ryby sa coraz mniej ufne co do slodyczy. kombinacje wskazane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.