Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęta z kaszy jęczmiennej


Szitu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam do Was pytanko co sądzicie o takiej zancię własnej roboty:

kasza jęczmienna + bułka tarta + atraktor truskawkowy + czewone robaki

Czy to będzie skuteczne? Czy coś jest zbędne lub czy coś jeszcze dodać? Jaka rybka może podejść?

Proszę Was od rady i propozycję :)

Pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam! płotka na pewno :mrgreen: sam często robię ''swoją''zanętę płatki jęczmienne parzone (klei dobrze zanętę) do tego tarta bułka,pęczak lub pszenica,albo razem :wink: dodaję też trochę kukurydzy i przyprawiam melasą waniliową.Można też dodać kaszy mannej lub kukurydzianej.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli z moją zanętą widać jest wszystko dobrze bo nie widać, żebyś napisał, że coś jest źle :P Płotka to wiem, że może podejść ale ciekawi mnie czy może podejść jakiś leszczyk lub karpik tzn. karp bo łowię na stawie więc zostały same takie 6-9kg to więc w karpia trochę wątpie, że podejdzie na takie "byle coś" :P a tak poza marginesem, dobrze sprawdza Ci się ta zanęta, którą sam robisz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma być coś złego w Twojej zanęcie ? zanim w sklepach pojawiła się tzw. kupna zanęta , to ludzie nęcili chlebem, ziemniakami,różnymi nasionami itd. teraz tylko jest takie ''konsumpcyjne życie'' że to co jest reklamowane to na 100% jest lepsze od swojskiego :wink: Przyjrzyj się jakiejkolwiek kupnej zanęcie i zobacz co w niej jest ,czego sam nie mógłbyś zmieszać z tego co masz w domu.

Często jak łowię na spławik sypię(procą) pęczak,pszenicę ,kukurydzę i efekty są na pewno,łowię na rzece którą mam obok domu , i taka zanęta u mnie się sprawdza,czasem też kupuję zanętę kupną,lub używam mieszanki z płatków ,kaszy kukurydzianej/mannej z tartą bułką i wtedy dodaję również pszenicę lub inne nasiona tworząc kule zanętowe, ale takiej zanęty używam tylko w weekendy gdy łowię z gruntu i siedzę dłużej niż na co dzień 2/3h po robocie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czasami lubię łowić na kupne zanęty ale także czasami wolę sobie po eksperymentować :razz: no i ciekawi mnie jak będą się one sprawdzać czy będzie jakaś skuteczność, mam nadzieje, że jakaś będzie na marnę zanęcać nie chcę :wink: dzisiaj jeszcze pójdę podrzucę tam troszkę a jutro na rybki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.