Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Groch łuskany


nestor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po raz pierwszy postanowiłem spróbować nęcenia grochem i zakupiłem kilka kg grochu w całości na rynku. Jednak nie znając się na tym kompletnie kupiłem groch łuskany. Są to całe ziarna (takie żółte piłeczki) ale jak zalałem wodą to się rozpadają na połówki (lub wykazują symptomy wskazujące na to, że za chwile się rozpadną). Jako, że zakupiłem sporą ilość to chcę go mimo wszystko zastosować do kilkudniowego nęcenia i późniejszego zakładania na haczyk.

Teraz mam prośbę do osób zorientowanych w temacie...

Gdzieś na jakimś forum przeczytałem, że połówek się nie gotuje...jak więc mam przygotować ten groch aby nadawał się do nęcenia i zakładania na haczyk?

Obecnie groch jest zalany wodą i rano miałem zamiar go ugotować tylko nie wiem czy w tej postaci należy to robić tak jak przy grochu niełuskanym.

Czy przygotowany groch mogę zamrozić aby później go użyć czy lepiej przechowywać go w inny sposób?

Będę wdzięczny za każdą pomoc,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Jako, że zakupiłem sporą ilość to chcę go mimo wszystko zastosować do kilkudniowego nęcenia i późniejszego zakładania na haczyk.
Nęcić owszem możesz na haczyk nie uda ci się tego założyć ,lub wręcz bardzo trudno.Groch musi posiadać skorupkę ,vel łupinkę .
Gdzieś na jakimś forum przeczytałem, że połówek się nie gotuje...jak więc mam przygotować ten groch aby nadawał się do nęcenia i zakładania na haczyk?
Ten co to pisał nie zna istoty nęcenia i trawienia pokarmu przez ryby[pominę ten aspekt bredni wędkarskich],owszem ryby można przyzwyczaić do surowego grochu ,ale jaki to ma sęs jak ryba żeruje raz w tygodniu i to nie wiadomo w który dzień :lol: ,trzeba doprowadzić do takiego stanu aby po przez nęcenie ryby żerowały codziennie .Jednym z działań jest wstępne przygotowanie zanęty aby ryby trawiły go szybko ,dlatego ziarna poddaje się np moczeniu czy gotowaniu.

Co do omawianego grochu musowo go wstępnie namoczyć i podgotować ,ale bardzo krótko ,czasu nie podam trzeba to wstępnie ustalić na małych dawkach.

Co zatem na haczyk ,ano zostaje zakup 1kg grochu nie łuskanego ,cena grochu nie jest zbyt wygórowana aby stanowiła problem ,groch nadaje się do zamrażania ,natomiast ostrzegam przed zbytnio długim okresem takiego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.